Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДОЛОГІЧНА РОЛЬ ГУМАНІСТИЧНО-НООСФЕРНОЇ КОНЦЕПЦІЇ У РОЗВ’ЯЗАННІ ГЛОБАЛЬНИХ ПРОБЛЕМ СУЧАСНОСТІ

МЕТОДОЛОГІЧНА РОЛЬ ГУМАНІСТИЧНО-НООСФЕРНОЇ КОНЦЕПЦІЇ У РОЗВ’ЯЗАННІ ГЛОБАЛЬНИХ ПРОБЛЕМ СУЧАСНОСТІ

Назва:
МЕТОДОЛОГІЧНА РОЛЬ ГУМАНІСТИЧНО-НООСФЕРНОЇ КОНЦЕПЦІЇ У РОЗВ’ЯЗАННІ ГЛОБАЛЬНИХ ПРОБЛЕМ СУЧАСНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,94 KB
Завантажень:
39
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича
Карпенко Віталій Євгенович
УДК 167.3 + 316.32
МЕТОДОЛОГІЧНА РОЛЬ
ГУМАНІСТИЧНО-НООСФЕРНОЇ КОНЦЕПЦІЇ
У РОЗВ’ЯЗАННІ ГЛОБАЛЬНИХ ПРОБЛЕМ СУЧАСНОСТІ
09.00.09 – філософія науки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Чернівці – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії та соціології Сумського державного педагогічного університету імені А.С.Макаренка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Цикін Веніамін Олександрович,
Сумський державний педагогічний
університет імені А.С.Макаренка,
завідувач кафедри філософії та соціології.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Кулініченко Валентин Леонідович,
Київська національна медична академія
післядипломної освіти імені П.Л.Шупика,
завідувач кафедри філософії;
доктор філософських наук, професор
Сидоренко Микола Миколайович,
Чернівецький національний
університет імені Юрія Федьковича,
професор кафедри філософії.
Захист відбудеться 04.07. 2008 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 76.051.08 у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича за адресою: 58012, м. Чернівці, вул. Коцюбинського, 2, корп. , ауд. 31.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича за адресою: 58012, м. Чернівці, вул. Лесі Українки, 23.
Автореферат розіслано 02.06. 2008 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
Козьмук Я.Р.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Наслідки діяльності людського розуму за своїми масштабами стали геологічним чинником і все більше загрожують існуванню самого людства. Процеси глобалізації, з одного боку, інтенсифікують еволюцію суспільства, а з іншого – підсилюють напруженість у взаємостосунках між суспільством і довкіллям. У зв’язку з цим осмислення методологічної ролі гуманістично-ноосферної концепції в розв’язанні глобальних проблем сучасності актуальне в усіх аспектах: економічному, соціально-політичному, духовному, екологічному.
Сучасна наука виявила сукупність основних глобальних проблем, для розв’язання яких неодмінними стають спільні, скоординовані зусилля всіх держав. Глобальна проблематика стала предметом спеціальної науки – глобалістики. Чимало філософів указують на те, що вчення про ноосферу В.Вернадського містить значний методологічний потенціал для розв’язання багатьох проблем у рамках глобалістики. Проте в сучасній філософії відсутній консенсус у визначенні самого поняття ноосфери.
На початку XXI сторіччя, коли ноосферогенез відбувається дедалі інтенсивніше, пізнання його закономірностей, а також різних аспектів існування ноосфери постає актуальним не лише з теоретичного погляду, а й з практичного: пізнання законів виникнення, розвитку та функціонування ноосфери може відіграти важливу методологічну роль у виборі моделей соціального устрою світу доби глобалізації. Найважливішим компонентом усвідомлення людством ноосферних процесів є формування ноосферного мислення, що є основним елементом ноосферогенезу.
На зламі тисячоліть глобальна соціоприродна система переживає складний етап, на якому відбувається вибір основного напряму розвитку. Серед конкуруючих атракторів конструктивним є формування ноосферної оболонки, спадкоємний розвиток цивілізації. Проте такому сценарію майбутнього протистоять інші, котрі часто мають руйнівний характер.
У зв’язку з цим автор вважає актуальною інтерпретацію вчення про ноосферу В.Вернадського й інших авторів, враховуючи останні досягнення сучасної науки, з подальшим визначенням методологічного потенціалу сучасної гуманістично-ноосферної концепції в розв’язанні глобальних проблем.
Ступінь наукової розробки проблеми. Гуманістично-ноосферна концепція з її методологічним потенціалом у розв’язанні глобальних проблем сучасності нерозривно пов’язана з ідеєю біосфери.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МЕТОДОЛОГІЧНА РОЛЬ ГУМАНІСТИЧНО-НООСФЕРНОЇ КОНЦЕПЦІЇ У РОЗВ’ЯЗАННІ ГЛОБАЛЬНИХ ПРОБЛЕМ СУЧАСНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок