Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Діяльність Миколи Пильчикова в контексті розвитку фізичних досліджень (кінець ХІХ – початок ХХ ст.)

Загрузка...

Діяльність Миколи Пильчикова в контексті розвитку фізичних досліджень (кінець ХІХ – початок ХХ ст.)

Назва:
Діяльність Миколи Пильчикова в контексті розвитку фізичних досліджень (кінець ХІХ – початок ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,44 KB
Завантажень:
303
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
Дятлов Юрій Володимирович
УДК 53 (091)
Діяльність Миколи Пильчикова
в контексті розвитку фізичних досліджень
(кінець ХІХ – початок ХХ ст.)
Спеціальність: 07.00.07 – історія науки і техніки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Чернігівському державному педагогічному університеті імені Т. Г. Шевченка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник доктор фізико-математичних наук, професор
Шендеровський Василь Андрійович,
провідний науковий співробітник
Інституту фізики НАН України.
Офіційні опоненти доктор фізико-математичних наук, професор
Шут Микола Іванович,
завідувач кафедри загальної фізики Національного педагогічного університету
імені М. П. Драгоманова
кандидат історичних наук
Рокіцький Олександр Михайлович,
доцент кафедри фізики
Тернопільського державного технічного
університету імені Івана Пулюя
Провідна установа Інститут історії України НАН України,
відділ історії України ХІХ – початку ХХ ст..
Захист відбудеться “5” жовтня 2004 р. о 1100 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .001.01 у Центрі українознавства Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська 60, ауд. 108.
 
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці імені М. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка (м. Київ, вул.. Володимирська 58).
Автореферат розісланий “2” вересня 2004 р
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В. М. Піскун


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми визначається потребами адекватного відтворення історії розвитку науки і техніки в Україні, переосмислення ролі та значення вчених і наукових центрів, які діяли у другій половині ХІХ – на початку ХХ ст. У цьому контексті значний інтерес становить діяльність видатного українського вченого-фізика, громадського діяча Миколи Дмитровича Пильчикова (1857-1908). Його багата творча спадщина, що пов’язана із виникненням і становленням нових напрямків фізики, оригінальні відкриття та винаходи, теорії та ідеї, за умов їх осмислення і перегляду, можуть стати в нагоді для сучасної науки і техніки. Вивчення здобутків українських фізиків і винахідників сприяє заповненню лакун та “білих плям” в історії вітчизняної науки і культури, зростанню національної свідомості. Крім того, для подальшого розвитку науки і техніки актуальними залишаються теоретичні засади і методики досліджень українських фізиків.
Одним із завдань сучасної історії природознавства і техніки є висвітлення внеску українських вчених і наукових шкіл в різних галузях фізики у світову науку, відродження кращих традицій фізичної науки попередніх століть. Впродовж ХІХ – на початку ХХ ст. фізика розвивалась головним чином в університетських лабораторіях і кафедрах. У зв’язку з цим вивчення розвитку наукових досліджень з фізики сприяє висвітленню важливих аспектів історії вищої школи України.
Наукова діяльність М. Пильчикова припадає на період революції в природознавстві, коли докорінним чином мінялись уявлення про світ, природу фізичних явищ, переосмислювались підвалини класичного природознавства і закладався фундамент нової науки. Аналіз творчого доробку вченого, безпосередньо пов’язаного із виникненням та становленням нових напрямків фізики, осмисленням фундаментальних проблем тогочасної науки, дає можливість з’ясувати важливі проблеми кризи класичної фізики і становлення нової науки про природу.
М. Пильчиков належав до плеяди вчених-природознавців, які не обмежувались вивченням наукових проблем та академічною діяльністю. Активна громадсько-політична і просвітницька діяльність, участь в українському національному русі свідчать про масштабність його особи, значну роль в утвердженні української національної ідеї. Дослідження цього аспекту його діяльності висвітлює важливі питання ролі вчених-природознавців у створенні підвалин української ідеї та державності.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: Діяльність Миколи Пильчикова в контексті розвитку фізичних досліджень (кінець ХІХ – початок ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок