Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ПАТОМОРФОЛОГІЧНОЇ ДІАГНОСТИКИ ЗМІН ТКАНИН ОЧЕЙ У ХВОРИХ НА ТУБЕРКУЛЬОЗ ЛЕГЕНЬ

Загрузка...

ОСОБЛИВОСТІ ПАТОМОРФОЛОГІЧНОЇ ДІАГНОСТИКИ ЗМІН ТКАНИН ОЧЕЙ У ХВОРИХ НА ТУБЕРКУЛЬОЗ ЛЕГЕНЬ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ПАТОМОРФОЛОГІЧНОЇ ДІАГНОСТИКИ ЗМІН ТКАНИН ОЧЕЙ У ХВОРИХ НА ТУБЕРКУЛЬОЗ ЛЕГЕНЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,93 KB
Завантажень:
130
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ДАНИЛА ГАЛИЦЬКОГО
ШЕНК ЯНА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 616.24–002.5:611.84:616.091.8-07.001.5
ОСОБЛИВОСТІ ПАТОМОРФОЛОГІЧНОЇ ДІАГНОСТИКИ
ЗМІН ТКАНИН ОЧЕЙ У ХВОРИХ НА ТУБЕРКУЛЬОЗ ЛЕГЕНЬ
14.03.02 – патологічна анатомія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Львів – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновсь-кого АМН України.
Науковий керівник
доктор медичних наук, професор,
Заслужений діяч науки і техніки України
Суслов Євген Іванович,
Інститут фтизіатрії і пульмонології
ім. Ф.Г. Яновського АМН України,
завідувач лабораторії патоморфології.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Гнатюк Михайло Степанович, Тернопільський державний медичний університет ім. І.Я. Горбачевсь-кого МОЗ України, завідувач кафедри оперативної хірургії та топографічної анатомії;
доктор медичних наук, професор Терещенко Валентина Павлівна, Інститут екологічної патології людини, м. Київ, директор інституту.
Провідна установа
Національний медичний університет ім. О. О. Богомольця, кафедра патологічної анатомії, МОЗ України, м. Київ.
Захист відбудеться “ 2 ” листопада 2005 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.600.03 при Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького МОЗ України (79010, м. Львів, вул. Пекарська, 69).
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького (79000, м. Львів, вул. Січових Стрільців, 6).
Автореферат розісланий “ 26 ” вересня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Федорів Я.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розробка та вдосконалення методів діагностики туберкульозу органа зору на теперішній час особливо значущі із-за епідемії туберкульозу в Україні. Відомо, що прижиттєва діагностика цієї патології має об’єктивні труднощі, тому патоморфологічні дослідження можуть сприяти розвитку методів клінічної діагностики туберкульозної інфекції в оці.
Захворюваність на позалегеневий туберкульоз впродовж останніх 5-7 років зросла по Україні від 2,9 до 3,3 на 100000 населення. Важли-вість питання підтверджується даними ВООЗ та ЮНІСЕФ у зв’язку із глобальним значенням боротьби з цією недугою (Матусевич В.Г. і співавт., 2000; Мельник В.М. і співавт., 2002). Відомо, що збільшилась кількість хворих на поліорганні форми туберкульозу (Вартанян Ф.Е., Шаховский К.П., 2002). У Росії захворюваність на туберкульоз очей зросла за останні 5 років вдвічі, а серед дітей та підлітків – у декілька разів і зайняла перше місце у структурі позалегеневого туберкульозу (Гарбуз А.Е., 1998). Роботи останніх років свідчать про найпоширеніший шлях генералізації інфекції – гематогенний засів мікобактерій туберкульозу (МБТ) у судинну оболонку ока, що пояснюється особливостями її анатомічної будови (Morimura Y. et al., 2002).
На сьогоднішній день у літературі накопичений значний фактичний матеріал щодо структури захворюваності на туберкульоз ока, який базується на клініко-діагностичних та статистичних даних. Водночас, натепер недостатньо інформації про взаємовідносини між туберкульозом ока і туберкульозом легеневої локалізації. Існують протиріччя у поглядах на причини спалаху туберкульозу очей (Фещенко Ю.І. і співавт., 1998).
Встановлено, що мікобактерії туберкульозу, потрапляючи в організм людини, можуть досить довго залишатися життєздатними. За несприятливих умов в організмі можливий розвиток нових туберкульозних горбиків. Ці дані пояснюють причину спалаху туберкульозу очей через тривалий час після виникнення первинного комплексу. Навпаки, поєднання активних вогнищ в оці та інших органах зустрічають рідко. Погляди на такий антагонізм туберкульозу ока та інших органів були різні. Окремі фахівці вважали, що захворювання однієї системи органів своєрідно оберігає від ураження інші органи. На думку інших спеціалістів, туберкульозні вогнища розповсюджуються через ембріологічно споріднені тканини (Пеньков М.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ПАТОМОРФОЛОГІЧНОЇ ДІАГНОСТИКИ ЗМІН ТКАНИН ОЧЕЙ У ХВОРИХ НА ТУБЕРКУЛЬОЗ ЛЕГЕНЬ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок