Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: УКРАЇНА У ГЕОПОЛІТИЧНИХ КОНЦЕПЦІЯХ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ: ДИНАМІКА “ОБ’ЄКТ-СУБ’ЄКТНИХ” ВІДНОСИН

УКРАЇНА У ГЕОПОЛІТИЧНИХ КОНЦЕПЦІЯХ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ: ДИНАМІКА “ОБ’ЄКТ-СУБ’ЄКТНИХ” ВІДНОСИН / сторінка 8

Назва:
УКРАЇНА У ГЕОПОЛІТИЧНИХ КОНЦЕПЦІЯХ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ: ДИНАМІКА “ОБ’ЄКТ-СУБ’ЄКТНИХ” ВІДНОСИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,46 KB
Завантажень:
152
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Дуже часто об’єктами впливу виступають держави, чи, навіть, цілі групи держав. Далі робиться висновок, що категорії суб’єкт” і “об’єкт” цілком чинні і в контексті геополітичних відносин. Суб’єктами геополітики є утворення, які здійснюють активну діяльність в межах певного геополітичного простору щодо інших утворень (держав), які при цьому виступають об’єктами впли-ву. Тому, наприклад, конкретна держава може бути водночас і суб’єк-том геополітичних відносин і, через свої слабкі можливості, об’єктом гео-по-літич-ного впливу, тобто поставати в міжнародному політичному прос-торі в різ-них іпостасях.
Наступний підрозділ (2.2. “Засоби подолання дефіциту нормативно--правової основи відносин України з ЄС”) концентрує увагу на русі України у своїх відносинах з ЄС від статусу об’єкта до статусу суб’єкта геопо-літики. Показано, що саме активна позиція нашої держави істотно спри-яла прогресу у її відносинах з ЄС, формуванню вигідної для України позиції з боку країн – лідерів ЄС. Це сприяло прогресу у відносинах з Євро-пей-ським Союзом в цілому.
Дисертант простежила динаміку розгортання відносин між ЄС та Ук-ра-їною на політико-правовому рівні і виділила основні етапи цього процесу. Європейська спрямованість була зафіксована вже в перших державо-твор-чих актах (Постанова ВР УРСР від 25 грудня 1990 року “Про реалізацію Декларації про державний суверенітет України у сфері зовнішніх відносин”). У 1993 році ця позиція дістала законодавче підтвердження (Постанова ВР від 2 липня 1993 року “Про основні напрямки зовнішньої по-літики”). А в 1994 році Л. Кучма, виступаючи на Парламентській Асамблеї Ради Європи чітко й однозначно заявив, що стратегічною метою України є повноправне членство в ЄС. Цілком закономірним стало відкриття у Києві Представництва Комісії Європейських Співтовариств (жовтень 1993 року) і, навзаєм, Представництва України у Брюсселі (липень 1995 року).
Наступними важливими кроками по зближенню України і ЄС стали: ратифікація і початок імплементації Угоди про партнерство і спів-ро-біт-ництво; набуття Україною членства в Раді Європи та Організації з безпеки і співробітництва в Європі, участь у програмі “Партнерство заради миру”, підписання в Мадриді в липні 1997 року Хартії про особливе партнерство України з НАТО, ратифікація Україною Європейської Конвенції з прав людини, початок переговорів щодо вступу України в Світову організацію торгівлі. Важливість двосторонніх контактів підтвердило започаткування (вересень 1996 року) саммітів “Україна – ЄС”.
З 1998 року згідно Указу Президента (24 лютого 1998 року) в усіх органах державної влади розпочато формування підрозділів співробітництва з ЄС, а також створено Національне агентство України з питань розвитку та європейської інтеграції і затверджено (Указ Президента від 11 червня 1998 ро-ку) Стратегію інтеграції України до ЄС. В тому ж році прийнято Постанову Уряду про запровадження механізму адаптації законодавства України до законодавства ЄС. Цими та іншими актами було створено реальні механізми та визначені шляхи трансформації українського су-спіль-ст-ва у напрямку вимог і стандартів ЄС, а в правовому полі передбачено розробку 50-ти проектів законів України та постанов Уряду з урахуванням основних положень законодавства ЄС.
Наступним важливим кроком у взаємозближенні сторін стало схвалення Європейською Радою (грудень 1999 року) Спільної стратегії ЄС щодо України. Запланована на чотирирічний термін, вона вперше задекларувала політичне визнання Євросоюзом європейських прагнень України, а також підтвердила курс на стратегічне партнерство з нею. Складні проблеми наступних років, які були викликані активним тиском на Україну з боку деяких геополітичних лідерів світу, практично вдалося полагодити на Ялтин-ському самміті 7-8 жовтня 2003 року. І в цьому, як і в попередніх випадках свою конструктивну роль відіграла позиція України як активного суб’єкта геополітичних відносин.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: УКРАЇНА У ГЕОПОЛІТИЧНИХ КОНЦЕПЦІЯХ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ: ДИНАМІКА “ОБ’ЄКТ-СУБ’ЄКТНИХ” ВІДНОСИН

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок