Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОБАСТНІ АВТОПІЛОТИ ДЛЯ МАЛИХ БЕЗПІЛОТНИХ ЛІТАЛЬНИХ АПАРАТІВ, ЗАСНОВАНІ НА НЕЧІТКІЙ ЛОГІЦІ

Загрузка...

РОБАСТНІ АВТОПІЛОТИ ДЛЯ МАЛИХ БЕЗПІЛОТНИХ ЛІТАЛЬНИХ АПАРАТІВ, ЗАСНОВАНІ НА НЕЧІТКІЙ ЛОГІЦІ

Назва:
РОБАСТНІ АВТОПІЛОТИ ДЛЯ МАЛИХ БЕЗПІЛОТНИХ ЛІТАЛЬНИХ АПАРАТІВ, ЗАСНОВАНІ НА НЕЧІТКІЙ ЛОГІЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,76 KB
Завантажень:
89
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АВІАЦІЙНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Сюй Гуодун
УДК 629.735.051-52(043.3)
РОБАСТНІ АВТОПІЛОТИ ДЛЯ МАЛИХ БЕЗПІЛОТНИХ ЛІТАЛЬНИХ АПАРАТІВ, ЗАСНОВАНІ НА НЕЧІТКІЙ ЛОГІЦІ
05.13.03 – Системи та процеси керування
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному авіаційному університеті, м. Київ
Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Тунік Анатолій Азарійович
Національний авіаційний університет, м. Київ,
професор кафедри систем управління
літальних апаратів
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Казак Василь Миколайович
Національний авіаційний університет, м. Київ,
Завідувач кафедри автоматизації
та енергоменеджменту;
кандидат технічних наук, доцент
Осадчий Сергій Іванович
Кіровоградський національний
технічний університет, завідувач
кафедри автоматизації виробничих процесів.
Захист відбудеться ” 4 ” жовтня 2007 р. о 15-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.062.03 у Національному авіаційному університеті за адресою 03680, м. Київ, прос. Космонавта Комарова, 1
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці в Національному авіаційному університеті за адресою: 03680, м. Київ, прос. Космонавта Комарова, 1.
Автореферат розісланий „23” серпня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
к.т.н., доц., с.н.с. С.В. Павлова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми досліджень. Одним з найбільш перспективних напрямів сучасної теорії управління є застосування регуляторів з нечіткою логікою. Це особливо важливо для завдань управління польотом, де застосування нечіткої логіки дозволяє підвищити працездатність системи при виникненні таких непередбачених ситуацій, як відмови датчиків або погіршення їх характеристик, зміна параметрів об'єкта управління, зміна характеристик зовнішніх збурень і т. п. У цьому сенсі малі безпілотні літальні апарати (МБПЛА) виявляються найуразливішими внаслідок їх малої енергоозброєності, обмеженої кількості датчиків параметрів польоту, їх невисокої точності і т. п. При цьому сфера застосування МБПЛА постійно розширюється і включає все більше практичних завдань як в цивільній, так і у військовій галузі. До них відносяться різноманітні завдання у галузі екології, метеорології, сільського господарства, а також завдання розвідки, навчальної стрілянини та ін. Тому синтез замкнутих динамічних систем, що використовують нечітку логіку для управління польотом МБПЛА, є надзвичайно важливим і актуальним завданням як з теоретичної, так і з практичної точок зору.
У зв'язку з цим управління польотом з використанням нечіткої логіки інтенсивно розвивається в працях китайських учених: Жуан Х.Г., Хе С.Ч., Ван И.Н., Чи С.И., Ван Л.С., Чу Д., Гу Л. І. та ін.; українських вчених: В.И. Гостева, И.Б. Сироджі, А.Ю. Соколова, А.П. Ротштейна, В.М. Дубового, О.В. Глонь, С.Д. Штовби, В.И. Архангельського, И.М. Богаєнко та ін.; японських вчених: М. Сугено, Т. Такаги, К. Танака, Х. Такахаши, Т. Ямакава, М. Мицумото та ін.; американських вчених: Л. Заде, К. Пассино, C. Юрковіча, Р. Ягера, П. Антсакліса, Дж. Спунера, Р. Штенгеля та ін.; європейських вчених: Е. Мамдані, Т. Процика, А. Кофмана, Д. Дрянкова, Х. Хеллендоорна, М. Райнфранка, Р. Шрама, Х. Фербрюггена, Х. Джооса, Х.-Дж. Циммерманна та ін.; і російських вчених: С.В. Ульянова, А.В. Леоненкова, Р.А. Алієва, Э.Г. Захарової та ін.
Компроміс між суперечливими вимогами до систем управління польотом МБПЛА досягається у даний час за допомогою застосування сучасних методів теорії робастних систем управління. У США, європейських країнах, країнах азіатсько-тихоокеанського регіону (Китай, Японія, Південна Корея) дослідженню робастності систем управління приділяється посилена увага. У Україні дослідженнями в області теорії робастних систем управління займаються такі вчені як В.М. Кунцевич, В.Б. Ларін, А.А. Тунік, Л.М. Блохін, В.М. Азарсков, Л.С. Житецький та ін. У країнах СНД – Б.Т. Поляк, А.А. Первозванській, В.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: РОБАСТНІ АВТОПІЛОТИ ДЛЯ МАЛИХ БЕЗПІЛОТНИХ ЛІТАЛЬНИХ АПАРАТІВ, ЗАСНОВАНІ НА НЕЧІТКІЙ ЛОГІЦІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок