Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Синтез НОВИХ СПОЛУК З ПРОТИТУБЕРКУЛЬОЗНОЮ ДІЄЮ НА ОСНОВІ РЯДУ ПОХІДНИХ АЗОЛІДОНІВ та ІЗОНІКОТИНОВОЇ КИСЛОТИ

Синтез НОВИХ СПОЛУК З ПРОТИТУБЕРКУЛЬОЗНОЮ ДІЄЮ НА ОСНОВІ РЯДУ ПОХІДНИХ АЗОЛІДОНІВ та ІЗОНІКОТИНОВОЇ КИСЛОТИ

Назва:
Синтез НОВИХ СПОЛУК З ПРОТИТУБЕРКУЛЬОЗНОЮ ДІЄЮ НА ОСНОВІ РЯДУ ПОХІДНИХ АЗОЛІДОНІВ та ІЗОНІКОТИНОВОЇ КИСЛОТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,10 KB
Завантажень:
154
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ДАНИЛА ГАЛИЦЬКОГО
ШТОЙКО НАТАЛІЯ ЄВГЕНІВНА
УДК 615.31:(547.789+547.826.2).012.1.
Синтез НОВИХ СПОЛУК З ПРОТИТУБЕРКУЛЬОЗНОЮ
ДІЄЮ НА ОСНОВІ РЯДУ ПОХІДНИХ АЗОЛІДОНІВ та ІЗОНІКОТИНОВОЇ КИСЛОТИ
15.00.02 – фармацевтична хімія та фармакогнозія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фармацевтичних наук
Львів - 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фармацевтичної, органічної та біоорганічної хімії Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького Міністерства охорони здоров'я України.
Науковий керівник: заслужений працівник вищої школи України, лауреат державної премії України, доктор фармацевтичних наук, професор, академік АН ВШУ
Зіменковський Борис Семенович
Львівський національний медичний університет
ім. Данила Галицького, ректор, завідувач кафедри фармацевтичної, органічної і біоорганічної хімії.
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Новіков Володимир Павлович
Національний університет "Львівська політехніка",
завідувач кафедри технології біологічно активних сполук, фармації та біотехнології;
доктор фармацевтичних наук, професор
Мазур Іван Антонович
Запорізький державний медичний університет,
завідувач кафедри фармацевтичної хімії.
Провідна установа: Національний фармацевтичний університет МОЗ України, кафедра органічної хімії (м. Харків).
Захист відбудеться "17" лютого 2006 року о 10 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.600.02 у Львівському національному медичному університеті ім. Данила Галицького за адресою: 79010, м. Львів, вул. Пекарська, 69.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького (79000, м. Львів, вул. Січових Стрільців, 6).
Автореферат розісланий "16" січня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Гасюк Г.Д.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Епідемія туберкульозу, яка за критеріями Всесвітньої організації охорони здоров’я офіційно зареєстрована в Україні з 1995 року, стає все більш загрозливою. Захворюваність усіма формами туберкульозу в 2002 році досягла найвищого рівня за останні 10 років. На теперішній час на туберкульоз хворіють особи всіх вікових груп: діти, підлітки, дорослі та люди старечого віку. Збільшилась захворюваність туберкульозом не тільки органів дихання, а також позалегеневих його форм. Боротьба з туберкульозом в сучасних умовах є однією з найбільш актуальних проблем охорони здоров’я.
Причиною зростання випадків захворювання туберкульозом не тільки в Україні, а й в цілому світі, є не лише погіршення соціально-економічних умов у ряді країн, але й витворення більш стійких штамів мікобактерій туберкульозу, поява їх мутантів під впливом вірусу СНІДу. У зв’язку з чим сучасна фармакотерапія туберкульозу значно ускладнюється. Існуючі протитуберкульозні засоби часто не дозволяють досягнути повного лікувального ефекту. Видовжується час лікування. Потрібні комбінації різних препаратів, які, проте, можуть викликати складні побічні реакції. Тому створення нових антитуберкульозних препаратів не тільки особливо актуальне сьогодні, але, правдоподібно, ще довго буде предметом пошуку вчених, як зрештою і нових антимікробних засобів широкого спектру дії.
Накопичені певні закономірності взаємозв’язку структури і дії у значній мірі дозволяють перейти від емпіричного пошуку до цілеспрямованого синтезу нових біохімічних імітаторів життєво важливих компонентів біосинтезу клітин з врахуванням відомих фармакофорів, що сприяють наявності зокрема протитуберкульозної активності.
Ядро тіазолідину обране свідомо як таке, що міститься у багатьох препаратах з найрізноманітнішою фармакологічною дією від гепатопротекторної, гіпотензивної, муколітичної, діуретичної, гіпоглікемічної, снодійної до антигельмінтної, антимікробної та туберкулостатичної. З іншого боку, дотепер одним з найважливіших туберкулостатиків, що використовується в комплексній хіміотерапії туберкульозу, не зважаючи на токсичність, залишається ізоніазид.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: Синтез НОВИХ СПОЛУК З ПРОТИТУБЕРКУЛЬОЗНОЮ ДІЄЮ НА ОСНОВІ РЯДУ ПОХІДНИХ АЗОЛІДОНІВ та ІЗОНІКОТИНОВОЇ КИСЛОТИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок