Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БЕЗГІПСОВІ ПОРТЛАНДЦЕМЕНТИ З ОРГАНО-МІНЕРАЛЬНИМИ ДОДАТКАМИ ДЛЯ СУХИХ БУДІВЕЛЬНИХ СУМІШЕЙ

БЕЗГІПСОВІ ПОРТЛАНДЦЕМЕНТИ З ОРГАНО-МІНЕРАЛЬНИМИ ДОДАТКАМИ ДЛЯ СУХИХ БУДІВЕЛЬНИХ СУМІШЕЙ

Назва:
БЕЗГІПСОВІ ПОРТЛАНДЦЕМЕНТИ З ОРГАНО-МІНЕРАЛЬНИМИ ДОДАТКАМИ ДЛЯ СУХИХ БУДІВЕЛЬНИХ СУМІШЕЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,54 KB
Завантажень:
199
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ "ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА"
Дрималик Андрій Степанович
УДК 666.942
БЕЗГІПСОВІ ПОРТЛАНДЦЕМЕНТИ З ОРГАНО-МІНЕРАЛЬНИМИ ДОДАТКАМИ ДЛЯ СУХИХ БУДІВЕЛЬНИХ СУМІШЕЙ
05.17.11 – технологія тугоплавких неметалічних матеріалів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
 
Львів – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному університеті "Львівська політехніка"
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник - кандидат технічних наук, доцент
Соболь Христина Степанівна
доцент кафедри хімічної технології силікатів
Національного університету "Львівська політехніка"
Міністерства освіти і науки України
Офіційні опоненти - доктор технічних наук, професор
Кривенко Павло Васильович
завідувач кафедри будівельних матеріалів
Київського національного університету будівництва і
архітектури Міністерства освіти і науки України
- кандидат технічних наук, доцент
Глуховський Владислав Вікторович
доцент кафедри хімічної технології композиційних матеріалів Національного технічного університету "Київський політехнічний інститут"
Міністерства освіти і науки України
Провідна установа Національний технічний університет
"Харківський політехнічний інститут"
Міністерства освіти і науки України, кафедра технології кераміки, вогнетривів, скла та емалей
Захист відбудеться "07" квітня 2005р. о 12 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.09 в Національному університеті "Львівська політехніка" за адресою: 79013, м. Львів-13, пл. Святого Юра 9, навчальний корпус 9, кім. 214.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного університету "Львівська політехніка" (79013, м. Львів-13, вул. Професорська, 1).
Автореферат розісланий "4" березня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор технічних наук, доцент Я.І. Вахула


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
 
Актуальність роботи. Одним з сучасних і перспективних науково-технічних напрямків у галузі будівельного матеріалознавства є розробка та дослідження сухих будівельних сумішей (СБС). Практичний досвід їх використання свідчить про необхідність розв’язання цілого ряду нетрадиційних задач, починаючи з вибору компонентів сумішей та вивчення їх взаємної сумісності і закінчуючи одержанням СБС різного функціонального призначення.
Вирішальне значення при формуванні компонентного складу СБС належить в’яжучим, які відіграють роль матриці, що визначає основні будівельно-технічні властивості виробів. Наукові та техніко-економічні прогнози на найближчі десятиліття показують, що альтернатива відомим неорганічним в’яжучим, зокрема портландцементу, відсутня. Тому подальший прогрес в напрямку реалізації інтенсивних технологій виробництва з використанням СБС можливий за рахунок модифікування відомих портландцементів поліфункціональними додатками з метою одержання швидкотверднучих високоміцних цементних композицій. В найбільшій мірі зазначеним вимогам відповідають безгіпсові портландцементи (БГПЦ), які являють собою систему "портландцементний клінкер – прискорювач – пластифікатор – сповільнювач". Введення комплексного хімічного додатку компенсує відсутність гіпсу і надає системі цілком нових властивостей, які можуть бути відрегульовані залежно від потреб виробництва.
Тому актуальними з теоретичної та практичної точок зору є дослідження, спрямовані на вивчення впливу комплексних органо-мінеральних додатків на основі пластифікаторів різних типів, карбонатів лужних металів в якості прискорювачів тверднення і структуроутворення та органічних і неорганічних сповільнювачів тужавіння на процеси гідратації і тверднення безгіпсових портландцементів для одержання СБС з прогнозованими технологічними та експлуатаційними властивостями.
Зв’язок роботи з науковими програмами. Дисертаційна робота виконувалась відповідно до науково-технічною програми Міністерства освіти і науки України за напрямком “Нові речовини і матеріали” і проекту Державного комітету України з науки, техніки і промислової політики № U001165 (шифр ДБ/50.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: БЕЗГІПСОВІ ПОРТЛАНДЦЕМЕНТИ З ОРГАНО-МІНЕРАЛЬНИМИ ДОДАТКАМИ ДЛЯ СУХИХ БУДІВЕЛЬНИХ СУМІШЕЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок