Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Штам-продуцент антистафілококового АНТИБІОТИКА БАТУМІНУ і його біосинтетична активність

Штам-продуцент антистафілококового АНТИБІОТИКА БАТУМІНУ і його біосинтетична активність

Назва:
Штам-продуцент антистафілококового АНТИБІОТИКА БАТУМІНУ і його біосинтетична активність
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,43 KB
Завантажень:
345
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МІКРОБІОЛОГІЇ І ВІРУСОЛОГІЇ ІМ. Д.К.ЗАБОЛОТНОГО
КЛОЧКО ВІТАЛІЙ ВІКТОРОВИЧ
УДК 615.331+57.083.1
Штам-продуцент антистафілококового АНТИБІОТИКА БАТУМІНУ і його біосинтетична активність
03.00.07 – мікробіологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
КИЇВ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі антибіотиків Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України.
Науковий керівник: доктор біологічних наук, старший науковий співробітник Кіпріанова Олена Андріївна, Інститут мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України, провідний науковий співробітник відділу антибіотиків
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор, член-кор. НАН України Мацелюх Богдан Павлович, Інститут мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України, завідувач відділу генетики мікроорганізмів
 
доктор медичних наук, старший науковий співробітник Поліщук Олена Іванівна, Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського АМН України, завідуюча лабораторії загальної мікробіології
Провідна установа: Дніпропетровський національний університет,
кафедра мікробіології і вірусології,
Міністерство освіти і науки України
Захист відбудеться “21” березня 2007 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.233.01 по захисту докторських дисертацій при Інституті мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України за адресою: Україна, Д 03680, Київ МСП, вул. Заболотного, 154.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України за адресою: Д 03680, Київ МСП, вул. Заболотного, 154.
Автореферат дисертації розіслано “_15_” лютого 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук,
старший науковий співробітник Пуріш Л.М.
Актуальність теми. Пошук і впровадження в медичну практику нових антибіотиків і синтетичних антибактеріальних та противірусних препаратів залишаються одним із важливих завдань сучасної біотехнології і медицини, оскільки інфекційні захворювання займають одну з провідних позицій в патології людини (Навашин, 1997). Починаючи з середини 90-х років ХХ ст. тяжкі гнійно-септичні захворювання характеризуються змішаною структурою збудників, а також значною питомою вагою у складі цих збудників метицилінрезистентних стафілококів (MRSA) із зниженою чутливістю до багатьох антибіотиків, що використовуються в клініці. У 40% випадків стафілококова інфекція носить нозокоміальний характер, а назальне носійство медичним персоналом госпітальних штамів стафілококів перетворює хірургічні клініки, реанімаційні та акушерські відділення в "стаціонари ризику" (Dagnra et al., 2001).
В цих умовах розробка засобів контролю стафілококової госпітальної інфекції є однією з нагальних проблем сучасної медицини. В той же час перелік препаратів, що використовуються для боротьби з назальним носійством стафілококів, залишається вкрай обмеженим.
З наведеного вище випливає, що актуальним є дослідження батуміну – антибіотика, ізольованого з бактерій роду Pseudomonas в Інституті мікробіології і вірусології НАН України. Унікальна селективність батуміну щодо представників роду Staphylococcus робить його препаратом вибору для боротьби з назальним носійством і експрес-діагностики цього патогену (Киприанова с соавт., 2005).
Проте впровадження цього оригінального вітчизняного антибіотика в клінічну практику потребує відповіді на цілий ряд теоретичних і прикладних питань – від встановлення таксономічного статусу продуцента і закономірностей біосинтезу батуміну до виділення, очистки і оцінки антимікробної активності антибіотика згідно сучасних міжнародних стандартів.
Зв‘язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалась згідно з напрямком науково-дослідних робіт відділу антибіотиків Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного НАН України за темами: "Еколого-таксономічні дослідження бактерій та вищих рослин як ресурсів біотехнології" (2002-2004 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Штам-продуцент антистафілококового АНТИБІОТИКА БАТУМІНУ і його біосинтетична активність

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок