Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ЕКОНОМІКО-ОРГАНІЗАЦІЙНИХ МЕХАНІЗМІВ УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВАМИ АПК НА ЗРОШЕННІ

ФОРМУВАННЯ ЕКОНОМІКО-ОРГАНІЗАЦІЙНИХ МЕХАНІЗМІВ УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВАМИ АПК НА ЗРОШЕННІ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ЕКОНОМІКО-ОРГАНІЗАЦІЙНИХ МЕХАНІЗМІВ УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВАМИ АПК НА ЗРОШЕННІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,29 KB
Завантажень:
56
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЄВРОПЕЙСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ОЛІЙНИК ЛЕСЯ ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 334.758.6:65.014
ФОРМУВАННЯ ЕКОНОМІКО-ОРГАНІЗАЦІЙНИХ
МЕХАНІЗМІВ УПРАВЛІННЯ
ПІДПРИЄМСТВАМИ АПК НА ЗРОШЕННІ
Спеціальність: 08.00.04 – економіка і управління підприємствами
(машинобудування, АПК, туристично-рекреаційний комплекс)
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
КИЇВ-2008
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. На сучасному етапі процес економічного розвитку характеризується постійно зростаючим рівнем використання природних ресурсів, що спричиняє погіршення стану навколишнього природного середовища. Нині людство постало перед загрозою незворотного впливу цілого спектру криз: економічних, фінансових, соціальних, ресурсних, екологічних. На перший погляд, вони є незалежними одна від одної, проте в сукупності – виявилися наслідком вичерпання потенціалу соціально-економічних форм розвитку суспільства в існуючих природно-ресурсних та екологічних умовах. Державна політика у сфері екологізації має бути спрямована на першочергове вирішення екологічних проблем, що негативно впливають на процеси забезпечення стійкого економічного розвитку. Одним із найважливіших стратегічних завдань у цьому контексті є перехід агропромислового комплексу України на шлях екологічно безпечного ведення виробництва. Основна мета екологізації агропромислового виробництва – випуск екологічно чистих продуктів як з метою збереження та поліпшення здоров’я нації, так і для підвищення рівня її трудового потенціалу.
Практика землеробства, експлуатації зрошувальних систем і поливних земель півдня України поставила ряд питань, які потребують додаткових наукових розробок з метою ефективного вирішення проблем екологізації, економічності та нових методів господарювання. Через різке зменшення обсягів фінансового та ресурсного забезпечення аграрної галузі й відсутність еколого-економічної системи управління нею, різко знижуються економічні й екологічні показники зрошуваного землеробства. Для забезпечення розвитку соціально-економічної системи як цілісної структури необхідне наукове обґрунтування удосконалених економіко-організаційних механізмів в сучасних ринкових умовах.
Теорія економічних механізмів розроблена в працях Л. Гурвіца, Р. Майерсона, Е. Маскіна. Науково-практичні та соціально-економічні аспекти ведення сільськогосподарського виробництва, його інтенсифікації, раціонального земле- та водокористування, поліпшення якості аграрної продукції висвітлено в наукових працях О.Ф. Балацького, І.К. Бистрякова, В.І. Благодатного, В.Г. В’юна, Б.М. Данилишина, Д.С.Добряка, С.І. Дорогунцова, Ю.І. Івашкевича, М.В. Калінчика, О.І. Кузнєцова, О.В. Куц, Л.Я.Новаковського, І.І. Лукінова, О.М. Онищенка, Г.М Підлісецького, П.П. Руснака, П.Т. Саблука, П.А. Стецюка, В.М. Трегобчука, А.М. Третяка, О.М. Царенка, М.А. Хвесика, В.В. Юрчишина та багатьох інших. Розробкою моделей еколого-економічних процесів і прогнозуванням в галузі екології займалися такі вчені як І.К. Бистряков, А.С. Дудов, Е.П. Кондаков, К.С. Лисогоров, Р.А. Полуектов, В.М. Разумовський.
Проте проблема ефективного й екологобезпечного використання водоземельних ресурсів підприємствами АПК на зрошенні залишається малодослідженою. Недостатнє фінансування зрошуваного комплексу, спрацьованість гідромеліоративних мереж, значне зменшення поливів в одних господарствах, біологічно недоцільне й водночас економічно нераціональне в інших призвело до катастрофічної ситуації у водоземельному комплексі півдня України. У сукупності це обумовило актуальність теми дослідження.
Для поліпшення екологічної ситуації варто передбачити не лише практичні заходи, але й зміни у свідомості виробника сільськогосподарської продукції, який поряд із прибутком від виробничої діяльності має враховувати і негативний вплив на навколишнє природне середовище.
Необхідність розглянути задачу формування процесу управління підприємствами АПК на зрошенні за умов ефективного використання економічного потенціалу зрошення та мінімізації впливу на навколишнє середовище обумовили вибір теми дисертації та проведення нових наукових досліджень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ЕКОНОМІКО-ОРГАНІЗАЦІЙНИХ МЕХАНІЗМІВ УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВАМИ АПК НА ЗРОШЕННІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок