Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОФІЛАКТИКА КАРІЄСУ ЗУБІВ У ДІТЕЙ З ВИКОРИСТАННЯМ РІЗНИХ ЕКЗОГЕННИХ ЗАСОБІВ

Загрузка...

ПРОФІЛАКТИКА КАРІЄСУ ЗУБІВ У ДІТЕЙ З ВИКОРИСТАННЯМ РІЗНИХ ЕКЗОГЕННИХ ЗАСОБІВ

Назва:
ПРОФІЛАКТИКА КАРІЄСУ ЗУБІВ У ДІТЕЙ З ВИКОРИСТАННЯМ РІЗНИХ ЕКЗОГЕННИХ ЗАСОБІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,21 KB
Завантажень:
234
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. О. О. БОГОМОЛЬЦЯ
ЕЛЬ МУТТАКІ Фатіма Захра
УДК 616.314-002.4.092.612.313. /8 616.314-002.4-036. /21 .314-002.4.-084
ПРОФІЛАКТИКА КАРІЄСУ ЗУБІВ У ДІТЕЙ
З ВИКОРИСТАННЯМ РІЗНИХ ЕКЗОГЕННИХ ЗАСОБІВ
14.01.22 _ 
стоматологія
Автореферат
диссертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ _ 


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в
Національному медичному університеті ім. О. О. Бо-го-моль-ця МОЗ України
Науковий керівник _доктор медичних наук, професор ХОМЕНКО Лариса Олександрівна, Національний медичний університет ім. О. О. Богомольця МОЗ України, кафедра дитячої терапевтичної стоматології і профілактики стоматологічних захворювань, завідувачка
Офіційні опоненти:
Доктор медичних наук, професор БОРИСЕНКО Анатолій Васильович, Національний медичний університет ім. О. О. Богомольця, кафедра терапевтичної стоматології, завідувач
Кандидат медичних наук, доцент ПАРПАЛЕЙ Єкатерина Анатоліївна, Київська медична академія післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика МОЗ України, кафедра стоматології, доцент
Провідна установа:
Українська медична стоматологічна академія МОЗ України, м. Полтава
Захист відбудеться “19” квітня   р. о  годин на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д .003.05 при Національному медичному університеті ім. О. О. Богомольця за адресою: 03057, м. Київ-57, вул. Зоологічна 1, стоматологічний корпус.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця за адресою: 03057, м. Київ-57, вул. Зоологічна 1, стоматологічний корпус.
Автореферат розісланий “19” березня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук, професор Політун А. М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Профілактика карієсу постійних зубів у дітей є однією з актуальних проблем стоматології дитячого віку, що обумовлено високим рівнем поширеності та інтенсивності цього захворювання. Обстеження дітей різних регіонів України свідчить про значне зростання за останні роки поширеності та інтенсивності карієсу зубів (Н.І. Смоляр, 1991; К. М. Косенко, 1993; Л.О. Хоменко та співавт., 1995; О.В. Деньга; 1997). Найчастіше вражаються жувальні зуби в ділянці фісур і ямок у перші роки після прорізування (W.C.F.1987). Саме в цей період виявлена найбільша сприятливість жувальних зубів до карієсу (Е.В. Боровський та співавт., 1977; Л.І. Токуева, 1985).
На поширеність і інтенсивність карієсу впливає вихідний рівень мінералізації. У дітей з низьким вихідним рівнем мінералізації перших молярів основний приріст усіх показників карієсу приходиться на перший рік після їх прорізування, коли емаль морфологічно і функціонально найбільш незріла. Виявлено, що вихідний рівень мінералізації перших постійних молярів, що прорізалися, не тільки детермінує час виникнення і інтенсивність ураження карієсом, але і відіграє значну роль у визначенні резистентності або сприятливості до карієсу всіх постійних зубів (Л. П. Кисельникова, В. К. Леонтьев, 1995, 1996).
В даний час у профілактиці карієсу значна роль належить засобам і методам екзогенної профілактики. Фторидвміщуючі лаки використовуються для покриття гладких поверхонь зубів, для запечатування фісур і ямок жувальних зубів – різні види герметиківЛ.О. Хоменко, О.Ф. Кононович, 1997; Е.М. Мель-ниченко та співавт., 2000).
Разом з тим, комбіновані методи екзогенної профілактики, що включають герметизацію фісур і використання фторидвміщуючих лаків, недостатньо вивчені. Суперечливі також відомості, стосовно порівняльної оцінки карієспрофілактичної ефективності різних груп сучасних герметиків (L.W.1987; L.G. Peterson, 1994; L.J.wn, R.H.1995). Викладене вище стало підставою для вивчення карієспрофілактичної ефективності різних методів екзогенної профілактики карієсу постійних зубів у дітей.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ПРОФІЛАКТИКА КАРІЄСУ ЗУБІВ У ДІТЕЙ З ВИКОРИСТАННЯМ РІЗНИХ ЕКЗОГЕННИХ ЗАСОБІВ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок