Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Загальна українська рада: проблема консолідації національно-демократичних сил (1914–1916 рр.)

Загальна українська рада: проблема консолідації національно-демократичних сил (1914–1916 рр.)

Назва:
Загальна українська рада: проблема консолідації національно-демократичних сил (1914–1916 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,06 KB
Завантажень:
19
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
ЛЕПІСЕВИЧ Петро Миронович
УДК 947.784“1915–1916”
Загальна українська рада:
проблема консолідації
національно-демократичних сил
(1914–1916 рр.)
07.00.01 – історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Львів - 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії України, політології та права Українського державного лісотехнічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Кондратюк Володимир Олександрович,
Український державний лісотехнічний університет,
завідувач кафедри історії України, політології та права
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Голубко Віктор Євстахович,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
професор кафедри історичного краєзнавства;
кандидат історичних наук, доцент
Мазур Орест Ярославович,
Національний університет „Львівська політехніка”,
доцент кафедри історії України, науки і техніки
Провідна установа:
Інститут історії України НАН України
Захист відбудеться 26 квітня 2005 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.051.12 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул. Університетська, 1, ауд. 337.
З дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці Львівсь-кого національного університету імені Івана Франка за адресою: 79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий 25 березня 2005 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор історичних наук,
доцент Сухий О.М.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Серед проблем, які мають науково-теоретичне і практичне значення для формування політичної структури, демократизації суспільного життя в незалежній Україні, вагоме місце належить діяльності українських політичних партій та організацій і, зокрема, Загальної Української Ради (ЗУР).
Наукове розв’язання численних аспектів діяльності ЗУР в роки Першої світової війни актуальне і в плані використання досвіду в сучасних умовах державотворення, яке характеризується багатопартійністю і строкатістю політичних сил, а також проблемами консолідації нації.
Вивчення історії формування і діяльності українських політичних партій та громадських об’єднань, аналіз перших практичних спроб втілити ідею соборності сприятиме проведенню політики, яка б забезпечувала подальші демократично-правові процеси в Україні. У цьому контексті значне зацікавлення викликає дослідження історії боротьби за реалізацію української національної ідеї у ХХ ст., важливим етапом якої стала діяльність Загальної Української Ради.
Як надпартійна організація ЗУР створена 5 травня 1915 р. у Відні завдяки співпраці наддністрянських і наддніпрянських політичних сил. Рада була загальноукраїнською як за своїм складом, так і за характером діяльності. Водночас у політичних справах українців Австро-Угорщини вона виступала як найвищий єдиний їх представник на міжнародному рівні. Інші українські організації та інституції, зберігаючи автономію, координували свою діяльність із головними напрямами визначеними ЗУР. Діяльність Ради була підпорядкована здійсненню засадничого завдання – самостійності та єдності українських земель.
У радянський період діяльність Загальної Української Ради була об’єктом гострих політичних та ідеологічних суперечок і тому ґрунтовно її не досліджували. Лише в умовах розбудови незалежної Української держави реальним стало об’єктивне вивчення цієї важливої теми політичної історії України початку ХХ ст.
Зв’язок із науковими програмами. Дисертаційне дослідження є складовою частиною науково-дослідної теми кафедри історії України, політології та права Українського державного лісотехнічного університету “Національно-визвольний рух на західноукраїнських землях (1914–1939 рр.)”, а також збігається з тематикою наукових досліджень, які проводяться на історичному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Загальна українська рада: проблема консолідації національно-демократичних сил (1914–1916 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок