Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗМІНИ У СКЛАДІ НАСЕЛЕННЯ ЛІВОБЕРЕЖНОЇ УКРАЇНИ В ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХІХ СТ.

ЗМІНИ У СКЛАДІ НАСЕЛЕННЯ ЛІВОБЕРЕЖНОЇ УКРАЇНИ В ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХІХ СТ.

Назва:
ЗМІНИ У СКЛАДІ НАСЕЛЕННЯ ЛІВОБЕРЕЖНОЇ УКРАЇНИ В ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХІХ СТ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,99 KB
Завантажень:
91
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
СХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ДАЛЯ
Захарків Максим Романович
УДК 94 (477.5) “18”
ЗМІНИ У СКЛАДІ НАСЕЛЕННЯ ЛІВОБЕРЕЖНОЇ УКРАЇНИ
В ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХІХ СТ.
Спеціальність 07.00.01 – історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Луганськ – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі всесвітньої історії Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – | доктор історичних наук, професор
Михайлюк Віталій Павлович,
Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля,
завідувач кафедри всесвітньої історії
Офіційні опоненти: | доктор історичних наук, професор
Темірова Надія Романівна,
Донецький національний університет,
професор кафедри історіографії, джерелознавства, археології та методики викладання історії
кандидат історичних наук
Закірова Світлана Геннадіївна,
Луганський державний університет внутрішніх справ імені Е.О.Дідоренка,
доцент кафедри теорії та історії держави і права
Захист відбудеться “ 29_” листопада 2007 р. о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 29.051.04 при Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля за адресою: 91034, м. Луганськ, вул. Ватутіна 1, корп. 8, ауд. 309.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля ( м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20-а).
Автореферат розіслано “ 27_” жовтня_ 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.В.Довжук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розбудова сучасної української держави була б неможливою без плідної роботи в цьому напрямку попередніх поколінь. В умовах становлення державності України зростає інтерес до досвіду минулого, зокрема до питань економічного та соціального розвитку населених пунктів регіону, джерел формування структури їх населення, особливостей національного складу тощо. Для сталого розвитку нашої країни та поступового реформування соціуму враховувати досвід минулого – як позитивний, так і негативний – вкрай необхідно. Дисертація присвячена одному з ключових періодів вітчизняної історії, коли утворилася нова соціально-економічна система.
Протягом досліджуваного періоду визначилися причини формування і розвитку економіки новітнього типу з її чітко вираженим форсованим характером, що різко відбилося на соціально-демографічній структурі суспільства. Актуальність теми дисертаційного дослідження посилюється схожістю подій, що відбувались у позаминулому столітті з процесами сьогодення. Це, перш за все, стосується економічного сектора: формування приватного капіталу, створення приватних підприємств, надання свободи господарювання як на власній землі, так і на власноруч створених підприємствах, залучення до промислового та сільськогосподарського виробництва новітніх технологій. Також це стосується і системи соціальних відносин – поступова диференціація населення як на селі, так і у містах, формування стратегії соціального розвитку, яка спрямована на соціальний захист і підтримку населення тощо. Методологія дослідження передбачає не тільки характеристику населення Лівобережжя за демографічними та національними ознаками в цілому, а й в розрізі його економічної активності, діяльності соціальних верств та їх галузево-професійної зайнятості, що випливає з різноплановості та взаємопов’язаності статистичної інформації. Тому вивчення змін у соціальному складі населення як невід’ємної складової історії України ХІХ ст. при неупередженому, комплексному та об’єктивному підході є назрілим і необхідним.
Для висвітлення соціально-демографічних змін, що відбувались в українському суспільстві, необхідно: по-перше, визначити основні фактори, які впливають на соціальне становище, зокрема, значну увагу треба приділити аналізу економічного фактору розвитку суспільства; по-друге, розглянути соціальну структуру, динаміку кількісних змін та територіального розташування населення; по-третє, проаналізувати зміни у національній структурі населення та його галузево-професійній зайнятості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: ЗМІНИ У СКЛАДІ НАСЕЛЕННЯ ЛІВОБЕРЕЖНОЇ УКРАЇНИ В ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХІХ СТ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок