Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЛЬ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ У ВИРІШЕННІ ЕТНОПОЛІТИЧНИХ ПРОБЛЕМ КРИМУ

РОЛЬ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ У ВИРІШЕННІ ЕТНОПОЛІТИЧНИХ ПРОБЛЕМ КРИМУ

Назва:
РОЛЬ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ У ВИРІШЕННІ ЕТНОПОЛІТИЧНИХ ПРОБЛЕМ КРИМУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,14 KB
Завантажень:
71
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПОЛІТИЧНИХ І ЕТНОНАЦІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ НАН УКРАЇНИ
Штепа Сергій Олександрович
УДК 323.1У
РОЛЬ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ У ВИРІШЕННІ ЕТНОПОЛІТИЧНИХ ПРОБЛЕМ КРИМУ
23.00.05 - етнополітологія та етнодержавознавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ - 2004
Дисертацією
є рукопис.
Робота виконана
у відділі етнополітології Інституту політичних та етнонаціональних досліджень НАН України
Науковий керівник: доктор історичних наук
Майборода Олександр Микитович,
Інститут політичних та етнонаціональних досліджень НАН України, завідувач відділом етнополітології
м. Київ
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Панчук Май Іванович
Інститут політичних та етнонаціональних досліджень НАН України, завідувач відділом
національних меншин,
м. Київ
кандидат політичних наук, доцент
Ляпіна Людмила Анатоліївна
Миколаївський державний університет
ім. В.О. Сухомлинського, кафедра політології,
м. Миколаїв
Провідна
установа – Київський національний університет будівництва і архітектури Міністерства освіти і науки України, кафедра політичних наук.
Захист відбудеться “06” липня 2004 року о 1400 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.181.01. в Інституті політичних та етнонаціональних досліджень НАН України за адресою: 01011, м. Київ, вул. Кутузова, 8, кім. 202.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту політичних та етнонаціональних досліджень НАН України за адресою: 01011, м. Київ, вул. Кутузова, 8, кім. 218.
Автореферат розісланий “04”червня 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор політичних наук Ю.А. Левенець
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Серед багатьох актуальних проблем суспільного розвитку переважної більшості країн сучасного світу є проблеми, виникнення яких пов’язане з поліетнічним складом їх населення. Світова історія другої половини минулого століття дає чимало прикладів виникнення етнічних конфліктів, які серйозно впливали на суспільне життя різних країн.
Формування законодавчої бази державної етнонаціональної політики є найпершою і обов’язковою умовою регулювання етнонаціонального розвитку у поліетнічних країнах. Досвід таких європейських країн, як, наприклад, Австрія, Бельгія, Великобританія, Словаччина та інших, а також країн “нового світу” – Сполучених Штатів Америки, Канади засвідчує, що тут концепції та моделі етнонаціонального розвитку (“культурний плюралізм”, “багатокультурність”) вибудовуються на добротній законодавчій базі, а конфліктні ситуації у міжетнічних стосунках вирішуються в рамках національного та міжнародного політико-правового поля. Досвід демократичних суспільств у збережені етнополітичної стабільності дає підстави для твердження про важливу роль законодавчої влади у вирішенні етнічних проблем у суспільстві. Особлива роль цієї гілки влади у вирішенні етнополітичних проблем поліетнічних країн зумовлює актуальність досліджень усіх аспектів законотворчої діяльності тих інституцій, які формують політико-правове поле етнонаціонального розвитку тієї чи іншої країни.
Особливу роль законодавчий орган відіграє у державах, які утворилися недавно й не мали достатнього самостійного досвіду вирішення проблем, що виникають в етнонаціональний сфері їхнього суспільного розвитку. В Україні, яка належить до таких держав, ця особлива роль зумовлюється наявністю двох найбільш чітко виражених тенденцій: 1) прагненням значної частини суспільства, що концентрується навколо його ядра – українського етносу, до побудови реальної самостійної незалежної держави, етнополітична сфера якої має існувати й розвиватися за новими принципами; 2) процесом етнокультурного відродження етнічних спільнот України, що супроводжується зростанням їхньої етнічної самосвідомості та прагненням зайняти гідні ніші у суспільному розвитку України й отримати доступ до участі у прийнятті рішень, принаймні у тих питаннях, які стосуються їхнього політико-правового статусу, соціально-економічного та культурного поступу.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: РОЛЬ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ У ВИРІШЕННІ ЕТНОПОЛІТИЧНИХ ПРОБЛЕМ КРИМУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок