Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОБЛЕМА Й ПОНЯТТЯ СВОБОДИ ПРЕСИ: СУТНІСТЬ, ЗМІСТ, СТРУКТУРА

ПРОБЛЕМА Й ПОНЯТТЯ СВОБОДИ ПРЕСИ: СУТНІСТЬ, ЗМІСТ, СТРУКТУРА

Назва:
ПРОБЛЕМА Й ПОНЯТТЯ СВОБОДИ ПРЕСИ: СУТНІСТЬ, ЗМІСТ, СТРУКТУРА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,70 KB
Завантажень:
274
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ІНСТИТУТ ЖУРНАЛІСТИКИ
ГВОЗДЄВ Володимир Миколайович
УДК 070:123:342.727
ПРОБЛЕМА Й ПОНЯТТЯ СВОБОДИ ПРЕСИ:
СУТНІСТЬ, ЗМІСТ, СТРУКТУРА
Спеціальність 10.01.08 - журналістика
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ - 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі організації масовоінформаційної діяльності Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник
доктор філологічних наук, професор
ІВАНОВ Валерій Феліксович,
Інститут журналістики Київського національного університету
імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри організації
масовоінформаційної діяльності
Офіційні опоненти:
доктор філологічних наук, професор ШКЛЯР Володимир Іванович, Інститут журналістики Київського національного університету
імені Тараса Шевченка, професор кафедри міжнародної журналістики
 
кандидат історичних наук, професор КРИВОШЕЯ Григорій Петрович, Київський міжнародний університет, декан факультету журналістики та телемистецтва
Провідна установа – Дніпропетровський національний університет, факультет систем та засобів масової комунікації (Міністерство освіти і науки України)
Захист відбудеться “09” квітня 2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.34 при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, адреса: 04119, м. Київ, вул. Мельникова, 36/1, Інститут журналістики.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка, адреса: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “05” березня 2004 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.М. СИДОРЕНКО
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема свободи преси є однією з центральних у сфері наукових знань про журналістику і водночас торкається складного комплексу проблем журналістської практики. Отже, проблема свободи преси є однією з найважливіших як у теоретичному, так і в практичному плані. У наукових колах домінує точка зору, що проблема свободи преси є базовою, фундаментальною в будь-якій системі ЗМІ. Але ця проблема торкається не тільки інтересів журналістів і мас-медіа - всіх громадян.
Нині дискусії щодо свободи преси здебільшого точаться довкола риторичних питань і гіпотетичних моделювань стосовно того, якою має бути ця свобода - повною, абсолютною (і що це означає), або вона завжди обмежена, відносна (і наскільки), існує чи не існує свобода преси та політична цензура в Україні й т. ін. Але сьогодні постає необхідність перевести ці дискусії та відповідні наукові розвідки у площину структурування права на свободу преси, конкретизації змісту поняття “свобода преси” з метою чіткішого визначення останнього, розкриття його смислової сутності, уточнення й кращого розуміння його значення, бо зараз це поняття нерідко трактується практично з точністю до навпаки: мають місце його некоректне, помилкове тлумачення, свідоме й неусвідомлене (через брак відповідних знань) спотворення його змісту. Отже, розв’язання й ступінь гостроти проблеми свободи преси значною мірою залежать від того, який смисл – істинний чи викривлений - ми вкладаємо в само поняття “свобода преси”: будь-яка свобода існує тільки за умови наповнення її конкретним змістом.
Сьогодні поняттєвий апарат журналістики продовжує зазнавати істотних змін, збагачуючись різними неологізмами. Відбувається його ревізія, серйозний перегляд. Уточнення значення як новітніх, так і достатньо давніх понять, що є поширеними в галузі масової інформації, встановлення за необхідності їх альтернативних дефініцій потрібно для вирішення актуальних питань журналістської теорії та практики, уникнення всіляких помилок, непорозумінь, розбіжностей при вживанні тих чи інших термінів.
З метою уточнення значення поняття свободи преси, наповнення його конкретним змістом необхідно дослідити це поняття зсередини, аби якнайглибше проникнути в його смислову сутність, базуючись на працях вітчизняних і зарубіжних науковців.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ПРОБЛЕМА Й ПОНЯТТЯ СВОБОДИ ПРЕСИ: СУТНІСТЬ, ЗМІСТ, СТРУКТУРА

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок