Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Cyanophyta МОРСЬКОЇ КАМ'ЯНИСТОЇ СУПРАЛІТОРАЛІ КРИМУ

Загрузка...

Cyanophyta МОРСЬКОЇ КАМ'ЯНИСТОЇ СУПРАЛІТОРАЛІ КРИМУ

Назва:
Cyanophyta МОРСЬКОЇ КАМ'ЯНИСТОЇ СУПРАЛІТОРАЛІ КРИМУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,17 KB
Завантажень:
292
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ БОТАНІКИ ім. м.Г.ХОЛОДНОГО
НАЦІОНАЛЬНої АКАДЕМІї НАУК УКРАЇНИ
САДОГУРСЬКА
Світлана Олександрівна
УДК 581.526.323:582.232 (477.75)
Cyanophyta МОРСЬКОЇ КАМ'ЯНИСТОЇ СУПРАЛІТОРАЛІ КРИМУ
03.00.05 - ботаніка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
К и ї в 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Нікітському ботанічному саду - Національному науковому центрі УААН (відділ флори, рослинності і заповідної справи).
Науковий керівник:
доктор сільськогосподарських наук Молчанов Євген Федорович,
Нікітський ботанічний сад - Національний науковий центр УААН
(пенсіонер).
Офіційні опоненти:
доктор біологічних наук, старший науковий співробітник
Царенко Петро Михайлович,
Інститут ботаніки ім. М.Г.Холодного НАН України,
завідувач відділу фікології;
доктор біологічних наук, старший науковий співробітник
Мінічева Галина Григорівна,
Одеський філіал Інституту біології південних морів ім. акад. О.О.Ковалевського НАН України,
заступник керівника.
Провідна установа:
Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна (кафедра ботаніки) Міністерства освіти і науки України, м. Харків.
Захист відбудеться “14” березня 2005 р. о 1000 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.211.01 Інституту ботаніки ім. М.Г.Холодного НАН України за адресою: Інститут ботаніки ім. М.Г.Холодного НАН України, вул. Терещенківська, 2, м. Київ-1, МСП, 01601.
Факс: (380) 44 224-10-64
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту ботаніки ім. М.Г.Холодного НАН України за адресою: вул. Велика Житомирська, 28, м. Київ-25, 01025.
Автореферат розісланий “08” лютого 2005 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук Виноградова О.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Інвентаризація видового складу альгофлори Азовського й Чорного морів є найважливішою частиною досліджень, спрямованих на виявлення біорізноманіття прибережних територіально-аквальних комплексів. У першу чергу це стосується існуючих і проектованих заповідних об'єктів. На цей час відповідно до Загальнодержавної програми формування Національної екологічної мережі України на 2000-2015 р. (2000 р.), ланцюг прибережноводних природних ландшафтів Азовського і Чорного морів формує окремий природний коридор міжнародного значення, що оточує територію України з півдня. У Криму сформовано перелік територій, пріоритетних для збереження біорізноманіття регіону, які є потенціалом для розширення й удосконалення природно-заповідного фонду (ПЗФ) (Выработка приоритетов..., 1999). Разом з тим, тільки для 20% об'єктів ПЗФ півострова існує науковий опис охоронюваного природного комплексу (Биоразнообразие Крыма...., 1997). З іншого боку, саме в береговій зоні морів сконцентровані економічні інтереси населення і зростає антропогенне навантаження на екосистеми. встановилася тенденція до скорочення ареалів і до зникнення окремих видів і цілих екологічних угруповань водоростей (Царенко та ін., 1998).
Верхньою зоною бенталі є супралітораль. У безприпливних Чорному й Азовському морях вона розташована вище рівня вітрового нагону води і лише зволожується бризками прибійних хвиль. Серед організмів, які витримують екстремальні умови існування в супраліторалі (висока інсоляція, різкі і значні сезонні і добові перепади температури, сукупний вплив солоної і прісної води тощо), слід особливо виділити синьозелені водорості (Cyanophyta або Cyanoprocaryota). Завдяки їх масовому розвитку (і деяких видів лишайників), на твердому субстраті "чорна зона" супраліторалі (в англомовній літературі - "black zone") добре виділяється візуально. Чорноморські й азовоморські Cyanophyta, що є своєрідною візитною карткою супраліторального біотопу, раніше ніколи не були об'єктом спеціального альгофлористичного дослідження. Отже, інвентаризація видового складу Cyanophyta Чорного й Азовського морів дуже актуальна. Робота в цьому напрямку є невід'ємною частиною досліджень з виявлення біологічного різноманіття заповідних об'єктів і антропогенно змінених районів.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: Cyanophyta МОРСЬКОЇ КАМ'ЯНИСТОЇ СУПРАЛІТОРАЛІ КРИМУ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок