Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат скачати: ПРОФІЛАКТИКА КАРІЄСУ ЗУБІВ У ДІТЕЙ З ВИКОРИСТАННЯМ РІЗНИХ ЕКЗОГЕННИХ ЗАСОБІВ

ПРОФІЛАКТИКА КАРІЄСУ ЗУБІВ У ДІТЕЙ З ВИКОРИСТАННЯМ РІЗНИХ ЕКЗОГЕННИХ ЗАСОБІВ / сторінка 9

Назва:
ПРОФІЛАКТИКА КАРІЄСУ ЗУБІВ У ДІТЕЙ З ВИКОРИСТАННЯМ РІЗНИХ ЕКЗОГЕННИХ ЗАСОБІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,21 KB
Завантажень:
234
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 

Показники ретенції досліджуваних герметиків були найбільш високими у випадку використання високонаповнених фторидвміщуючих герметиків “Fissurit FX” і “Ultra Seal XT plus”, а найбільш низькими – у ненаповненого фторидвміщуючого герметика “Fissu-Jen”. Проміжне положення займає “Estiseal LC” з низьким вмістом наповнювача без фторида.
Чітко простежується залежність виникнення фісурного карієсу від ступеня ретенції герметиків. При повній ретенції всіх чотирьох досліджуваних герметиків через 6, 12 і 24 місяця спостереження в премолярах, перших і других молярах карієс практично не розвивався.
При використанні всіх чотирьох досліджуваних герметиків через 1 рік спостереження ефективність герметизації склала 100Через 2 роки при використанні герметиків “Fissu-Jen” і “Estiseal LC” ефективність склала 66,66у тому та іншому випадку.
Ефективність герметизації найбільш високої була у випадку використання високонаповнених фторидвміщуючих герметиків “Fissurit FX” і “Ultra Seal XT plus”. Вона складала 100через 1 рік, а через 2 роки – 87,5і 81,48відповідно. При застосуванні низьконаповненого сіланта без фторида “Estiseal LC” ефективність герметизації складала 100через 1 рік спостереження і 76,19через 2 роки. Найбільш низька ефективність була при використанні ненаповненого фторидвміщуючого герметика “Fissu-Jen”, вона складала 58,33через 1 рік і 73,08через 2 роки. Це пов'язано з високою ураженістью карієсом перших молярів (68,42у контрольній групі зубів через 2 роки спостережень.
При вивченні карієспрофілактичної ефективності розглянутих герметиків у других премолярах результати виявилися близькими до результатів спостереження у перших премолярах.
Найбільш висока карієспрофілактична ефективність була виявлена у випадку використання високонаповнених фторидвміщуючих герметиків.
Таким чином, для екзогенної профілактики фісурного карієсу постійних зубів у дітей пропонується використовувати комбінований метод, що включає герметизацію фісур фторидвміщуючими герметиками з покриттям гладких поверхонь фторидвміщуючим лаком.
Нами встановлена найбільш висока карієспрофілактична ефективність при використанні високонаповнених фторидвміщуючих герметиків. Через 2 роки після герметизації вона склала від 93,33до 81,48у молярах і 100у премолярах. Для профілактики фісурного карієсу постійних молярів і премолярів доцільним є використання фторидвміщуючого лаку “Duraphat” (при відсутності можливості застосування герметиків).
Висновки
В роботі вирішена актуальна стоматологічна задача – розроблений, апробований в клініці та впроваджений в стоматологічну практику ефективний метод екзогенної профілактики карієсу постійних зубів у дітей віком 6-14 років за рахунок комбінованого використання високонаповнених фторвміщуючих герметиків в комбінації з фторвміщуючим лаком. Визначені оптимальні терміни екзогенної профілактики карієсу постійних зубів дітей в відповідності до груп їх приналежності.
1. Встановлено тенденцію підвищення ураженості карієсом постійних зубів у дітей 6 – 14 років за останні 10 років. Показники інтенсивності карієсу 2000 р. у порівнянні з 1990 р. у дітей 6 років зросли з 0,01 до 0,72, у 12 років – з 1,76 до 5,24 і в 14 років – з 2,67 до 7,24.
2. При вивченні структури складових елементів КПВз встановлено, що у дітей 12 років елемент “К” (карієс) перевищує елемент “П” (пломба) більш, ніж у 5 разів. Це свідчить про недостатню ефективність проведеної санації порожнини рота у дітей і доцільності застосування первинної профілактики карієсу.
3. На підставі клінічного вивчення ураженості окремих груп зубів встановлені оптимальні терміни герметизації фісур: для перших постійних молярів – 5,5 – 6 років, перших премолярів – 9 – 10 років, других премолярів – 10-11 років і других постійних молярів – 11,5 – 12 років.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ПРОФІЛАКТИКА КАРІЄСУ ЗУБІВ У ДІТЕЙ З ВИКОРИСТАННЯМ РІЗНИХ ЕКЗОГЕННИХ ЗАСОБІВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок