Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК НАУКОВИХ ОСНОВ СИСТЕМИ ШАХТНОГО ВОДОВІДЛИВУ

РОЗВИТОК НАУКОВИХ ОСНОВ СИСТЕМИ ШАХТНОГО ВОДОВІДЛИВУ

Назва:
РОЗВИТОК НАУКОВИХ ОСНОВ СИСТЕМИ ШАХТНОГО ВОДОВІДЛИВУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
38,29 KB
Завантажень:
40
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Донецький національний технічний університет
МАЛЄЄВ Віктор Борисович
УДК 622. 53. 004
РОЗВИТОК НАУКОВИХ ОСНОВ СИСТЕМИ
ШАХТНОГО ВОДОВІДЛИВУ
Спеціальність 05.05.06 "Гірничі машини"
Автореферат
дисертації на здобуття наукового
ступеня доктора технічних наук
Донецьк - 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі гірничої механіки Донецького національного технічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант:
доктор технічних наук, професор Пак Вітольд Вітольдович, Донецький національний технічний університет, завідувач кафедри вищої математики.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Логвінов Микола Григорович, Донецький національний технічний університет Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри теоретичної механіки;
доктор технічних наук, професор Шевчук Степан Прокопович, Національний технічний університет України “КПІ” (м. Київ) Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри електромеханічного обладнання енергоємких виробництв;
доктор технічних наук, професор Кириченко Євген Олексійович, Національний гірничий університет України (м. Дніпропетровськ) Міністерства освіти і науки України, професор кафедри гірничої механіки.
Провідна установа:
ВАТ “Науково-дослідний інститут гірничої механіки ім М.М.Федорова”,
м. Донецьк.
Захист відбудеться 17.10.2003 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої ради Д 11.052.05. Донецького національного технічного університету за адресою:
83000 м. Донецьк, вул. Артема, 58, І уч. Корпус, ВАЗ.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного технічного університету (83000 р. Донецьк, вул. Артема, 58, ІІ уч. корпус)
Автореферат розісланий 16.09.2003р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 11.052.05
доктор технічних наук, професор М.Р. Шевцов


ВСТУП
Актуальність теми. Розвиток вугільної промисловості України в даний час зумовив необхідність розробки пластів, що залягають на глибинах (800…1500) м. При цьому поряд з ускладненням питань технології видобутку вугілля ускладнюється питання відкачки води з глибоких шахт, рішення якого вимагає розробки нових схем і устаткування шахтного водовідливу, що є одним з найбільш відповідальних і енергоємних ланок у загальному комплексі гірничого устаткування вугільних підприємств. Нормальне і безперебійне функціонування засобів шахтного водовідливу забезпечує ритмічне і безпечне проведення гірничих робіт. Підвищення числа і потужності насосних агрегатів на установках привів до помітного зростання споживання електроенергії на нестатки водовідливу, що складає біля (1,7...1,8) млрд. кВт год у рік.
У теперішній час практично на всіх шахтах до водовідливного господарства входять декілька водовідливних установок, які розосереджені у навколо-ствольному дворі основного горизонту та на робочих горизонтах уклонних полів. При цьому усі водовідливні установки не зв'язані між собою функціонально і працюють відокремлено. Усі водовідливні установки шахт обладнаються секційними відцентровими насосами, що можуть надійно працювати тільки на проясненій шахтній воді. Термін служби насосів, що перекачують непрояснену шахтну воду, у більшості випадків не перевищує (8...10) місяців при середньому наробітку деталей, що швидко зношуються до відмовлення (2000...2500) годин.
Водозбірники діючих водовідливних комплексів шахт виконуються у вигляді горизонтальних виробок з ухилом (0,002...0,004) убік прийомного колодязя. Акумуляція підземних вод у водозбірниках застосовується не тільки з метою компенсації різниці між припливом і подачею працюючих насосів, але і для прояснення води. Зовсім очевидно, що використання водозбірників у якості освітлювача і шламозбірника суперечить його призначенню аварійної і регулювальної ємкості. Зашламовування водозбірників зменшує їх регулювальну й аварійну ємкості, викликає необхідність, у міру зашламовування, збільшувати частоту включень насосів і зменшувати проміжки часу між включеннями, що у свою чергу прискорює зношення насосів і двигунів при роботі в пускових режимах, перегрівання обмоток електродвигунів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Реферат на тему: РОЗВИТОК НАУКОВИХ ОСНОВ СИСТЕМИ ШАХТНОГО ВОДОВІДЛИВУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок