Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ДО ВАЛЕОЛОГІЧНОГО ВИХОВАННЯ УЧНІВ

ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ДО ВАЛЕОЛОГІЧНОГО ВИХОВАННЯ УЧНІВ

Назва:
ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ДО ВАЛЕОЛОГІЧНОГО ВИХОВАННЯ УЧНІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,60 KB
Завантажень:
431
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ВИННИЧЕНКА
Філіпп’єва Ольга Анатоліївна
УДК 37.047+37.011.31: 613: 37
ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ
ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ДО ВАЛЕОЛОГІЧНОГО
ВИХОВАННЯ УЧНІВ
13.00.04 – теорія та методика професійної освіти
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Кіровоград – 2008
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Миколаївському державному університеті імені В.О.Сухомлинського, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: член-кореспондент АПН України,
доктор педагогічних наук, професор
Бутенко Володимир Григорович,
Херсонський державний університет,
професор кафедри педагогіки та психології
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Біда Олена Анатоліївна,
Черкаський національний університет
імені Богдана Хмельницького, професор
кафедри теорії та історії педагогіки

кандидат педагогічних наук, доцент
Міхеєнко Олександр Іванович,
Сумський державний університет імені А.С.Макаренка, доцент кафедри фізичної реабілітації Інституту фізичної культури
Захист відбудеться 10 квітня 2008 року о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 23.053.02 у Кіровоградському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка
(25006, м. Кіровоград, вул. Шевченка, 1, зал засідань)
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка (25006, м. Кіровоград, вул. Шевченка, 1)
Автореферат розіслано 7 березня 2008 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.Я.Довга
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. На сучасному етапі розвитку педагогічної теорії та практики актуального характеру набувають питання підготовки майбутніх учителів початкових класів до валеологічного виховання учнів. Посилення уваги вчених, психологів, педагогів, медичних працівників, діячів культури до цих питань зумовлено тим, що навчально-виховна діяльність учителів початкових класів є одним із найважливіших чинників збереження та зміцнення здоров’я учнів, формування у них валеологічної свідомості, розвитку вмінь і навичок правильної організації життє-діяльності. Формування педагогічної майстерності вчителів, підвищення їх професійної культури та забезпечення готовності до здійснення валеологіч-ного виховання у початковій школі має соціальне, культурологічне та педагогічне значення.
Соціально-економічна модернізація українського суспільства передбачає активну участь працівників освіти у поширенні серед дітей та молоді валеологічних цінностей, знань, умінь і навичок організації здорового способу життя. У Національній доктрині розвитку освіти зазначено, що пріоритетним завданням системи освіти є навчання людини відповідального ставлення до власного здоров'я і здоров'я оточуючих як до найвищих суспільних та індивідуальних цінностей. За участю вчителів початкових класів виявляється можливим здійснення ефективної валеологічної освіти, медико-санітарного просвітництва, упровадження активних форм та методів збереження і зміцнення індивідуального здоров’я молодого покоління.
Важливим виявом культуротворчого процесу в системі суспільного та особистісного розвитку є дотримання принципів здорового способу життя, організація його за законами гармонії, цілісності та краси. Ціннісне ставлення до власного здоров’я формується з дитинства, коли під впливом батьків та вчителів, прикладу їх особистого життя молодь наслідує способи правильної організації навчання, праці, спілкування, відпочинку, дозвіллєвої та творчої діяльності. Важливо, щоб у молодшому шкільному віці було закладено необхідні уявлення та поняття про культуру здоров’я, освоєно найважливіші способи раціональної організації життєвої діяльності, забезпечено свідоме дотримання необхідних вимог щодо харчування, відпочинку, навчання та праці.
Формування культури здоров'я у молодших школярів є важливим і, водно-час, складним педагогічним завданням, що передбачає надання дітям своєчасної педагогічної допомоги, передачу необхідного теоретичного й практичного досвіду, який би забезпечував їх самостійність і відповідальність під час прийняття рішень щодо формування, збереження та зміцнення власного здоров'я.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ДО ВАЛЕОЛОГІЧНОГО ВИХОВАННЯ УЧНІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок