Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: ПРОФІЛАКТИКА КАРІЄСУ ЗУБІВ У ДІТЕЙ З ВИКОРИСТАННЯМ РІЗНИХ ЕКЗОГЕННИХ ЗАСОБІВ

ПРОФІЛАКТИКА КАРІЄСУ ЗУБІВ У ДІТЕЙ З ВИКОРИСТАННЯМ РІЗНИХ ЕКЗОГЕННИХ ЗАСОБІВ / сторінка 4

Назва:
ПРОФІЛАКТИКА КАРІЄСУ ЗУБІВ У ДІТЕЙ З ВИКОРИСТАННЯМ РІЗНИХ ЕКЗОГЕННИХ ЗАСОБІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,21 KB
Завантажень:
234
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 

Для оцінки стану гігієни порожнини рота був використаний індекс OHI_S (G.R.1964).
Для вивчення ефективності комбінованого методу екзогенної профілактики карієсу жувальних зубів була сформована перша група обстежених – 205 дітей різної статі. Усі діти були розподілені на три вікові групи: 7 – 9 років, 10 – 12 років і 13 – 14 років.
У першій групі дітей була проведена герметизація фісур і ямок жувальних постійних зубів різними видами герметиків у поєднанні з покриттям гладких поверхонь цих зубів фторидвміщуючим лаком (комбінований метод). Усього було загерметизовано і покрито фторидвміщуючим лаком 494 жувальних зуба. Про ефективність комбінованого методу екзогенної профілактики судили по інтенсивності, приросту інтенсивності і редукції карієсу зубів у дітей дослідної і контрольної групах. Редукція карієсу визначалася відповідно до методики Е. Б. Сахаровой (1984).
Для вивчення карієспрофілактичної ефективності застосування фторидвміщуючого лаку окремо без герметизації була сформована друга група, що складалась з 144 дітей. Жувальні зуби покривалися фторидвміщуючим лаком “Duraphat”, усього було покрито фторидвміщуючим лаком 279 зубів. Контрольну групу склали 188 дітей, яким герметизація і покриття лаком не проводилось.
Дітям усіх груп проводилась планова санація порожнини рота 2 рази на рік і навчання гігієні порожнини рота. Рекомендовано було використовувати фторидвміщуючі зубні пасти.
Для герметизації фісур інтактних жувальних зубів були використані фотополімерні герметики: “Fissu_Jen” (“Jen Dental”, США), фторидвміщуючий ненаповнений; “Estiseal LC” (“Kulzer”, Німеччина) – без фторида, низьконаповнений; “Ultra Seal XT plus” (“Ultradent”, США) – фторидвміщуючий, високонаповнений, з адгезивом; “Fissurit Fx” (“Vocco”, Німеччина) – фторидвміщуючий, високонаповнений.“
Fissu_Jen” був використаний для герметизації 124 зубів, з них: M1 – 38; P1 – 29; P2 – 25; M2 – 32. Герметиком “Estiseal LC” був загерметизирований 131 зуб, з них: M1 – 34; P1 – 24; P2 – 29; M2 – 44. “Ultra Seal XT plus” застосували для герметизації 156 зубів, з них: M1 – 41; P1 – 50; P2 – 29; M2 – 36. “Fissurit FX” ми використовували для герметизації 83 зубів, з них: M1 – 14; P1 – 22; P2 – 25; M2 – 22.
Критерієм ефективності герметизації служили: збереження (ретенція) герметика, виникнення карієсу на жувальній поверхні загерметизированих зубів (у порівнянні з контрольною групою зубів) і показник ефективності герметизації. Збереження герметика досліджували через 6, 12 і 24 місяця. Виникнення карієсу на жувальних поверхнях визначали через 1 і 2 роки і виражали у відсотках.
Методика герметизації фісур виконувалася відповідно до рекомендації фірми – виробника герметика. Особлива увага приділялась техніці виконання герметизації. У випадку втрати герметика і при відсутності карієсу герметизація проводилась повторно.
Вивчення клінічної ефективності герметизації проводилося по методу Е. М. Мельниченко та співавт. (2000).
Біохімічні дослідження ротової рідини проводилися до і через 1 місяць після профілактичних заходів у 48 дітей, включених в основну групу, яким фісури інтактних постійних зубів були покриті герметиком і фторидвміщуючим лаком. Контрольна група складалася з 33 дітей, яким екзогенна профілактика карієсу не проводилась. Цим дітям були рекомендовані фторидвміщуючі зубні пасти і проводилось навчання гігієні порожнини рота. Діти основної і контрольної груп були розподілені на три вікові групи: 7 – 8 років, 11 – 12 і 13 – 14. Слину збирали натще у визначений час ( 8 – 9 годин ранку) після чищення зубів і полоскання порожнини рота дистильованою водою.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ПРОФІЛАКТИКА КАРІЄСУ ЗУБІВ У ДІТЕЙ З ВИКОРИСТАННЯМ РІЗНИХ ЕКЗОГЕННИХ ЗАСОБІВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок