Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ СТАН РЕНІН-АНГІОТЕНЗИН-АЛЬДОСТЕРОНОВОЇ СИСТЕМИ У ХВОРИХ НА АРТЕРІАЛЬНУ ГІПЕРТЕНЗІЮ

ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ СТАН РЕНІН-АНГІОТЕНЗИН-АЛЬДОСТЕРОНОВОЇ СИСТЕМИ У ХВОРИХ НА АРТЕРІАЛЬНУ ГІПЕРТЕНЗІЮ

Назва:
ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ СТАН РЕНІН-АНГІОТЕНЗИН-АЛЬДОСТЕРОНОВОЇ СИСТЕМИ У ХВОРИХ НА АРТЕРІАЛЬНУ ГІПЕРТЕНЗІЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,59 KB
Завантажень:
274
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ХАНЮКОВ Олексій Олександрович
УДК: 616.12 – 008.331.1:612.018] – 02 – 085
ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ СТАН
РЕНІН-АНГІОТЕНЗИН-АЛЬДОСТЕРОНОВОЇ СИСТЕМИ
У ХВОРИХ НА АРТЕРІАЛЬНУ ГІПЕРТЕНЗІЮ
14.01.11 – Кардіологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
ХАРКІВ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровській державній медичній академії МОЗ України.
Науковий академік АМН України, доктор медичних наук, професор
керівник: Дзяк Георгій Вікторович, Дніпропетровська державна
медична академія МОЗ України, завідувач кафедри
госпітальної терапії № 2.
Офіційні доктор медичних наук, професор Ковальова Ольга
опоненти: Миколаївна, Харківський державний медичний
університет МОЗ України, завідувачка кафедри
пропедевтики внутрішніх хвороб;
доктор медичних наук, професор Воронков Леонід
Георгійович, Інститут кардіології ім. акад. М.Д. Стражеска
АМН України, завідувач відділом серцевої недостатності.
Провідна Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця
установа: МОЗ України, м. Київ, кафедра пропедевтики внутрішніх
хвороб № 1.
Захист відбудеться 12 грудня 2002 року о 1330 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.600.04 при Харківському державному медичному університеті МОЗ України за адресою: 61022, м. Харків, пр. Леніна, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного медичного університету за адресою: 61022, м. Харків, пр. Леніна, 4.
Автореферат розісланий 24 жовтня 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доцент Овчаренко Л.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Захворювання серцево-судинної системи займають одне з провідних місць у структурі загальної захворюваності, інвалідизації і смертності населення. Урбанізація, стресові ситуації, паління, нераціональний спосіб життя, пізня діагностика і неадекватна терапія призводять до постійного збільшення кількості хворих на серцево-судинну патологію (у т.ч. на артеріальну гіпертензію). Своєчасна діагностика цих захворювань та їх наступне лікування дозволяє попередити розвиток важких ускладнень і поліпшити прогноз захворювання (Коваленко В.М, Свіщенко Є.П., Смірнова І.П., 1999).
Артеріальна гіпертензія (АГ) - одне з найбільш поширених захворювань серцево-судинної системи. Високий артеріальний тиск (АТ) є чинником ризику багатьох патологічних станів: гіпертрофії лівого шлуночка, атеросклерозу, ішемічної хвороби серця (інфаркт міокарда), цереброваскулярних захворювань (ішемічних і геморагічних поразок мозку), серцевої недостатності, ниркової недостатності (Малая Л.Т., Коваль С.М., 2001).
За даними офіційної статистики у 2000 році на Україні зареєстровано понад 7,6 млн. хворих на АГ. Однак результати епідеміологічних досліджень свідчать про те, що значна частина хворих на АГ у нашій країні не виявляється – реальна кількість осіб із підвищеним АТ вдвічі більше (Сіренко Ю.М., 2002).
Остання чверть ХХ століття в кардіології ознаменувалася інтенсивним вивченням ролі нейрогормональних чинників у патогенезі захворювань серцево-судинної системи. Саме хронічний дисбаланс нейрогормональних систем є ключовим чинником розвитку і прогресування АГ, дисфункції лівого шлуночка і хронічної серцевої недостатності (Kaplan N.M., 1994).
Зокрема, гіперактивація ренін-ангіотензин-альдостеронової системи (РААС) грає найважливішу роль у патогенезі серцево-судинних захворювань, у тому числі й АГ (Мареев В.Ю., 2000).
Тривала гіперактивація РААС веде до вазоконстрикції, збільшення загального периферичного судинного опору, гіпоперфузії органів та тканин (у першу чергу, зниження швидкості клубочкової фільтрації та зменшення ниркового кровотоку), затримки рідини, зростання об'єма циркулюючої крові, підвищення чутливості міокарда до токсичної дії катехоламінів, ремоделювання міокарда та судин, розвитку міокардіального та періваскулярного фіброзу (Преображенский Д.В., Сидоренко Б.А., 1997; Kaplan N.M., 1998).
Одним з основних механізмів, що включається в регуляцію рівня АТ, поряд із ренін-ангіотензиновим, а також у тісному взаємозв'язку з ним, є альдостероновий механізм.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ СТАН РЕНІН-АНГІОТЕНЗИН-АЛЬДОСТЕРОНОВОЇ СИСТЕМИ У ХВОРИХ НА АРТЕРІАЛЬНУ ГІПЕРТЕНЗІЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок