Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> оцінка екологічного стану поверхневих водних об’єктів на меліорованих територіях

оцінка екологічного стану поверхневих водних об’єктів на меліорованих територіях

Назва:
оцінка екологічного стану поверхневих водних об’єктів на меліорованих територіях
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,15 KB
Завантажень:
505
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Українська академія аграрних наук
Інститут гідротехніки і меліорації
климчик ольга миколаївна
УДК 631.62.001.18:504.4.054
оцінка екологічного стану поверхневих водних об’єктів
на меліорованих територіях
06.01.02 - Сільськогосподарські меліорації
(сільськогосподарські науки)
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Державному агроекологічному університеті
Науковий керівник : кандидат технічних наук, професор ШЕЛУДЧЕНКО Богдан Анатолійович, Державний агроекологічний університет, завідувач кафедри моніторингу навколишнього природного середовища
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник ЖОВТОНОГ Ольга Ігорівна, Інститут гідротехніки і
меліорації УААН, заступник директора з наукової роботи
кандидат сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник БИСТРИЦЬКИЙ Віталій Степанович,
Інститут сільського господарства Полісся УААН,
старший науковий співробітник відділу землеробства,
лабораторія меліорації
Провідна установа: Інститут землеробства УААН, Київ, смт. Чабани
 
Захист відбудеться 25.02.2004 о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.362.01 при Інституті гідротехніки і меліорації УААН за адресою: 03022, м. Київ, вул. Васильківська, 37.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту гідротехніки і меліорації за адресою: 03022, м. Київ, вул. Васильківська, 37.
Автореферат розіслано 23.01. 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук, с.н.с. Топольнік Т.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема зростання дефіциту води та погіршення її якості є однією з найбільших проблем сьогодення. За запасами водних ресурсів, доступних для користування, Україна (де питне водопостачання на 2/3 забезпечується використанням поверхневих вод) належить до найменш забезпечених власними водними ресурсами європейських держав. Серйозним фактором впливу на природне середовище будь-якої території є осушення заболочених та перезволожених земель (Бистрицький В.С., Жовтоног О.І., Коваленко П.І., Михайлов Ю.О., Рокочинський А.М., Яцик М.В.). Функціонування меліоративних систем впливає на весь комплекс складових навколишнього природного середовища і, в першу чергу, на характеристики якості та кількості підземних і поверхневих вод меліорованих та прилеглих до них територій. Поверхневі водні об’єкти – це складна багатопараметрична екосистема, різноманітність ознак якої за характером і рівнем їхньої складності, розмірністю, нормативними значеннями тощо не дає змоги дати об’єктивну оцінку екологічного стану гідрологічної системи в цілому. Наявні методи комплексного узагальнення інформації про якість водних екосистем не відтворюють повної експрес-оцінки їхнього екологічного стану та динаміки показників якості.
Оцінка екологічного стану навколишнього природного середовища, у тому числі й водної екосистеми, є основою для розробки і прогнозування його динаміки під впливом антропогенних навантажень і суттєво залежить від наявності достовірної, об’єктивної інформації про конкретні властивості певних показників системи та можливості їх узагальнення. Тому розробка та практична реалізація методу узагальнення багатопараметричної інформації шляхом її групування в інтенсивному вигляді комплексного інтегрованого показника надасть можливість створення гнучкої інформаційної бази даних екологічних показників якості водних екосистем, у тому числі і на меліорованих територіях, для прогнозування динаміки властивостей екосистеми в цілому та розробки природоохоронних заходів.
Зв’язок роботи з науковими програмами, темами. Дисертаційну роботу виконано в межах держбюджетної тематики Державного агроекологічного університету: “Обґрунтувати структуру екологічних параметрів імітаційної моделі територіально-ландшафтної організації територій сільськогосподарського використання та розробити пакет прикладних комп’ютерних програм для її реалізації”, Державний реєстраційний № 0100U000001.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: оцінка екологічного стану поверхневих водних об’єктів на меліорованих територіях

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок