Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АРХІТЕКТУРНО-КОМПОЗИЦІЙНА ЄДНІСТЬ РІЗНОНАПРАВЛЕНИХ ОСЬОВИХ СТРУКТУР

Загрузка...

АРХІТЕКТУРНО-КОМПОЗИЦІЙНА ЄДНІСТЬ РІЗНОНАПРАВЛЕНИХ ОСЬОВИХ СТРУКТУР

Назва:
АРХІТЕКТУРНО-КОМПОЗИЦІЙНА ЄДНІСТЬ РІЗНОНАПРАВЛЕНИХ ОСЬОВИХ СТРУКТУР
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,57 KB
Завантажень:
337
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ ТА НАУКИ УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ
ФОНДОРКО Олена Євгенівна
УДК 72.01
АРХІТЕКТУРНО-КОМПОЗИЦІЙНА ЄДНІСТЬ
РІЗНОНАПРАВЛЕНИХ ОСЬОВИХ СТРУКТУР
18.00.01 – теорія архітектури, реставрація пам’яток архітектури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата архітектури
Харків – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківській державній академії міського господарства Міністерства освіти та науки України, кафедра “Проблеми архітектури міського середовища”
Науковий керівник: доктор архітектури, професор
АНТОНОВ Віктор Леонідович.
Проектна фірма "Таєр", головний архітектор
Офіційні опоненти:
доктор архітектури, професор БОЧАРОВ Юрій Петрович, головний науковий співробітник Центрального науково-дослідного і проектного інституту містобудування Російськоі Академії архітектурних та будівельних наук;
кандидат архітектури, професор БІЛОГУБ Віталій Данилович, Харківський художньо-промисловий інститут, м.Харків, кафедра "Реставрація станкового та монументального живопису."
Провідна установа: Державний науково-дослідний і проектний інститут містобудування Державного комітету України у справах будівництва, архітектури і житлової політики, м. Київ.
Захист відбудеться “19” жовтня 2001 р. о 13 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 64.056.02 при Харківському державному технічному університеті будівництва та архітектури за адресою: 61002, м. Харків, вул. Сумська, 40
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного технічного університету будівництва та архітектури: 61002, м. Харків, вул. Сумська, 40
Автореферат розісланий 14 вересня 2001 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат архітектури, доцент О.О.Фоменко


Людина йде прямо, не повертаючи…
А віслюк іде зигзагами…, він петляє,
обходячи велике каміння,
уникаючи крутих відкосів,
відшукуючи тінь.
Ле Корбюзьє Ле Корбюзье. Архитектура XX века. – М.: Прогресс, 1970. – 304 с. 
… пріоритет геометричних символів…
призвів до панування ідеальних побудов
над природною першоосновою.
О.С. Богомолов Богомолов А.С. Античная философия. – М.: Изд-во МГУ, 1985. – 367 с.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. При трактуванні архітектурної композиції як естетичного об’єднання середовища виникає необхідність розкрити засоби, за допомогою яких воно відбувається. Один із засобів такого об’єднання – осьові зв’язки між фрагметами, кожний з яких – локальна структура, що має свою структуровизначаючу вісь. Навколо останньої, як правило, формуються осьові напрямки вулиць. Сукупність цих осей утворює сітку – структуру, яку в математиці названо координатною. У цьому значенні архітектурні фрагменти, підпорядковані своїм структуровизначаючим осям, можуть бути названі локальними координатними структурами.
Тобто під локальною координатною структурою мається на увазі в даному випадку архітектурна координатна побудова, яка має початок координат і напрямок основних осей, відмінний від інших. Локальна координатна структура може бути заснована на прямокутній системі – так званій системі Декарта, та полярній, тобто системі з початком відліку в одній точці та однією полярною віссю, від якої задається полярний кут. Під різнонаправленими координатними структурами розуміються зчленування в архітектурних утвореннях декількох локальних координатних структур, превалюючі осі яких мають різну направленість.
Те чи інше ставлення до координатних систем часто визначає в архітектурі творче кредо майстра. Так, Ле Корбюзьє в ранній період стверджував примат прямого кута, а К. Зітте вважав його згубним для архітектури. Але характерно, що обидва метри не замикалися на геометрії координатних систем. Вони апелювали до їх філософських аспектів. Корбюзьє вважав, що прямокутна сітка відчувається людиною як модель певного найвищого правопорядку, і цим пояснюється її сталість в архітектурі з давнини до наших днів. Якщо підняти історичні предтечі філософської значущості координатних систем, можна прослідити їх спадкоємність саме як моделей правопорядку – від Гіпподама і Платона до Декарта і того самого Корбюзьє.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: АРХІТЕКТУРНО-КОМПОЗИЦІЙНА ЄДНІСТЬ РІЗНОНАПРАВЛЕНИХ ОСЬОВИХ СТРУКТУР

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок