Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Історія, сучасний стан та перспективи розвитку бібліотечно-бібліографічних класифікацій в Україні

Історія, сучасний стан та перспективи розвитку бібліотечно-бібліографічних класифікацій в Україні

Назва:
Історія, сучасний стан та перспективи розвитку бібліотечно-бібліографічних класифікацій в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,72 KB
Завантажень:
373
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Національна академія наук України
Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського
Сербін Олег Олегович
УДК: 025.4(477)["311"/"313"]
Історія, сучасний стан та перспективи розвитку бібліотечно-бібліографічних класифікацій в Україні
07.00.08 – “Книгознавство, бібліотекознавство, бібліографознавство”
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ - 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського
Науковий керівник: | академік НАН України,
доктор філософських наук, професор
Онищенко Олексій Семенович
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського, генеральний директор
Офіційні опоненти: | доктор історичних наук, професор
Омельчук Володимир Юхимович
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського, завідувач відділу національної бібліографії
кандидат історичних наук
Кириленко Олександр Григорович
Наукова бібліотека ім. М. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка,
директор
Захист відбудеться “29” травня 2008 р. о 15 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.165.01. з захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) наук у Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського за адресою: 03039, Київ, просп. 40-річчя Жовтня, 3.
З дисертацією можна ознайомитися в читальному залі бібліотекознавчої літератури Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського, Київ, просп. річчя Жовтня, .
Автореферат розісланий “17” квітня 2008 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук | А. О. Чекмарьов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДОСЛІДЖЕННЯ
Актуальність теми. Бібліотечно-бібліографічні класифікаційні системи відіграють важливу роль в організації інформаційного середовища як в межах однієї країни, так і у світовому масштабі. Вони є механізмом систематизації документів, організації систематичних каталогів і картотек, тематичного пошуку інформації в бібліографічних базах, електронних масивах, бібліотечних каталогах. Бібліотечно-бібліографічні класифікаційні системи в усі часи були не тільки інструментом для систематизації, впорядкування та індексації інформації, але й способом організації знань, набутих людством. Саме розуміння важливості значення класифікаційних систем у становленні бібліотекознавчих засад, інформаційної та технологічної організації здійснення каталогізаційної роботи бібліотек України, формування систематизаційної та пошукової культури у споживачів інформації, визначає актуальність даного дисертаційного дослідження.
З середини дев’яностих років минулого століття Національною бібліотекою України ім. В.І. Вернадського та Науковою державною установою “Книжкова палата України ім. І.Федорова” проводяться роботи з підготовки та видання Рубрикатора НБУВ та УДК відповідно. Неузгодженість цих класифікаційних систем спростовують їх функціональну взаємодію. Таким чином, представлення єдиної індексаційно-рубрикаційної бази на міжнародному рівні фактично унеможливлено. У цьому контексті є актуальним та необхідним визначення шляхів вирішення зазначеної проблеми.
Розвиток інтернет-технологій та збільшення кількості електронних документів щодня змушує шукати нові й нові засоби та способи систематизації всього інформаційного масиву, як традиційного, так і електронного. З іншого ж боку, актуальною є потреба досконально розглянути, вивчити, дослідити та проаналізувати історичні аспекти започаткування, розвитку, використання та принципів побудови вже існуючих бібліотечно-бібліографічних класифікаційних систем, з одного боку, та самих класифікаційних принципів, з іншого. Це тим більше актуально з огляду на розуміння фундаментальності та особливості історичних аспектів адаптації, розвитку та використання класифікаційних систем в Україні як своєрідної ланки в історії бібліотекознавчої науки нашої країни.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Історія, сучасний стан та перспективи розвитку бібліотечно-бібліографічних класифікацій в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок