Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ КОНФЛІКТОЛОГІЧНОЇ КУЛЬТУРИ МАЙБУТНЬОГО ІНЖЕНЕРА-МАШИНОБУДІВНИКА

ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ КОНФЛІКТОЛОГІЧНОЇ КУЛЬТУРИ МАЙБУТНЬОГО ІНЖЕНЕРА-МАШИНОБУДІВНИКА

Назва:
ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ КОНФЛІКТОЛОГІЧНОЇ КУЛЬТУРИ МАЙБУТНЬОГО ІНЖЕНЕРА-МАШИНОБУДІВНИКА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,88 KB
Завантажень:
410
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ВІННИЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ МИХАЙЛА КОЦЮБИНСЬКОГО
Підбуцька Ніна Вікторівна
УДК 378: 372.461
ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ
КОНФЛІКТОЛОГІЧНОЇ КУЛЬТУРИ
МАЙБУТНЬОГО ІНЖЕНЕРА-МАШИНОБУДІВНИКА
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
ВІННИЦЯ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут”, Міністерство освіти і науки України, м. Харків.
Науковий керівник:доктор педагогічних наук, професор
Романовський Олександр Георгійович,
Національний технічний університет
“Харківський політехнічний інститут”,
проректор з науково-педагогічної роботи,
завідувач кафедри педагогіки і психології
управління соціальними системами, м. Харків.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Васянович Григорій Петрович,
Львівський науково-практичний центр
професійно-технічної освіти АПН України,
завідувач відділу гуманітарної освіти, м. Львів;
кандидат педагогічних наук, доцент
Сорочинська Віра Євгенівна,
Вінницький державний педагогічний університет
імені Михайла Коцюбинського,
кафедра педагогіки, доцент, м. Вінниця
Захист відбудеться “17” червня 2008 р. о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К05.053.01 у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського за адресою: 21100, м. Вінниця, вул. Острозького, 32, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського за адресою: 21100, м. Вінниця, вул. Острозького, 32.
Автореферат розісланий “ 12 ” травня 2008 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Коломієць А.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. Розвиток суспільства, його соціально-економічні зміни зумовлюються якістю професійної підготовки майбутніх фахівців інженерної діяльності, у тому числі машинобудівної галузі. Випускник технічного вищого навчального закладу (ВНЗ) у ХХІ столітті має бути передусім суб’єктом сучасної культури, носієм високої моральності та соціальної активності. Лише на фоні залучення до сучасної культури можуть засвоюватися необхідні для успішної діяльності випускника професійні якості, адже фахівець без високих моральних якостей, без усвідомлення загальнолюдських та культурних цінностей не може бути соціально компетентним. Опанування культурою як процесом і результатом включення людини у діяльнісне освоєння світу, способом вираження її особистісного ставлення до навколишнього світу і самої себе є функціонально необхідним сучасному інженеру.
Широка культурна обізнаність й ерудованість інженера є основою його становлення як професіонала, оскільки інтенсивні, багатофункціональні умови сучасного виробництва потребують від людини відповідної етики поведінки, культури діалогу, психологічної саморегуляції, емпатійного розуміння інших, тому важливою і змістовною галуззю навчання та виховання майбутніх інженерних кадрів є їхня культурологічна спрямованість.
Нагальна потреба в інженерах, які мають широкий науково-технічний та гуманітарний потенціал і здатні вирішувати нові, складні завдання, готові оволодівати мистецтвом управління технічними циклами в умовах конфлікту зумовили необхідність удосконалення підготовки майбутніх фахівців машинобудівної галузі до професійної діяльності у конфліктогенному професійному середовищі протягом навчання у технічному ВНЗ ІІІ-IV рівнів акредитації, що визначається двома чинниками. По-перше – відповідно до структури вимог щодо професійної діяльності майбутнього інженера-машинобудівника важливе місце займають такі: висока комунікативна готовність до роботи у професійному та соціальному середовищах, знання психології й етики спілкування, володіння навичками управління професійною групою чи колективом, розуміння природи конфлікту, вміння грамотно управляти ним задля того, щоб мінімізувати напруженість у відносинах між людьми, що сприятиме посиленню ефективності роботи організації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ КОНФЛІКТОЛОГІЧНОЇ КУЛЬТУРИ МАЙБУТНЬОГО ІНЖЕНЕРА-МАШИНОБУДІВНИКА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок