Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: ПРОФІЛАКТИКА КАРІЄСУ ЗУБІВ У ДІТЕЙ З ВИКОРИСТАННЯМ РІЗНИХ ЕКЗОГЕННИХ ЗАСОБІВ

ПРОФІЛАКТИКА КАРІЄСУ ЗУБІВ У ДІТЕЙ З ВИКОРИСТАННЯМ РІЗНИХ ЕКЗОГЕННИХ ЗАСОБІВ / сторінка 2

Назва:
ПРОФІЛАКТИКА КАРІЄСУ ЗУБІВ У ДІТЕЙ З ВИКОРИСТАННЯМ РІЗНИХ ЕКЗОГЕННИХ ЗАСОБІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,21 KB
Завантажень:
234
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 

Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота є фрагментом науково-дослідної комплексної роботи кафедри дитячої терапевтичної стоматології і профілактики стоматологічних захворювань Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця, тема N /34-8 “Вивчення стану твердих тканин зубів у дітей і підлітків, що перебувають під впливом малих доз радіації” (№ держрєєстрації 0100U002646). Дисертант в комплексній темі виконувала окремі фрагменти.
Мета і задачі дослідження. Метою даного дослідження є зниження поширеності і інтенсивності карієсу постійних зубів у дітей 6 – 14 років на підставі вивчення ефективності комбінованого методу екзогенної профілактики карієсу, що включає фторидвміщуючий герметик і фторидвміщуючий лак.
Для реалізації поставленої мети необхідно вирішити наступні задачі:
1.
Вивчити поширеність, інтенсивність і тенденцію розвитку карієсу постійних зубів у дітей 6 – 14 років м. Києва.
2.
Вивчити ефективність комбінованого методу екзогенної профілактики карієсу постійних зубів у дітей різного віку з використанням герметиків і фторидвміщуючого лаку.
3.
Вивчити карієспрофілактичну ефективність фторидвміщуючого лаку “Duraphat” на жувальних поверхнях постійних зубів без герметизації фісур.
4.
Вивчити вміст білка й активність гідролітичних ферментів у ротовій рідині у дітей до і після застосування комбінованого методу екзогенної профілактики.
5.
Вивчити карієспрофілактичну ефективність різних видів герметиків: “Fissu-Jen”, “Estiseal LC”, “Ultra Seal XT plus”, “Fissurit FX” в залежності від вмісту в них наповнювача, фторида та адгезива.
6.
Розробити практичні рекомендації по екзогенній профілактиці карієсу постійних зубів у дітей.
Об'єкт дослідження – діти у віці 6 – 14 років.
Предмет дослідження – профілактика карієсу постійних зубів у дітей.
Методи дослідження: клінічні, біохімічні з метою оцінки ефективності комбінованого методу екзогенної профілактики карієсу постійних зубів у дітей; статистичні – для визначення достовірності отриманих результатів.
Наукова новизна одержаних результатів. Встановлена тенденція підвищення ураженості постійних зубів карієсом за останні 10 років у дітей 6 – 14 років. Показники інтенсивності карієсу в 2000 р. у дітей 6 років зросли з 0,01 до 0,72, 12 років – з 1,76 до 5,24, 14 років – з 2,67 до 7,24 у порівнянні з 1990 р.
Вперше розроблений і апробований у клініці комбінований метод екзогенної профілактики карієсу постійних зубів у дітей, що включає герметизацію фісур у поєднанні з застосуванням фторидвміщуючого лаку. Встановлено, що метод забезпечує високий рівень карієспрофілактичної ефективності.
Вперше вивчена порівняльна карієспрофілактична ефективність різних груп герметиків (ненаповненого з фторидом, низьконаповненого без фторида і високонаповнених із фторидом, з адгезивом і без нього). Визначено, що найбільш висока редукція фісурного карієсу постійних зубів у дітей виявлена при використанні високонаповнених фторидвміщуючих герметиків.
Показано, що після застосування комбінованого методу екзогенної профілактики вірогідно підвищувалась ферментативна активність лужної фосфатази, що свідчить про посилення процесів мінералізації емалі зуба.
Встановлено, що при застосуванні фторидвміщуючого лаку без герметизації фісур високонаповненим фторидвміщуючим герметиком визначається більш низький рівень карієспрофілактичної ефективності в порівнянні з комбінованим методом.
Практичне значення одержаних результатів Проведені дослідження дозволили рекомендувати оптимальні терміни герметизації фісур: 1) для перших постійних молярів є вік 5,5 – 6 років; 2) для перших премолярів – 9 – 10 років;
3) для других премолярів – 10 – 11 років; 4) для других постійних молярів –
11,5 – 12 років.
Для екзогенної профілактики фісурного карієсу постійних зубів у дітей пропонується використовувати комбінований метод, що включає герметизацію фісур фторидвміщуючими герметиками з покриттям гладких поверхонь фторидвміщуючим лаком.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ПРОФІЛАКТИКА КАРІЄСУ ЗУБІВ У ДІТЕЙ З ВИКОРИСТАННЯМ РІЗНИХ ЕКЗОГЕННИХ ЗАСОБІВ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок