Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ МЕТОДИ УПРАВЛІННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЮ ПІДПРИЄМСТВА

Загрузка...

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ МЕТОДИ УПРАВЛІННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЮ ПІДПРИЄМСТВА

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ МЕТОДИ УПРАВЛІННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЮ ПІДПРИЄМСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,10 KB
Завантажень:
318
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
РЕШЕТНІКОВА ТЕТЯНА ПЕТРІВНА
УДК 338.242.2
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ МЕТОДИ УПРАВЛІННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЮ ПІДПРИЄМСТВА
Спеціальність 08.06.01 - Економіка, організація і управління підприємствами
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті економіки промисловості НАН України (м. Донецьк).
Науковий керівник - кандидат економічних наук,
старший науковий співробітник
Лепа Микола Миколайович,
Обчислювальний центр Інституту економіки
промисловості НАН України (м. Донецьк), директор.
 
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Кошкарьов Олександр Петрович, Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України, професор кафедри економічної кібернетики (м. Донецьк);
кандидат економічних наук, Сопільняк Ігор Сергійович, Донецький філіал Міжрегіональної академії управління персоналом, доцент кафедри стратегічного менеджменту (м. Донецьк).
Провідна установа: Дніпропетровський національний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра економіки народного господарства
(м. Дніпропетровськ).
Захист дисертації відбудеться "23" квітня 2003 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.01 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 198-а, ауд. 101.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Донецького національного університету (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24).
Автореферат розісланий "21" березня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Овечко Г.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Розвиток економіки України свідчить про те, що реформи, спрямовані на підтримку переходу вітчизняних підприємств до ринкових умов господарювання, не завжди досягали очікуваних результатів. Це підтверджується нестійкістю основних показників виробничо-господарської діяльності і надто низьким рівнем стійкості підприємств на внутрішніх та зовнішніх ринках. Одна з основних причин такого стану вітчизняної економіки полягає в тому, що процеси управління на більшості з них продовжують ґрунтуватися на принципах управління, характерних для адміністративно-командної економіки.
Разом із тим, розвиток ринкових відносин диктує необхідність використання нових методів і підходів управління та врахування досвіду країн з розвиненою ринковою економікою, які переконливо свідчать про те, що теоретичною і практичною концепціями вдосконалення управління підприємством має бути маркетинг. В умовах зростання конкурентної боротьби маркетингове дослідження підприємства дозволяє виявити сильні і слабкі сторони виробничо-господарської і ринкової діяльності та забезпечити високий рівень підготовки й прийняття управлінських рішень, спрямованих на підвищення його стійкості і виживання в конкурентному ринковому середовищі.
Рівень ринкової стійкості підприємства формується під безпосереднім впливом чинників його зовнішнього та внутрішнього середовища і визначає здатність підприємства досягати цілей свого розвитку у відповідності із наявним ресурсним забезпеченням і вимогами ринку. Високий рівень стійкості підприємства визначає результативність реалізації не тільки поточних завдань, а й довгострокових програм розвитку, а також потребує принципово нових підходів до управління конкурентоспроможністю підприємства з метою її підвищення.
Формування високого рівня конкурентоспроможності підприємства залежить не тільки від його потенційних можливостей, умов реалізації стратегічних напрямів розвитку і вирішення проблем оптимального використання ресурсного забезпечення, а й від використання ефективних концепцій управління самою конкурентоспроможністю. Теоретичним і практичним питанням управління конкурентоспроможністю підприємства присвячені дослідження таких вчених: Амітана В.Н., Акимової І.М., Амоші О.І., Аптекаря С.С., Берсуцького Я.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ МЕТОДИ УПРАВЛІННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЮ ПІДПРИЄМСТВА

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок