Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИХ УМІНЬ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ У ПРОЦЕСІ РОБОТИ З КОМП’ЮТЕРОМ

ФОРМУВАННЯ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИХ УМІНЬ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ У ПРОЦЕСІ РОБОТИ З КОМП’ЮТЕРОМ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИХ УМІНЬ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ У ПРОЦЕСІ РОБОТИ З КОМП’ЮТЕРОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,61 KB
Завантажень:
255
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
У Національній доктрині розвитку освіти України у ХХІ столітті розви
ток людини визначається головною метою, ключовим показником і основним
важелем сучасного прогресу


ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ імені Г.С.СКОВОРОДИ
Толяренко Наталя Ігорівна
УДК 37.03:373.3:004
ФОРМУВАННЯ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИХ УМІНЬ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ У ПРОЦЕСІ РОБОТИ З КОМП’ЮТЕРОМ
13.00.09 – теорія навчання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Харків - 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | кандидат фізико-математичних наук, професор
Білоусова Людмила Іванівна,
Харківський національний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди,
завідувач кафедри інформатики.
Офіційні опоненти: | доктор педагогічних наук, професор,
Хомич Лідія Олексіївна,
Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН України,
завідувач відділу проблем виховання у професійно-технічних закладах;
кандидат педагогічних наук, доцент
Жаркова Ірина Іванівна,
Тернопільський національний педагогічний університет імені В. Гнатюка,
доцент кафедри природничих і математичних дисциплін початкового навчання.
Захист відбудеться “23” січня 2008 року о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.053.04 у Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди за адресою: 61002, м. Харків, вул. Артема, 29, ауд. №216.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди за адресою: 61168, м. Харків, вул. Блюхера, 2, ауд. №215-В.
Автореферат розісланий “21” грудня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.А. Штефан


ЗАГАЛЬНА  ХАРАКТЕРИСТИКА  РОБОТИ
Актуальність теми. У Національній доктрині розвитку освіти України у ХХІ столітті, державній національній програмі “Освіта. Україна ХХІ століття” наголошується, що головною метою, ключовим показником і основним важелем сучасного прогресу є всебічний гармонійний розвиток людини, зростання її культурного, інтелектуального й духовного потенціалу.
Проблема інтелектуального розвитку особистості є однією з пріоритетних у психолого-педагогічній науці. Виявленню сутності інтелектуальних здібностей і шляхів їх формування присвячені ґрунтовні дослідження Д. Богоявленського, П. Гальперіна, В. Давидова, Л. Виготського, Д. Ельконіна, С. Жуйкова, А. Зака, Л. Занкова, О. Запорожця, Є. Кабанової-Мєллєр, Г. Костюка, О. Леонтьєва, А. Люблінської, О. Матюшкіна, Н. Менчинської, Ж. Піаже, С. Рубінштейна, Н. Тализіної, Л. Тихомирової та ін.
Ключові проблеми інтелектуального розвитку школярів у процесі навчання розглядаються в працях Г. Батуріної, М. Данилова, А. Дмитрієва, Б. Осипова, І. Звєрєва, В. Краєвського, В. Кулько, І. Лернера, В. Лозової, В. Орлова, М. Скаткіна, А. Усової, В. Цетлін, Т. Цехмістрової, Н. Чутко, Т. Шамової, Г. Щукіної, І. Якиманської та ін. Одним з найважливіших результатів проведених досліджень є висновок про те, що особливе значення має надаватися інтелектуальному розвитку учнів молодшого шкільного віку, тому що саме на цей період припадає формування основних логічних структур мислення та інтелектуальних умінь дитини – фундаменту її успішного навчання і розвитку в подальші роки.
У працях Б. Ананьєва, М. Бантової, Т. Бистрової, А.Зака, Н. Істоміної, Н. Лошкарьової, А. Люблінської, В. Паламарчук, В. Репкіна, О. Савченко, та ін. закладено теоретичні й методичні засади формування інтелектуальних умінь учнів у традиційних умовах початкової школи, проте інтенсивні процеси комп’ютеризації та інформатизації освіти суттєво вплинули на шкільний навчальний процес, і розроблені продуктивні ідеї потребують подальшого розвитку з урахуванням тих нових можливостей, які надає сьогодні використання комп’ютера.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИХ УМІНЬ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ У ПРОЦЕСІ РОБОТИ З КОМП’ЮТЕРОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок