Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛІПШЕННЯ ТЕХНІЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ФЕРОЗОНДОВИХ ДАВАЧІВ ДЛЯ СИСТЕМ КЕРУВАННЯ ОРІЄНТАЦІЄЮ ОБ’ЄКТІВ

ПОЛІПШЕННЯ ТЕХНІЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ФЕРОЗОНДОВИХ ДАВАЧІВ ДЛЯ СИСТЕМ КЕРУВАННЯ ОРІЄНТАЦІЄЮ ОБ’ЄКТІВ

Назва:
ПОЛІПШЕННЯ ТЕХНІЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ФЕРОЗОНДОВИХ ДАВАЧІВ ДЛЯ СИСТЕМ КЕРУВАННЯ ОРІЄНТАЦІЄЮ ОБ’ЄКТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,58 KB
Завантажень:
99
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Глава2 МАТЕМАТИЧЕСКИЕ МОДЕЛИ ДАТЧИКОВ ОРИЕНТАЦИИ НА ОСНОВЕ МАГНИТОЧ
УВСТВИТЕЛЬНЫХ ПЕРВИЧНЫХ ПРЕОБРАЗОВАТЕЛЕЙ


ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Рижков Ігор Вікторович
УДК 681.586.7
ПОЛІПШЕННЯ ТЕХНІЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК
ФЕРОЗОНДОВИХ ДАВАЧІВ
ДЛЯ СИСТЕМ КЕРУВАННЯ ОРІЄНТАЦІЄЮ ОБ’ЄКТІВ
05.13.05 – Елементи та пристрої
обчислювальної техніки та систем керування
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Одеса-2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі прикладної механіки Придніпровської державної академії будівництва та архітектури (м. Дніпропетровськ).
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор
Ковшов Геннадій Миколайович
Придніпровська державна академія будівництва та архітектури, професор кафедри прикладної механіки
Офіційні опоненти: – доктор технічних наук, професор
Куценко Альфред Миколайович. Одеський
національний політехнічний університет, професор кафедри фізики;
кандидат технічних наук, доцент Нікольський Віталій Валентинович, Одеська національна морська академія, доцент кафедри теорії автоматичного керування й обчислювальної техніки.
Провідна організація Національний технічний університет України “Харківський політехнічний інститут”
Захист відбудеться „23” червня 2005 р. о 13-30 год. в ауд.400-А на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.052.01 в Одеському національному політехнічному університеті за адресою: 65044, м. Одеса, пр. Шевченка, 1.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Одеського національного політехнічного університету за адресою: 65044, м. Одеса, пр. Шевченка, 1.
Автореферат розісланий „20 ”травня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ямпольський Ю.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ефективність функціонування автоматизованих систем управління (АСУ) орієнтацією об’єктів багато в чому залежить від технічних характеристик давачів, що входять до її складу. Особливі вимоги до точності давачів орієнтації приділяються при бурінні вертикальних, похило-спрямованих, горизонтальних свердловин. Використання кущового буріння при здобичі нафти на морських шельфах та у заболочених районах багаторазово підвищує ефективність проведення робіт. Горизонтальні свердловини мають поверхню здобичі таку, що у 10...100 разів перевищує цей показник для вертикальних аналогів. Але можлива кількість буріння таких свердловин стримується недостатньою точністю вимірювання траєкторії бурового інструмента. Так лише двократне підвищення точності виміру азимута інклінометра дозволяє підвищити кількість похило-спрямованих свердловин з однієї точки приблизно у 3 рази та поліпшити нафтовіддачу у 1,2...1,5 рази.
При цьому неможливо використовувати у складі АСУ оптичні, механічні, п’єзометричні та деякі інші види давачів, в наслідок складних умов експлуатації: висока температура (до +120оС), тиск, вибро- та ударонебезпечність, необхідність безперервного контролю.
Давачі на основі ферозондових перетворювачів мають ряд переваг: мініатюрність, вибро- й удароміцність, працездатність в широкому діапазоні температур (-40єС...+120єС), нешкідливість для обслуговуючого персоналу і навколишнього середовища. Методи вимірювання з використанням ферозондових давачів орієнтації (ФДО) дозволяють створювати АСУ бурінням, складанням великогабаритних конструкцій (ВГК), монтажем будівельних конструкцій і такі інші.
Тому задача поліпшення технічних характеристик саме ферозондових давачів орієнтації (ФДО) для автоматизованих систем керування орієнтацією об’єктів є актуальним науково-технічним завданням.
Крім того, розробка нових методів поліпшення технічних характеристик існуючих і нових ФДО дозволить значно знизити технологічні вимоги для виготовлення високоточних ФДО і поширити область їх використання в АСУ орієнтацією об’єктів, наприклад, для задач будівництва: контроль стану споруд в процесі експлуатації, складання великогабаритних конструкцій та таке інше.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПОЛІПШЕННЯ ТЕХНІЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ФЕРОЗОНДОВИХ ДАВАЧІВ ДЛЯ СИСТЕМ КЕРУВАННЯ ОРІЄНТАЦІЄЮ ОБ’ЄКТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок