Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: ПРОФІЛАКТИКА КАРІЄСУ ЗУБІВ У ДІТЕЙ З ВИКОРИСТАННЯМ РІЗНИХ ЕКЗОГЕННИХ ЗАСОБІВ

Загрузка...

ПРОФІЛАКТИКА КАРІЄСУ ЗУБІВ У ДІТЕЙ З ВИКОРИСТАННЯМ РІЗНИХ ЕКЗОГЕННИХ ЗАСОБІВ / сторінка 8

Назва:
ПРОФІЛАКТИКА КАРІЄСУ ЗУБІВ У ДІТЕЙ З ВИКОРИСТАННЯМ РІЗНИХ ЕКЗОГЕННИХ ЗАСОБІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,21 KB
Завантажень:
234
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 

Важливе значення в порушенні цілісності емалі належить ферментативним змінам, що виникають у ротовій рідині. Ці дані можуть служити об'єктивними критеріями, що характеризують ефективність різних методів профілактики, включаючи застосування фторидвміщуючих препаратів.
Результати вивчення рівня білка в ротовій рідині показали, що у дітей у залежності від віку межі коливання вмісту білка незначно змінилися і склали в середньому 1,0 мг/мол – 1,1 мг/мол. Після проведення профілактичних заходів вміст білка у дітей основної і контрольної груп знижувався, що може свідчити на користь ефективності екзогенного методу профілактики карієсу зубів у дітей.
Після проведення комплексу профілактичних заходів протамінрозщеплююча активність трохи зростає у всіх вікових групах дітей. Розходження підвищення ПРА в основній групі дітей у порівнянні з контрольною групою дітей достовірні у дітей 7 – 8 років – 13,7±1,3 і 9,4±1,6 нмоль на мг білка, у 13 – 14 років 9,0±1,3 і 7,1±0,5 нмоль на мг білка відповідно. Слід зазначити, що обумовлена нами сумарна ПРА містить у собі як активність протеіназ, так і пептидаз. Можна думати, що активність, що виявляється, багато в чому зв'язана зі специфічними ферментами, що розщеплюють низькомолекулярні пептиди, серед яких вазоактивні пептиди – брадикінін, лейкокініни та ін., що є медіаторами запалення. Останні викликають підвищення проникності судин, еміграцію лейкоцитів (К. Н. Веремеєнко, 1977). Інактивація цих пептидів за рахунок підвищення ПРА може бути одним з факторів профілактичного впливу фторидвміщуючих препаратів і професійної гігієни (Доп. Комітету експертів ВООЗ, 1995). Підвищення ПРА пояснюється також як наслідком недостатньої гігієни порожнини рота у деяких дітей. Індекс гігієни OHI_S у них в середньому дорівнював 1,75.
Активність ЛФ у дітей після профілактичних заходів підвищується. У групі дітей 7 – 8 років активність ЛФ підвищується в 2,1 рази з розрахунку на мл слини і у 2,2 рази – на мг білка (p<0,05). У групі дітей 11 – 12 років активність ферменту з розрахунку на мг білка до профілактики складала 1,80,3, після профілактичних заходів _,10,7 нмоль паранітрофенола.
Активність КФ після проведення профілактики вірогідно зростає в слині дітей старших вікових груп – 11 – 12 років і 13 – 14 років як у розрахунку на мл слини, так і на мг білка. Так, у групі 11 – 12 років активність КФ у розрахунку на мг білка спочатку дорівнювала 9,6±1,4 нмоль/мг, а після профілактики – 21,0±3,3 нмоль/мг. У групі дітей 13 – 14 років активність помітно зросла з 10,5±1,4 до 22,6±2,8 нмоль/мг після профілактичних втручань. У ротовій рідині 7 – 8 літніх дітей активність КФ трохи знижувалася.
Ці дані можна пояснити тим, що пропонований комплекс профілактичних заходів сприяє посиленню остеобластичних процесів. Згідно з даними Т. Вілкинсона (1981), підвищення активності ЛФ може бути наслідком посиленого утворення цього ферменту в остеобластах. При надходженні в організм фторида відбувається наростання активності як ЛФ, так і КФ (С. І. Гажва (1991)). Недостатність фторида приводить до падіння активності ферментів, що беруть участь у мінералізації зубів і кісток (Л. П. Авцин і співавт. (1991)).
Таким чином, комбінований метод екзогенної профілактики карієсу постійних зубів приводить в основному до зниження вмісту білка, підвищення ПРА, активності кислої і лужної фосфатаз. Підвищення активності ЛФ, особливо в групі дітей 7 – 8 років і 11 – 12 років можна пояснити поліпшенням процесу мінералізації в емалі зуба під впливом фторидів.
Важливим показником клінічної ефективності застосування того чи іншого герметика є виникнення карієсу в загерметизированних фісурах, що багато в чому залежить від збереження герметика. Клінічна оцінка збереження герметиків проводилася через 6, 12 і 24 місяця на підставі наступних параметрів: повна ретенція, коли герметик щільно прилягав на всьому протязі загерметизированих фісур і ямок; часткова ретенція, якщо герметик був відсутній у деяких ділянках фісур; повна втрата герметика.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ПРОФІЛАКТИКА КАРІЄСУ ЗУБІВ У ДІТЕЙ З ВИКОРИСТАННЯМ РІЗНИХ ЕКЗОГЕННИХ ЗАСОБІВ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок