Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Патогенетичне обгрунтування диференційованого лікування хронічного обструктивного бронхіту у хворих різного віку

Загрузка...

Патогенетичне обгрунтування диференційованого лікування хронічного обструктивного бронхіту у хворих різного віку

Назва:
Патогенетичне обгрунтування диференційованого лікування хронічного обструктивного бронхіту у хворих різного віку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,78 KB
Завантажень:
405
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ФТИЗІАТРІЇ І ПУЛЬМОНОЛОГІЇ ім. Ф.Г.Яновського
АКАДЕМІЇ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
КОВАЛЕНКО СВІТЛАНА ВІКТОРІВНА
УДК 616.2:616.24-005.3-071-059
Патогенетичне обгрунтування диференційованого лікування хронічного обструктивного бронхіту у хворих різного віку
14.01.27 – пульмонологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Вінницькому державному медичному університеті ім. М.І.Пирогова МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Коломоєць Михацло Юрійович, завідувач кафедри госпітальної терапії та клінічної фармакології Буковинської державної медичної академії МОЗ України.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор Гаврисюк Володимир Костянтинович, завідувач клініко-функціонального відділення Інституту фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України;
доктор медичних наук, професор Свінціцький Анатолій Станіславович, завідувач кафедри госпітальної терапії №2 Національного медичного університету ім.О.О.Богомольця МОЗ України.
Провідна установа: Львівський державний медичний університет ім. Данила Галицького МОЗ України, кафедра фтизіатрії і пульмонології.
Захист дисертації відбудеться “23” жовтня 2001р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.552.01 при Інституті фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України за адресою: 03680 Київ, узвіз Протасів Яр, 7.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України (м. Київ, узвіз Протасів Яр, 7).
Автореферат розісланий 02.09.2001р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ж.Б.Бегоулева
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертації
Хронічний обструктивний бронхіт (ХОБ) у складі хронічних обструктивних захворювань легень (ХОЗЛ) займає п’яте місце серед провідних причин смерті і друге місце за розмірами компенсаційних виплат у зв’язку із втратою працездатності, поступаючись лише коронарній хворобі серця (Фещенко Ю.І., 1999; Гаврисюк В.К., 1998; Яшина Л.О., 1999; Мельник В.М., 1997). Аналіз вивчених літературних джерел свідчить, що серед різних факторів легеневих уражень важлива роль належить активації лейкоцитів (Беляков Н.А., 1995) та інших імунокомпетентних клітин крові (Чернушенко К.Ф., 1999; Дзюблик О.Я., 1998), неконтрольованій активації пероксидного окислення ліпідів (ПОЛ)(Петренко В.М., 2000; Коржов В.І., 2000; Кокосов А.Н., 1996), секреції в інтерстицій та кров хемоатрактантів різної структури, (Величковський Б.Т. 2000), приєднання інфекції на різних етапах патологічного процесу (Фещенко Ю.І., Яшина Л.О., 2000; Свінціцький А.С., 2000), порушення мікроциркуляції в органі з наступною руйнацією легеневих структур (Коркушко О.В., Чеботарев Н.Д., Писарук А.В., 2000; Коломоєць М.Ю., 1997). Окрім того, судинний фактор відіграє важливу роль у забезпеченні трофіки, фізіологічної регенерації і репарації, насамперед, бронхіального епітелію (Непомнящих Г.І.,1990). В умовах інтенсифікації ПОЛ відбувається розвиток змін рецепторного апарату еритроцитів, їх здатності депонувати та транспортувати гормони, а саме, катехоламіни, що також може бути одним із факторів, що формують бронхообструкцію та адаптаційно-трофічні процеси в організмі (Ажипа Я.И.,1992; Пирогов А.Б.,1992; Жихарєв С.С.,1995; Barnes P.J., 1990).
Мало вивченими, однак, залишаються питання перебігу та лікування ХОБ у хворих похилого віку. Адже відомо, що у людей похилого віку змінюється клінічна картина захворювання, все частіше спостерігаються важкокурабельні форми його перебігу, збільшується кількість випадків інвалідності зі стійкою втратою працездатності, що пов’язано те тільки з тривалістю захворювання, а й з віком хворих (Коркушко О.В., Писарук А.В., 1999; Беркало Л.В., 1998).
Лікувальні схеми, що існують, часто не тільки не призводять до виліковування ХОБ і не враховують особливості перебігу ХОБ у людей похилого віку, але й не покращують якості життя хворих (Гаврисюк В.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Патогенетичне обгрунтування диференційованого лікування хронічного обструктивного бронхіту у хворих різного віку

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок