Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ МЕХАНІЗМІВ САМОРЕГУЛЯЦІЇ СТУДЕНТІВ В ІНШОМОВНОМУ ПРОСТОРІ

ФОРМУВАННЯ МЕХАНІЗМІВ САМОРЕГУЛЯЦІЇ СТУДЕНТІВ В ІНШОМОВНОМУ ПРОСТОРІ

Назва:
ФОРМУВАННЯ МЕХАНІЗМІВ САМОРЕГУЛЯЦІЇ СТУДЕНТІВ В ІНШОМОВНОМУ ПРОСТОРІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,89 KB
Завантажень:
392
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ М.П. ДРАГОМАНОВА
ТЕТЕРУК СВІТЛАНА ПЕТРІВНА
УДК 159. 923 – 057. 87: 159. 947. 3
ФОРМУВАННЯ МЕХАНІЗМІВ САМОРЕГУЛЯЦІЇ СТУДЕНТІВ
В ІНШОМОВНОМУ ПРОСТОРІ
19.00.07 – Педагогічна і вікова психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі психології Інституту історії та філософії педагогічної освіти Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат психологічних наук. професор
Долинська Любов Василівна
Інститут історії та філософії педагогічної освіти
Національного педагогічного університету
Імені М.П. Драгоманова,
завідувач кафедри психології.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор
Пов’якель Надія Іванівна,
Інститут педагогіки і психології
Національного педагогічного університету
імені М.П. Драгоманова,
завідувач кафедри практичної психології.
кандидат психологічних наук, доцент
Співак Віталій Іванович,
Інститут соціальної реабілітації та розвитку дитини
Кам’янець-Подільського державного університету,
доцент кафедри теорії і технологій соціальної реабілітації
Провідна установа: Інститут психології ім.. Г.С. Костюка АПН України, лабораторія особистості, м. Київ
Захист відбудеться „ 20 вересня 2006 р. о 16 40 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.053.10 в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул.. Пирогова, 9.
Автореферат розісланий „_9__”__серпня________ 2006 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Фомічова Л.І.


Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Євроінтеграційні процеси в Україні ставлять перед системою освіти завдання оптимального розкриття та розвитку особистісних якостей індивіда. Однак, окремі психологічні якості самі по собі не можуть забезпечити високої успішності діяльності особистості – значних результатів можна досягти лише за умови максимальної саморегуляції діяльності. Тому для спеціалістів, які займаються проблемами навчання, все більш актуальними стають психологічні дослідження, в яких розглядаються проблеми саморегуляції діяльності, серед яких важливе місце посідає проблема оволодіння іноземною мовою. Володіння іноземними мовами є базою для інтелектуального та особистісного зростання, розширює світогляд, сприяє духовному розвитку особистості. Мовний розвиток, що реалізується через оволодіння іноземною мовою, має не лише велике значення в аспекті розширення кругозору майбутнього фахівця, але й великий розвивальний потенціал: включення студента в іншомовний простір активізує інтелект, сприяючи більш гармонійному розумовому розвитку індивіда.
Практика свідчить про те, що результативність процесу навчання іноземним мовам у неспеціальних навчальних закладах у більшості випадків низька. Це зумовлює пошук шляхів підвищення ефективності цього процесу. Слід враховувати й те, що великий обсяг навчального матеріалу у вищому навчальному закладі, збільшення годин на самостійну підготовку студентів в зв’язку з входженням в Болонський освітній процес потребує розвитку у студентів таких регулятивно-особистісних якостей як самостійність, ініціативність, цілеспрямованість, наполегливість. В зв’язку з цим набуває актуальності проблема виявлення механізмів саморегуляції, психологічних чинників, які впливають на ефективність засвоєння іноземної мови, розробки шляхів формування умінь саморегуляції у процесі здійснення мовленнєвої діяльності іноземною мовою.
У психолого-педагогічній літературі є досить досліджень, в яких розглядаються різні аспекти проблеми саморегуляції. Серед них дослідження К.О.Абульханової-Славської, Б.Г.Ананьєва, М.Й.Боришевського, Л.С.Виготського, О.О.Конопкіна, Г.С.Костюка, О.М.Леонтьєва, Б.Ф.Ломова, С.Д.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ МЕХАНІЗМІВ САМОРЕГУЛЯЦІЇ СТУДЕНТІВ В ІНШОМОВНОМУ ПРОСТОРІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок