Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНІ МЕХАНІЗМИ ВИЯВЛЕННЯ ТА ПРОТИДІЇ МАНІПУЛЯТИВНИМ НАМІРАМ У СТУДЕНТІВ

ПСИХОЛОГІЧНІ МЕХАНІЗМИ ВИЯВЛЕННЯ ТА ПРОТИДІЇ МАНІПУЛЯТИВНИМ НАМІРАМ У СТУДЕНТІВ

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ МЕХАНІЗМИ ВИЯВЛЕННЯ ТА ПРОТИДІЇ МАНІПУЛЯТИВНИМ НАМІРАМ У СТУДЕНТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,30 KB
Завантажень:
63
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Інститут психології імені Г.С. Костюка
Академії педагогічних наук України
ВОЛИНЕЦЬ НАТАЛІЯ ВАЛЕНТИНІВНА
УДК 159.9.018:159.94:316.62
ПСИХОЛОГІЧНІ МЕХАНІЗМИ ВИЯВЛЕННЯ ТА ПРОТИДІЇ МАНІПУЛЯТИВНИМ НАМІРАМ У СТУДЕНТІВ
Спеціальність 19.00.05 – соціальна психологія,
психологія соціальної роботи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в лабораторії екологічної психології Інституту психології ім. Г.С. Костюка АПН України
Науковий керівник: доктор психологічних наук, професор
Швалб Юрій Михайлович
Київський національний університет
ім. Тараса Шевченка,
кафедра соціальної роботи, завідувач
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор
Третьяченко Вікторія Віталіївна,
Східноукраїнський національний університет
імені Володимира Даля МОН України
(м. Луганськ),
кафедра психології, завідувач
кандидат психологічних наук, доцент
Фомічова Віра Миколаївна
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
кафедра соціальної психології, докторант
Захист відбудеться 17 червня 2008 року об 11.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.453.01 в Інституті психології імені Г.С. Костюка АПН України (01033, м. Київ – 33, вул. Паньківська, 2)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту психології імені Г.С. Костюка АПН України
Автореферат розісланий 15 травня 2008 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Зливков В.Л.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Життєдіяльність людей проходить у постійній взаємодії та здійсненні соціального впливу на поведінку, почуття та думки один одного з приводу будь-яких подій, явищ, об’єктів. Соціальний вплив є основою найактуальніших суспільних процесів, він пронизує усі сфери людського життя, а також є частиною побудови світу.
З іншої сторони, у процесах взаємодії люди часто використовують інших осіб задля досягнення своїх цілей. Подібний соціальний вплив є маніпулятивним. Психологічні маніпуляції у міжособовій взаємодії, як одна зі складових соціального впливу, займають вагому частку у взаємовідносинах людей.
Маніпулятивні дії однієї людини мають на меті внесення змін у поведінку, відчуття та думки іншої людини, і саме негативний вплив маніпуляції проявляється у порушенні внутрішньої гармонії адресата впливу, неможливості помірковано та розсудливо приймати рішення, зміні цінностей та життєвих позицій.
Саме тому, на даному етапі суспільного розвитку виникає необхідність активної розробки проблематики психологічної безпеки особистості, суспільства і в цілому держави. Це обумовлено тим, що без вирішення цих проблем неможливий подальший стійкий суспільний розвиток та забезпечення безпеки особистості та суспільства в економічній, соціальній, духовній, політичній та інших сферах.
Використовуючи різноманітні способи психологічного впливу на інших без врахування їхніх інтересів, маніпулятор здатний нанести останнім значну шкоду. Така діяльність стосується різних осіб – політичних лідерів, державних та суспільних діячів, представників засобів масової комунікації, літератури та мистецтва, а також повсякденних партнерів міжособової взаємодії. Негативним моментом є ще те, що сама соціально-політична та економічна ситуація в нашій країні сприяє процвітанню цього явища.
Забезпечення успішного життя неможливе без наявності вмінь та навичок розпізнавання намірів стороннього маніпулятивного впливу, і кожна людина має право вирішувати у кожній конкретній ситуації, як вона буде поводитись, які рішення буде приймати.
Проблеми маніпулювання людиною та механізми протидії маніпуляції широко висвітлюються у працях зарубіжних авторів: Е. Берн здійснив аналіз характеру спілкування між людьми, розробив прийоми використання слів, думок, інтонацій, виразів стосовно цілей комунікації (парадних, ділових, емоційних), а також прийоми аналізу дій та виразів при постійному усвідомленні їх дійсної сутності та їх сприйняття співрозмовником; Р. Чалдіні виявив знаряддя і правила психологічного впливу, методи захисту від нього; Е.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ МЕХАНІЗМИ ВИЯВЛЕННЯ ТА ПРОТИДІЇ МАНІПУЛЯТИВНИМ НАМІРАМ У СТУДЕНТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок