Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат на тему: ПРОФІЛАКТИКА КАРІЄСУ ЗУБІВ У ДІТЕЙ З ВИКОРИСТАННЯМ РІЗНИХ ЕКЗОГЕННИХ ЗАСОБІВ

ПРОФІЛАКТИКА КАРІЄСУ ЗУБІВ У ДІТЕЙ З ВИКОРИСТАННЯМ РІЗНИХ ЕКЗОГЕННИХ ЗАСОБІВ / сторінка 10

Назва:
ПРОФІЛАКТИКА КАРІЄСУ ЗУБІВ У ДІТЕЙ З ВИКОРИСТАННЯМ РІЗНИХ ЕКЗОГЕННИХ ЗАСОБІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,21 KB
Завантажень:
234
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 

4. Встановлено ефективність комбінованого методу екзогенної профілактики карієсу, що включає застосування фторидвміщуючого герметика в поєднанні з фторидвміщуючим лаком. Ефективність методу профілактики підтверджена показниками інтенсивності, приросту інтенсивності і редукції карієсу через 2 роки. Приріст інтенсивності дорівнює 0,31 – у перших молярах, 0,04 – у премолярах і 0,18 – у других молярах. У контрольній групі ці показники відповідно були рівні – 1,76, 1,15 і 2,80. Редукція карієсу склала через 2 роки в перших молярах – 81,25премолярах – 96,56і в других молярах – 93,57
5. Редукція фісурного карієсу при застосуванні фторидвміщуючого лаку “Duraphat” склала від 31,30до 65,0у залежності від групової належності зубів.
6. Виявлено підвищення активності лужної фосфатази в ротовій рідині після використання комбінованого методу екзогенної профілактики. Активність лужної фосфатази у дітей 7 – 8 років зростає з 2,0  0,4 до 4,4  0,8, 11 – 12 років – з 1,8  0,3 до 3,1  0,7 нмоль мг білки, що, напевно, створює сприятливі умови для ремінералізації емалі зуба.
7.
Найбільш висока карієспрофілактична ефективність і ступінь ретенції були виявлені при використанні високонаповнених фторидвміщуючих герметиків “Ultra Seal XT plus” з адгезивом і “Fissurit FX” без адгезива. Редукція карієсу при їх використанні склала від 100до 81,5в залежності від групи зубів і термінів спостереження.
ПРАКТИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
1. Для екзогенної профілактики фісурного карієсу постійних зубів у дітей пропонується використовувати комбінований метод, що включає герметизацію фісур фторидвміщуючими герметиками у поєднанні з покриттям гладких поверхонь фторидвміщуючим лаком.
2. Для герметизації фісур доцільно використовувати високонаповнені фторидвміщуючі герметики “Ultra Seal XT plus” з адгезивом і “Fissurit FX” без адгезива.
3. Оптимальними термінами герметизації фісур перших постійних молярів є вік 5,5 – 6 років, перших премолярів – 9 – 10 років, других премолярів – 10 – 11 років і для других постійних молярів – 11,5–12 років.
4.
Для профілактики фісурного карієсу постійних молярів і премолярів доцільним є використання фторидвміщуючого лаку “Duraphat” (при відсутності можливості застосування герметиків).
ОПУБЛІКОВАНІ ПРАЦІ ЗА ТЕМОЮ ДИСЕРТАЦІЇ
1. Эль Муттаки Ф. З. Некоторые биохимические показатели слюны у детей до и после проведения экзогенной профилактики кариеса зубовВісник стоматології. – 2000. – N . – С. _.
2. Ель Муттакі Ф. З. Деякі біохімічні показники в ротовій рідині у дітей перед і після проведення екзогенної профілактики карієсу зубівVIII кон-грес Світової федерації Українських лікарських товариств: Тези доповідей. – Львів – Трускавець, 2000 р. – С. .
3. Хоменко Л. А., Кононович Е. Ф., Эль Муттаки Ф. З. Поражаемость и тенденция развития кариеса постоянных зубов у детей 6 – 14 летСовременная стоматология. – 2001._N (13). – С. _. Здобувачу належить обстеження 450 дітей з метою визначення ураженості окремих груп постійних зубів карієсом та встановлення оптимальних термінів проведення екзогенної профілактики.
4. Эль Муттаки Ф. З. Сравнительная оценка кариеспрофилактической эффективности различных видов герметиковСовременная стоматология. – 2001._N (15). – С. _.
5. Эль Муттаки Ф. З. Показатели интенсивности и динамика развития кариеса зубов у детей, проживающих в г. Киеве“Вопросы экспериментальной и клинической стоматологии”: Сборник научных трудов. – Материалы республиканской научно – практической конференция “Новое в стоматологии и челюстно – лицевой хирургии”, г.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ПРОФІЛАКТИКА КАРІЄСУ ЗУБІВ У ДІТЕЙ З ВИКОРИСТАННЯМ РІЗНИХ ЕКЗОГЕННИХ ЗАСОБІВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок