Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Вогнебіозахист тканин і паперу просочувальною композицією

Вогнебіозахист тканин і паперу просочувальною композицією

Назва:
Вогнебіозахист тканин і паперу просочувальною композицією
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,61 KB
Завантажень:
213
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій
та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи
український науково-дослідний інститут пожежної безпеки
Барило оксана григорівна
удк 614.842.615
Вогнебіозахист тканин і паперу
просочувальною композицією
Спеціальність 21.06.02 - пожежна безпека
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ-2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українському науково-дослідному інституті пожежної безпеки МНС України.
Науковий керівник:
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник Цапко Юрій Володимирович, Український науково-дослідний інститут пожежної безпеки МНС України, начальник відділу вогнегасних речовин.
Офіційні опоненти:
- доктор технічних наук, професор Яковлєва Раїса Антонівна, Харківський державний технічний університет будівництва та архітектури, завідувач кафедри загальної хімії;
- кандидат технічних наук, старший науковий співробітник Харченко Ігор Олександрович, Український науково-дослідний інститут пожежної безпеки МНС України, начальник науково-дослідного центру управління якістю досліджень та випробувань.
Провідна установа:
Львівський інститут пожежної безпеки МНС України, м. Львів.
Захист відбудеться “22” грудня 2005 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради СРК 26.720.01 Українського науково-дослідного інституту пожежної безпеки МНС України за адресою: 01011, м. Київ, вул. Рибальська,18.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Українського науково-дослідного інституту пожежної безпеки МНС України за адресою: 01011, м. Київ, вул. Рибальська, 18.
Автореферат розісланий “___ “ ___________ 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
т.н., с.н.с. опенко С.І.


загальна характеристика роботи
Актуальність теми. На теперішній час текстильні матеріали і папір традиційно залишаються одними з найбільш розповсюджених матеріалів для облаштування приміщень. У зв’язку з їх підвищеною горючістю збільшується пожежне навантаження об’єктів. Статистичні дані щодо виникнення пожеж у результаті займання текстильних матеріалів та паперу свідчать, що в 2004 році в Україні зареєстровано 47670 пожеж, серед яких 3598 (7,6 % від загальної кількості) виникли саме в результаті займання текстильних матеріалів та паперу. В результаті цих пожеж загинула 1341 людина, а побічні збитки склали понад 56 млн. грн. За перше півріччя 2005 року було зареєстровано 27875 пожеж, із них у результаті загоряння текстильних матеріалів виникло 6416, що становить 23 % від загальної кількості. Спостерігається тенденція до збільшення кількості пожеж, спричинених загорянням текстильних матеріалів і паперу та кількості загиблих людей. Зокрема, у вересні 2005 року в одному з театрів м. Каїра (Єгипет) від звичайної свічки виникло загоряння портьєр, куліс та декорацій з паперу. Під час пожежі загинуло 38 осіб. Однією з причин швидкого розвитку пожежі була відсутність протипожежного захисту виробів з тканин і паперу.
В результаті оброблення засобами вогнезахисту текстильних матеріалів і паперу виключається можливість їх загоряння від малокалорійних джерел запалювання. Завдяки такій обробці тканини й папір переводяться у важкозаймистий стан, який дозволяє обмежити поширення полум’я, але при цьому деякі засоби вогнезахисту підвищують димоутворювальну здатність та токсичність продуктів згоряння.
Питання вогнезахисту текстильних матеріалів досліджувались у роботах С.І.Таубкіна, В.М.Жартовського, Н.І.Костянтинової, М.В.Колосніченко та інших. Однак у цій сфері ще існує ряд невирішених проблем: сучасні засоби недостатньо ефективні, оброблені вироби неестетичні, не відповідають експлуатаційним показникам, не протистоять біоруйнуванню.
Цим зумовлена актуальність теми дисертаційної роботи, яка спрямована на визначення умов захисту тканин і паперу від загоряння та біологічного руйнування із застосуванням просочувальної композиції на основі неорганічних і органічних речовин, на розроблення норматив-них документів, якими регламентуються технічні вимоги до цих речовин, методи випробувань та технології їх застосування, що сприятиме зниженню пожежної небезпеки об’єктів з урахуванням сучасних вимог щодо охорони довкілля.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Вогнебіозахист тканин і паперу просочувальною композицією

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок