Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат на тему: ПРОФІЛАКТИКА КАРІЄСУ ЗУБІВ У ДІТЕЙ З ВИКОРИСТАННЯМ РІЗНИХ ЕКЗОГЕННИХ ЗАСОБІВ

ПРОФІЛАКТИКА КАРІЄСУ ЗУБІВ У ДІТЕЙ З ВИКОРИСТАННЯМ РІЗНИХ ЕКЗОГЕННИХ ЗАСОБІВ / сторінка 3

Назва:
ПРОФІЛАКТИКА КАРІЄСУ ЗУБІВ У ДІТЕЙ З ВИКОРИСТАННЯМ РІЗНИХ ЕКЗОГЕННИХ ЗАСОБІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,21 KB
Завантажень:
234
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 

Доведено, що для герметизації фісур доцільно використовувати високонаповнені фторидвміщуючі герметики “Ultra Seal XT plus” з адгезивом і “Fissurit FX” без адгезива. Для профілактики фісурного карієсу постійних молярів і премолярів можливе використання фторидвміщуючого лаку “Duraphat” (при відсутності можливості застосування герметиків).
Результати дисертаційного дослідження впроваджені в навчальний процес кафедри дитячої терапевтичної стоматології і профілактики стоматологічних захворювань Національного медичного університету, а також у практичну роботу дитячого відділення стоматологічної поліклініки МОЗ України та дитячої стоматологічної поліклініки Радянського (Шевченківського) району м. Києва.
Особистий внесок здобувача. Автором самостійно проведений інформаційний пошук і аналіз наукової літератури по обраній проблемі, визначені мета і задачі дослідження. Виконані всі клінічні дослідження і вивчена ефективність методів екзогенної профілактики карієсу постійних зубів у дітей, проаналізовані й узагальнені отримані результати, обґрунтовані висновки і рекомендації.
Біохімічні дослідження проведені здобувачем разом зі співробітниками лабораторії науково-дослідного центра медичної ензимології Інститут оторино-ларингології ім. академіка А. С. Коломійченко АМН України (зав. лабораторією – канд. біол. наук Кизим А. І.).
Апробація результатів дисертації та їх публікації. Результати досліджень, що включені в дисертацію, доповідались на VIII конгресі Світової федерації Українських лікарських товариств (м. Львів – Трускавець, 2000 р.), на Республіканській науково-практичній конференції “Нове в стоматології” (м. Харків, 2001 р.).
Апробація дисертації проводилася на спільному засіданні Апробаційної ради “Стоматологія” і кафедр стоматологічного профілю Національного медичного Університету ім. академіка О.О. Богомольця.
Основні результати роботи опубліковані в статтях (з них 3 – самостійних) у наукових журналах, ліцензованих ВАК України. У роботах, опублікованих у співавторстві, здобувачу належить аналіз даних літератури, клінічні дослідження поширеності, інтенсивності і структури складових елементів КПВз постійних зубів у дітей 6 – 14 років, розробка і вивчення клінічної ефективності комбінованого методу екзогенної профілактики карієсу постійних зубів у дітей.
Структура дисертації. Дисертація викладена на 113 сторінках машинописного тексту, складається із вступу, огляду літератури, опису об’єктів та методів дослідження, чотирьох розділів власних досліджень, заключення, висновків, практичних рекомендацій. Список використаних джерел містить 228 найменувань. Роботу ілюстровано 35 таблицями та 17 малюнками.
ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ
Матеріал і методи дослідження. Для вирішення поставлених задач нами були використані клінічні і лабораторні методи дослідження. Об'єктом дослідження служили діти, що проживають в одному з лівобережних районів м. Києва. Було проведено стоматологічне обстеження 450 дітей у віці 6 – 14 років. Кожна вікова група складалася з 50 чоловік.
Захворюваність зубів карієсом оцінювали по показниках: поширеність у відсотках, інтенсивність по індексу КПВз і річний приріст інтенсивності карієсу, що розраховували на підставі різниці в індексі КПВз між основною і контрольною віковими групами.
Аналіз отриманих даних вивчення поширеності та інтенсивності карієсу був проведений у порівнянні з даними, отриманими співробітниками кафедри дитячої терапевтичної стоматології НМУ при обстеженні 962 дітей у 1990 р.
З метою визначення оптимальних термінів проведення герметизації фісур і покриття зубів фторидвміщуючим лаком була вивчена ураженість карієсом окремих груп постійних зубів: перших молярів (M1), перших і других премолярів (P1 і P2), других молярів (M2).
Нами також був проведений аналіз структури складових елементів індексу інтенсивності карієсу постійних зубів (КПВз), що оцінювався в абсолютних величинах і в процентному співвідношенні.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ПРОФІЛАКТИКА КАРІЄСУ ЗУБІВ У ДІТЕЙ З ВИКОРИСТАННЯМ РІЗНИХ ЕКЗОГЕННИХ ЗАСОБІВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок