Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Синтез коагулянтів із алюмінату натрію та оцінка їх ефективності при очищенні води

Синтез коагулянтів із алюмінату натрію та оцінка їх ефективності при очищенні води

Назва:
Синтез коагулянтів із алюмінату натрію та оцінка їх ефективності при очищенні води
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,37 KB
Завантажень:
105
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ
“КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
КРАСІЛЬНІКОВА ТЕТЯНА МИКОЛАЇВНА
УДК 628.16:628.3:676.088
Синтез коагулянтів із алюмінату натрію та оцінка їх ефективності при очищенні води
Спеціальність 21.06.01 – Екологічна безпека
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
КИЇВ-2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному технічному університеті України“
Київський політехнічний інститут”
Міністерства освіти і науки України
на кафедрі екології та технології рослинних полімерів
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Гомеля Микола Дмитрович,
Національний технічний університет України “
Київський політехнічний інститут”,
кафедра екології та технології рослинних полімерів,
завідувач кафедри
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Петрук Василь Григорович,
Вінницький національний технічний університет,
кафедра хімії та екологічної безпеки,
завідувач кафедри;
директор інституту екології та екологічної кібернетики
кандидат технічних наук, доцент
Толстопалова Наталія Михайлівна,
Національний технічний університет України “
Київський політехнічний інститут”,
кафедра технології неорганічних речовин та
загальної хімічної технології, доцент
Захист відбудеться “12” листопада 2007р. о 14:30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.002.05 в Національному технічному університеті України “Київський політехнічний інститут” за адресою: 03056, м.Київ, просп.Перемоги,37, корп.21, ауд.209.
З дисертацією можна ознайомитись у науково-технічній бібліотеці ім.Г.Денисенка Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” за адресою: 03056, м.Київ, просп.Перемоги,37.
Автореферат розісланий “11” жовтня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.002.05,
кандидат технічних наук, професор В.Я.Круглицька
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Як відомо, потреби людства у воді величезні і щороку зростають. Нажаль, гідроресурси нашої планети поступово виснажуються і погіршуються, насамперед під впливом антропогенної діяльності людини. Дефіцит прісної води вже зараз стає світовою проблемою. Питання водозабезпечення сьогодні певною мірою торкається і нашої держави. Так, найбільш розвинені в промисловому відношенні регіони України відчувають брак високоякісної питної води, малі ріки втрачають статус джерел централізованого і нецентралізованого водопостачання через забруднення. Такі чинники спонукають шукати шляхи і різноманітні засоби для вирішення цієї проблеми. На сучасному етапі як перспективні визначають такі напрямки раціонального використання водних ресурсів: більш повне використання і розширене відновлення ресурсів прісних вод; розробка нових технологічних процесів, що дозволять попередити забруднення водойм; застосування високоефективних методів очистки поверхневих і стічних вод.
Одними з найефективніших методів в практиці водоочищення є реагентні методи, що передбачають застосування реагентів - коагулянтів. Найбільш розповсюджені коагулянти на основі алюмінію. Вони видаляють від 60 до 80% різноманітних шкідливих домішок. На теперішній час в світі все більш широко застосовуються алюмінієві коагулянти високої основності – гідроксохлориди алюмінію. Гідроксохлориди порівняно з найбільш вживаним сульфатом алюмінію, діють в більш широкому діапазоні температур, зменшують час коагуляції в 1,5-3,0 рази, значно зменшують концентрацію залишкового алюмінію у воді. Головною перешкодою до їх широкого використання в Україні є складність технологій отримання і висока вартість вихідної сировини.
Тому на даному етапі актуальним залишається розробка нових методів синтезу високоефективних гідроксохлоридів алюмінію з недорогої, доступної сировини і застосування їх в процесах водопідготовки і очищення стічних вод.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалась по пріорітетному напрямку “Збереження навколишнього середовища та сталий розвиток” на замовлення Міністерства освіти і науки України в межах держбюджетних науково-дослідних робіт “Створення нових коагулянтів та флокулянтів для ресурсозберігаючих технологій очищення води та утилізації відходів” (номер державної реєстрації 0102U000736), “Розробка та використання допоміжних хімічних добавок для забезпечення ресурсозбереження у виробництві паперу та картону (номер державної реєстрації 0206U0002373), а також згідно плану основних напрямків наукової діяльності кафедри екології та технології рослинних полімерів Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Синтез коагулянтів із алюмінату натрію та оцінка їх ефективності при очищенні води

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок