Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИХОВАННЯ ДУХОВНОСТІ ОСОБИСТОСТІ ВЧИТЕЛЯ В ТЕОРІЇ І ПРАКТИЦІ ВІТЧИЗНЯНОЇ ПЕДАГОГІКИ ( КІНЕЦЬ ХІХ – ПОЧАТОК ХХ СТОЛІТТЯ)

Загрузка...

ВИХОВАННЯ ДУХОВНОСТІ ОСОБИСТОСТІ ВЧИТЕЛЯ В ТЕОРІЇ І ПРАКТИЦІ ВІТЧИЗНЯНОЇ ПЕДАГОГІКИ ( КІНЕЦЬ ХІХ – ПОЧАТОК ХХ СТОЛІТТЯ)

Назва:
ВИХОВАННЯ ДУХОВНОСТІ ОСОБИСТОСТІ ВЧИТЕЛЯ В ТЕОРІЇ І ПРАКТИЦІ ВІТЧИЗНЯНОЇ ПЕДАГОГІКИ ( КІНЕЦЬ ХІХ – ПОЧАТОК ХХ СТОЛІТТЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,36 KB
Завантажень:
194
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ЛУГАНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Черніков Сергій Якович
УДК 371.013(091) (477)”187/192”
ВИХОВАННЯ ДУХОВНОСТІ ОСОБИСТОСТІ ВЧИТЕЛЯ В ТЕОРІЇ І ПРАКТИЦІ ВІТЧИЗНЯНОЇ ПЕДАГОГІКИ ( КІНЕЦЬ ХІХ – ПОЧАТОК ХХ СТОЛІТТЯ)
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Луганськ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Луганському державному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор, академік АПН України, Євтух Микола Борисович, АПН України, Відділення педагогіки і психології вищої школи, академік-секретар.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
Золотухіна Світлана Трохимівна,
Харківський державний
педагогічний
університет ім. Г.С.Сковороди,
завідувач кафедри педагогіки;

кандидат педагогічних наук,
професор,
Сипченко Валерій Іванович,
Слов’янський державний педагогічний університет, завідувач кафедри педагогіки.
Провідна установа: Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова, кафедра теорії і історії педагогіки.
Захист відбудеться 16 травня 2003р. о 11.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.29.053.01 у Луганському державному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 91011, м.Луганськ, вул.Оборонна, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Луганського державного педагогічного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2.
Автореферат розісланий 12 квітня 2003р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Л.Бутенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. В сучасних умовах відбулося становлення нової гуманістичної парадигми національної освіти, зокрема в системі професійної підготовки вчителя. Глобальна філософська ідея сучасності – “від людини розумної до людини духовної” - має стати стрижневою ідеєю виховання генерації вчителів майбутнього. Така позиція має зовсім інший погляд на вчителя не тільки як на носія вироблених людством і конкретним народом кращих духовних надбань, а й на суб’єкта створення соціокультурного простору, де педагог має самовизначитися та реалізувати власну життєву програму, а також допомогти визначити програму духовного життя своїм вихованцям. Державна національна програма “Освіта” є стратегічною основою національного виховання в Україні, в тому числі і професійного, яка визначила “перетворення системи моральних та духовних цінностей у важливий чинник виховання і відродження духовності українського народу”.
Освіта, підкреслюється у Державній програмі “Вчитель”, є пріоритетною сферою в соціально-економічному, духовному і культурному розвитку Української держави. Ключова роль у системі освіти належить учителю. Саме через діяльність педагога реалізується державна політика, спрямована на зміцнення інтелектуального і духовного потенціалу нації, розвиток вітчизняної науки і техніки, збереження і примноження культурної спадщини.
Останнім часом в нашій країні відбувається ґрунтовне реформування всієї освітньої системи, здійснюються пошуки варіативних систем та моделей, інноваційних технологій і методик. Провідною ланкою системи освіти та виховання є професійна підготовка педагогічних кадрів на рівні кращих вітчизняних і світових надбань. Досягнуті результати розбудови національної системи освіти, її демократизації за роки незалежності України проаналізовано на II Всеукраїнському з`їзді працівників освіти (2001 рік), її подальшу стратегію визначено у Національній доктрині розвитку освіти.
Розширення функцій вчителя у сучасному суспільстві, його ролі та призначення, ускладнення освітніх завдань, змісту та технологій підготовки педагогів зумовлюють підвищення вимог до особистості вчителя. Сучасна суспільна педагогічна думка дійшла висновку, що вчитель, зорієнтований своєю працею у майбутнє, - це справжня особистість, головними рисами якої є духовність, майстерність, здоров’я.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ВИХОВАННЯ ДУХОВНОСТІ ОСОБИСТОСТІ ВЧИТЕЛЯ В ТЕОРІЇ І ПРАКТИЦІ ВІТЧИЗНЯНОЇ ПЕДАГОГІКИ ( КІНЕЦЬ ХІХ – ПОЧАТОК ХХ СТОЛІТТЯ)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок