Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОСЛАВНА ЦЕРКВА НА БУКОВИНІ У 1944 – 1991 РР. (ДЕРЖАВНО-ЦЕРКОВНІ ВЗАЄМИНИ)

ПРАВОСЛАВНА ЦЕРКВА НА БУКОВИНІ У 1944 – 1991 РР. (ДЕРЖАВНО-ЦЕРКОВНІ ВЗАЄМИНИ)

Назва:
ПРАВОСЛАВНА ЦЕРКВА НА БУКОВИНІ У 1944 – 1991 РР. (ДЕРЖАВНО-ЦЕРКОВНІ ВЗАЄМИНИ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,85 KB
Завантажень:
180
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЧЕРКАСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО
Яремчук Сергій Степанович
УДК 94 (477.85)”1944/1991”
ПРАВОСЛАВНА ЦЕРКВА НА БУКОВИНІ У 1944 – 1991 РР.
(ДЕРЖАВНО-ЦЕРКОВНІ ВЗАЄМИНИ)
Спеціальність 07.00.01 - історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Черкаси – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії та культури України Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Коцур Анатолій Петрович,
професор кафедри історії та культури України,
Переяслав-Хмельницький державний
педагогічний університет ім. Г. Сковороди
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Лисенко Олександр Євгенович,
завідувач відділом історії України
періоду Другої світової війни,
Інститут історії України НАН України
кандидат історичних наук, доцент
Киридон Алла Миколаївна,
доцент кафедри історії України,
Полтавський державний педагогічний
університет імені В.Г. Короленка
Провідна установа: Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна
Захист відбудеться „22” лютого 2006 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 73.053.01 у Черкаському національному університету імені Богдана Хмельницького за адресою: 18031, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 81, кім. 211.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького (18031, м. Черкаси, вул. Університетська, 22).
Автореферат розісланий 20 січня 2006 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент Корновенко С.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Падіння монопольного правління Комуністичної партії та подальша розбудова незалежної України – демократичної та правової держави, актуалізували дослідження подій, явищ і суспільно-політичних процесів минулого. У сучасних умовах існують всі можливості об’єктивно відтворити історичні події, осмислити ті сторінки минулого, які раніше замовчувалися або заангажовано інтерпретувалися. Актуальність дослідження державно-церковних взаємин на Буковині у радянський час зумовлена також утвердженням за церквою в сучасній державі Україна, українському суспільстві того місця, з якого її насильно витіснили у радянські часи. Вона завжди була носієм духовності, високих моральних цінностей. Однак за радянських часів, коли була заборонена релігійна пропаганда, церква не мала змоги донести свій голос до широких верств населення. Тому переосмислення на основі нових підходів і критеріїв нашого минулого, зокрема діяльності православної церкви на Буковині у радянський час, надасть певний досвід, який може бути цінним у сучасних умовах. Тільки завдяки появі нових досліджень із цієї тематики можна повно відтворити картину діяльності православної церкви в умовах панування комуністичної ідеології. Отже, обрана тема дослідження має наукове, суспільно-політичне значення, чим і зумовлена її актуальність.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційну роботу виконано згідно з науково-дослідницькою темою кафедри історії та культури України „Соціально-політичні процеси в Україні ХІХ – ХХ ст.”, яка включена до тематичного плану наукової роботи Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди.
Об’єктом дослідження є православна церква на Буковині у 1944 – 1991 рр.
Предметом дослідження є державно-церковні стосунки на Буковині у контексті взаємин радянської державної влади та Руської православної церкви (далі – РПЦ).
Хронологічні рамки дослідження охоплюють період 1944 – 1991 рр. Нижня хронологічна межа обумовлена звільненням Чернівецької області від фашистів і відновленням радянської влади. Верхня хронологічна межа дисертації обмежена 1991 р., коли була проголошена незалежність України. Однак при висвітленні багатьох аспектів дослідження нагальним було звернення до попередніх десятиліть.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПРАВОСЛАВНА ЦЕРКВА НА БУКОВИНІ У 1944 – 1991 РР. (ДЕРЖАВНО-ЦЕРКОВНІ ВЗАЄМИНИ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок