Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОЦІНКА ТА АНАЛІЗ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПРОМИСЛОВОЇ ПРОДУКЦІЇ І ВИРОБНИКА НА РЕГІОНАЛЬНИХ РИНКАХ (на прикладі металургійної промисловості України)

Загрузка...

ОЦІНКА ТА АНАЛІЗ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПРОМИСЛОВОЇ ПРОДУКЦІЇ І ВИРОБНИКА НА РЕГІОНАЛЬНИХ РИНКАХ (на прикладі металургійної промисловості України)

Назва:
ОЦІНКА ТА АНАЛІЗ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПРОМИСЛОВОЇ ПРОДУКЦІЇ І ВИРОБНИКА НА РЕГІОНАЛЬНИХ РИНКАХ (на прикладі металургійної промисловості України)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,35 KB
Завантажень:
415
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ РИНКУ ТА ЕКОНОМІКО– ЕКОЛОГІЧНИХ
ДОСЛІДЖЕНЬ
Савчук Сергій Іванович
УДК 339.13+669.019
ОЦІНКА ТА АНАЛІЗ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПРОМИСЛОВОЇ ПРОДУКЦІЇ І ВИРОБНИКА
НА РЕГІОНАЛЬНИХ РИНКАХ
(на прикладі металургійної промисловості України)
Спеціальність 08.07.01- Економіка промисловості
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
 
Одеса – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України (м. Одеса).
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор, член-кореспондент НАН України Буркинський Борис Володимирович, Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України, директор
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор, академік НАН України Долішній Мар'ян Іванович, Інститут регіональних досліджень НАН України, директор
доктор економічних наук, професор Маковеєв Петро Степанович, Одеський національний політехнічний університет, завiдувач кафедри менеджменту зовнішньоекономічної діяльності
Провідна установа: Інститут економіки промисловості НАН України, відділ проблем ефективного використання промислового потенціалу (м. Донецьк)
Захист дисертації відбудеться 11.04.2002 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.177.01 в Інституті проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України за адресою 65044, м. Одеса, Французький бульвар, 29.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України за адресою 65044, м. Одеса, Французький бульвар, 29.
Автореферат розісланий 26.02.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Тараканов М.Л.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Найважливішою передумовою ефективного функціонування виробника в сучасних умовах є знання потреб і особливостей його потенційних ринків збуту, рівня конкурентоспроможності на них як товаровиробника в цілому, так і окремих видів продукції, що ним випускається. Дослідження показують, що саме невірна оцінка даних показників має найбільшу питому вагу (32%) серед основних причин комерційних невдач.
Звідси випливає, що аналізу ринку, конкурентоспроможності на ньому відповідної продукції і виробника повинно бути приділено максимум уваги при організації виробничої і збутової діяльності будь-якого підприємства.
Відбитком важливості вивчення даної проблеми є велика кількість досліджень у зазначеному напрямку, як спеціалістів дальнього зарубіжжя, так і в останні роки вчених-економістів країн СНД. Серед закордонних економістів, що зробили істотний внесок у розробку методів аналізу ринку, дослідження проблем конкурентоспроможності необхідно в першу чергу назвати М.Портера, Ф. Котлера, Дж. Еванса, Б. Бермана, С. Маджаро, А. Дайана, Ф. Букереля і т. ін. Провідними російськими та українськими спеціалістами в цій галузі є такі вчені як Азоєв Г.Л., Буркинський Б.В., Зав'ялов П.С., Ільяшенко С.М., Кретов І.І., Перерва П.Г., Хруцький В.Е., Юданов А.Ю. та деякі інші.
Проведений критичний аналіз літературних джерел показав, що існуючі підходи до вирішення зазначеної проблеми спираються винятково на експертні методи, що знижує рівень об'єктивності одержуваних результатів. Реалізація даних методів найчастіше пов'язана з труднощами організаційного порядку, які обмежують можливості оперативного вирішення задач оцінки та аналізу конкурентоспроможності в поточній діяльності підприємств. Крім того, залишаються вкрай мало розробленими питання безпосереднього використання оцінок рівня конкурентоспроможності продукції та виробника для вирішення різних проблем підвищення ефективності функціонування відповідних суб'єктів господарювання взагалі та на регіональних ринках зокрема.
Сказане визначає актуальність теми дисертаційної роботи, що безпосередньо присвячена розвитку методичного апарата, призначеного для вирішення задач оцінки та аналізу конкурентоспроможності промислової продукції і товаровиробника на різноманітних регіональних ринках, використання отриманих при цьому результатів з метою поліпшення роботи на них.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ОЦІНКА ТА АНАЛІЗ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПРОМИСЛОВОЇ ПРОДУКЦІЇ І ВИРОБНИКА НА РЕГІОНАЛЬНИХ РИНКАХ (на прикладі металургійної промисловості України)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок