Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОВІ ПИТАННЯ ПРИТЯГНЕННЯ ПРАЦІВНИКІВ ОРГАНІВ ВНУТРІШНІХ СПРАВ ДО МАТЕРІАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА ЗАПОДІЯНУ НИМИ ШКОДУ

ПРАВОВІ ПИТАННЯ ПРИТЯГНЕННЯ ПРАЦІВНИКІВ ОРГАНІВ ВНУТРІШНІХ СПРАВ ДО МАТЕРІАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА ЗАПОДІЯНУ НИМИ ШКОДУ

Назва:
ПРАВОВІ ПИТАННЯ ПРИТЯГНЕННЯ ПРАЦІВНИКІВ ОРГАНІВ ВНУТРІШНІХ СПРАВ ДО МАТЕРІАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА ЗАПОДІЯНУ НИМИ ШКОДУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,48 KB
Завантажень:
363
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
УДК 349.233(477)
КУЗНІЧЕНКО ОКСАНА ВАЛЕРІЇВНА
ПРАВОВІ ПИТАННЯ ПРИТЯГНЕННЯ ПРАЦІВНИКІВ ОРГАНІВ ВНУТРІШНІХ СПРАВ ДО МАТЕРІАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА ЗАПОДІЯНУ НИМИ ШКОДУ
Спеціальність: 12.00.05 – трудове право; право соціального забезпечення
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі трудового, екологічного та аграрного права Національного університету внутрішніх справ Міністерства внутрішніх справ України.
Науковий керівник – кандидат юридичних наук, доцент Гоц Василь Якович, Національний університет внутрішніх справ, начальник кафедри трудового, екологічного та аграрного права.
Офіційні опоненти: Заслужений діяч науки і техніки України, доктор юридичних наук, професор Процевський Олександр Іванович, Інститут економіки і права педагогічного університету імені Г.С. Сковороди, директор;
кандидат юридичних наук, доцент Жернаков Володимир Володимирович, Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого, доцент кафедри трудового права.
Провідна установа: Інститут держави та права ім. В.М. Корецького Національної Академії наук України, відділ з проблем цивільного, трудового та підприємницького права, м. Київ.
Захист відбудеться “15” грудня 2001 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.64.700.03 в Національному університеті внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, проспект 50-річчя СРСР, 27.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, проспект 50-річчя СРСР, 27.
Автореферат розісланий “ 12 ” листопада 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Є. Кириченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Вступ. Правоохоронна діяльність на сьогоднішній день значною мірою спрямована на збереження соціально-політичної стабільності суспільства. Забезпечення законності і правопорядку, захист прав і свобод громадян є однією з основних функцій української держави. Цю функцію виконують переважно органи внутрішніх справ, які в даний час перебувають на стадії реформування. Дуже важливо, щоб процес реформування був науково обґрунтованим, йшов паралельно з процесом удосконалення правового статусу працівників органів внутрішніх справ. У свою чергу, вдосконалення правового статусу працівників органів внутрішніх справ вимагає нового підходу до питань їхньої відповідальності, в тому числі й матеріальної, оскільки сучасний етап розвитку ринкових відносин в Україні ставить нові, більш високі вимоги до правового регулювання цього виду відповідальності.
Актуальність теми. Дане дисертаційне дослідження присвячене питанням правового регулювання матеріальної відповідальності працівників органів внутрішніх справ.
Актуальність цієї теми зумовлена необхідністю всебічного захисту державного майна, що знаходиться в оперативному управлінні органів внутрішніх справ. Існуюче законодавство, яке регулює діяльність працівників органів внутрішніх справ, формувалося в основному до внесення суттєвих змін і доповнень у законодавство про працю. У зв'язку з прийняттям нових нормативних актів зміст багатьох норм, правових інститутів спеціального законодавства про органи внутрішніх справ України застарів і на сьогоднішній день не повною мірою відбиває потреби правової регламентації окремих суспільних відносин, у тому числі і відносин, які регламентують притягнення працівників органів внутрішніх справ до матеріальної відповідальності за заподіяну ними шкоду.
Нині в Україні безпосереднім законодавчим актом, який регулює питання матеріальної відповідальності працівників органів внутрішніх справ, підстави і порядок притягнення їх до цієї відповідальності є тільки Положення про матеріальну відповідальність військовослужбовців за шкоду, заподіяну державі, затверджене Постановою Верховної Ради України №243/95-ВР від 23.06.95 р.
Назване Положення деталізується Наказом МВС України №550 від 14.08.95 р., але правовідносини такої складності, особливо ті, що стосуються обмеження прав і свобод громадян, не можуть регулюватися на підзаконному рівні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПРАВОВІ ПИТАННЯ ПРИТЯГНЕННЯ ПРАЦІВНИКІВ ОРГАНІВ ВНУТРІШНІХ СПРАВ ДО МАТЕРІАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА ЗАПОДІЯНУ НИМИ ШКОДУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок