Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ МЕТОДИ УПРАВЛІННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЮ ПІДПРИЄМСТВА

Загрузка...

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ МЕТОДИ УПРАВЛІННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЮ ПІДПРИЄМСТВА / сторінка 5

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ МЕТОДИ УПРАВЛІННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЮ ПІДПРИЄМСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,10 KB
Завантажень:
318
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
У дисертаційному дослідженні розроблено модель задачі оцінки рівня конкурентоспроможності підприємства, яка формулюється таким чином: здійснити розрахунки значень інтегральних показників конкурентоспроможності підприємств, що порівнюються між собою з метою їх упорядкування відносно "еталонного" підприємства або підприємства-лідера. Реалізація моделі складається з послідовності таких етапів:
визначення переліку груп одиничних показників, що характеризують конкурентоспроможність порівнюваних підприємств;
проведення маркетингового дослідження чинників конкурентоспроможності підприємства і його конкурентів;
виявлення підприємства-лідера або формування умовного "еталонного" підприємства;
проведення нормалізації показників конкурентоспроможності відносно показників підприємства-лідера або "еталонного" підприємства;
визначення коефіцієнтів вагомості груп показників і одиночних показників конкурентоспроможності;
визначення групових показників конкурентоспроможності порівнюваних підприємств;
визначення інтегрального показника конкурентоспроможності підприємств згідно з формулою:
, , (1)
де - інтегральний показник конкурентоспроможності j-го підприємства; - ваговий коефіцієнт i-ї групи показників конкурентоспроможності, Rij - i-й груповий показник конкурентоспроможності j-го підприємства;
прогнозування рівня конкурентоспроможності та її основних чинників як підприємства, так і його конкурентів;
ранжирування підприємств по убуванню інтегрального показника;
проведення аналізу одиничних, групових і інтегральних показників конкурентоспроможності підприємства і його конкурентів.
В існуючій практиці дослідження конкурентоспроможності підприємства остання, як правило, визначається показниками, що характеризують його потенціал і результати діяльності. Однак у сучасних ринкових умовах будь-яке підприємство за допомогою своїх потенційних можливостей повинне прагнути не тільки поліпшення результатів своєї господарської діяльності, але і максимального задоволення вимог ринку. Тому в дисертаційному дослідженні пропонується конкурентоспроможність підприємства концептуально визначати наступними трьома основними чинниками: потенційними можливостями підприємства, ступенем задоволення вимог ринку конкурентоспроможною продукцією і результатами його господарської діяльності (рис. 2.).
Показано, що зростання кожного з названих чинників приводить до підвищення рівня конкурентоспроможності підприємства в цілому. Здійснення аналізу конкурентоспроможності суб'єктів ринку, що порівнюються, запропоновано проводити на основі аналізу інтегрального, групових і одиничних показників конкурентоспроможності.
Необхідність ефективного використання обмежених ресурсів підприємства в процесі його виробничої і ринкової діяльності зумовила розробку та реалізацію моделі оптимального розподілу фінансових ресурсів, що виділяються на удосконалення чинників конкурентоспроможності і підвищення конкурентоспроможності в цілому. Як критерій оптимізації розподілу ресурсів пропонується критерій мінімізації різниці між інтегральним показником конкурентоспроможності підприємства, який отримується через перерозподіл ресурсів, і інтегральним показником "підприємства-еталона" (лідера). У роботі модель оптимального розподілу фінансових ресурсів, які виділяються на поліпшення чинників конкурентоспроможності і, як наслідок, підвищення конкурентоспроможності підприємства, має вигляд:
(2)
за умови обмеження фінансових ресурсів підприємства
, , , (3)
де n - кількість чинників, що визначають конкурентоспроможність підприємства; - обсяг фінансових витрат, що спрямовуються на покращення рівня i-го чинника конкурентоспроможності; - інтегральний показник конкурентоспроможності "еталонного" підприємства (лідера), відносно якого проводиться оптимізація; F - обсяг коштів, які спрямовуються на підвищення конкурентоспроможності підприємства; - інтегральний показник конкурентоспроможності підприємства як функція фінансових коштів, виділених на підвищення його конкурентоспроможності.
У системі управління конкурентоспроможністю прогнозування конкурентоспроможності підприємства та її чинників стає об'єктивною потребою.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ МЕТОДИ УПРАВЛІННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЮ ПІДПРИЄМСТВА

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок