Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УКРАЇНА У ГЕОПОЛІТИЧНИХ КОНЦЕПЦІЯХ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ: ДИНАМІКА “ОБ’ЄКТ-СУБ’ЄКТНИХ” ВІДНОСИН

Загрузка...

УКРАЇНА У ГЕОПОЛІТИЧНИХ КОНЦЕПЦІЯХ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ: ДИНАМІКА “ОБ’ЄКТ-СУБ’ЄКТНИХ” ВІДНОСИН

Назва:
УКРАЇНА У ГЕОПОЛІТИЧНИХ КОНЦЕПЦІЯХ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ: ДИНАМІКА “ОБ’ЄКТ-СУБ’ЄКТНИХ” ВІДНОСИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,46 KB
Завантажень:
152
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ІНСТИТУТ СТРАТЕГІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ МІЖНАРОДНОЇ БЕЗПЕКИ
СНІГИР Олена Валентинівна
УДК 32+339.924(477)
УКРАЇНА У ГЕОПОЛІТИЧНИХ КОНЦЕПЦІЯХ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ: ДИНАМІКА “ОБ’ЄКТ-СУБ’ЄКТНИХ” ВІДНОСИН
Спеціальність 21.01.01 –
основи національної безпеки держави
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному інституті стратегічних досліджень при Президентові України
Науковий керівник: – доктор філософських наук
Хилько Микола Іванович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
професор кафедри політології
Офіційні опоненти: – доктор філософських наук, професор
Андрущенко Віктор Петрович,
Національний педагогічний університет
імені М. П. Драгоманова, ректор –
доктор політичних наук,
Барков Валерій Юрійович,
Національний інститут стратегічних досліджень,
завідувач відділу соціальних відносин та громадянського суспільства
Провідна установа – Національна академія державного управління при Президентові України, кафедра філософії і методології державного управління, м. Київ.
Захист відбудеться 10.03.2004 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.718.02 при Національному інституті стратегічних досліджень та Національному інституті проблем міжнародної безпеки за адресою: 01030, м. Київ, вул. Пирогова, 7а, конференц-зал.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного інституту стратегічних досліджень за адресою: 01030, м. Київ, вул. Пирогова, 7а.
Автореферат розісланий 05.02.2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філософських наук
В. Б. Фадєєв


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Становлення України суб’єктом міжнародних відносин не лише поставило перед українським народом нагальну потребу закріплення цього статусу та наступної самореалізації у даній іпостасі, але й певним чином вплинуло на систему міжнародних відносин, особливо у європейському регіоні.
Міжнародні відносини великою мірою ґрунтуються на зовнішньопо-лi-тич-них стратегіях держав. Незважаючи на те, що географічний фактор зав-ж-ди був складовою частиною зовнішньої політики держав, геополітика, як наука, яка базується на принципах географічного детермінізму, виникла нещодавно – в кінці ХІХ століття. Тим не менш, характерною рисою міжнародних відносини ХХ століття є використання геополітики у двох її площинах – теоретичній (гносеологічній) та практичній (державотворчій). Інакше кажучи, геополітичні концепції та стратегії є важливою ланкою всієї зо-вніш-ньополітичної діяльності держави та її зусиль по утвердженню свого місця у світі.
Задля успішної реалізації власної зовнішньополітичної стратегії та забез-печення національних інтересів, державі необхідно володіти інформа-цією не лише про перебіг подій на міжнародній арені, але й орієнтуватися у витоках та першопричинах тих чи інших зовнішньополітичних стратегій інших міжнародних акторів, тобто у геополітичних концепціях, які лежать в основі бачення тою чи іншою державою системи світового устрою та свого місця в ньому.
Таким чином, для України знання і врахування геополітичних концепцій та стратегій інших держав, а особливо держав власного регіону є життєво необхідним для формування власної зовнішньополітичної стратегії з метою задоволення національних інтересів, в першу чергу – забезпечення національної безпеки держави.
Пріоритетним напрямом зовнішньополітичної стратегії України та од-ним з основних факторів забезпечення національної безпеки було проголошено європейську інтеграцію. У цьому контексті постає необхідність у дослідженні геополітичної думки європейських країн. Зокрема тієї її частини, у якій мова йде безпосередньо про місце та роль України у системі міжнародних відносин в цілому та у європейському регіоні зокрема.
Необхідно також враховувати еволюцію геополітичних дискурсів у зв’язку зі змінами на міжнародній арені, особливо різницю між геопо-літичними підходами під час існування України у складі Російської імперії та СРСР і геополітичними дослідженнями, що розглядають світову систему з участю України як суб’єкта міжнародних відносин.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: УКРАЇНА У ГЕОПОЛІТИЧНИХ КОНЦЕПЦІЯХ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ: ДИНАМІКА “ОБ’ЄКТ-СУБ’ЄКТНИХ” ВІДНОСИН

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок