Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА МЕТОДУ ДІАГНОСТУВАННЯ ЗАГЛИБНИХ ЕЛЕКТРОУСТАНОВОК ДЛЯ ВИДОБУТКУ НАФТИ

РОЗРОБКА МЕТОДУ ДІАГНОСТУВАННЯ ЗАГЛИБНИХ ЕЛЕКТРОУСТАНОВОК ДЛЯ ВИДОБУТКУ НАФТИ

Назва:
РОЗРОБКА МЕТОДУ ДІАГНОСТУВАННЯ ЗАГЛИБНИХ ЕЛЕКТРОУСТАНОВОК ДЛЯ ВИДОБУТКУ НАФТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,33 KB
Завантажень:
290
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ НАФТИ І ГАЗУ
Зікратий Сергій Вікторович
УДК 681.518:622.323
РОЗРОБКА МЕТОДУ ДІАГНОСТУВАННЯ
ЗАГЛИБНИХ ЕЛЕКТРОУСТАНОВОК
ДЛЯ ВИДОБУТКУ НАФТИ
05.11.13. Прилади і методи контролю та визначення складу речовин
АВТОРЕФЕРАТ
ДИСЕРТАЦІЇ НА ЗДОБУТТЯ НАУКОВОГО СТУПЕНЯ
КАНДИДАТА ТЕХНІЧНИХ НАУК
Івано-Франківськ - 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
доктор технічних наук, професор
Заміховський Леонід Михайлович,
Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу,
завідувач кафедри комп'ютерних технологій в системах управління та автоматики.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор
Семенцов Георгій Никифорович,
Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу,
завідувач кафедри автоматизації технологічних процесів і моніторингу в екології
кандидат технічних наук
Поважняк Олексій Іванович
ВАТ “Оріана”, м.Калуш
керівник служби КВП і А
Провідна установа: ВАТ "Український нафтогазовий інститут",
Міністерства палива і енергетики України, м.Київ.
Захист відбудеться "  березня 2002р. о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д20.052.03 при Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу (76019, м.Івано-Франківськ, вул. Карпатська, 15).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу (76019, м.Івано-Франківськ, вул.Карпатська, 15).
Автореферат розісланий " 11 " лютого 2002 року
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук, доцент Дранчук М.М.
Актуальність теми. Проблема збільшення власного видобутку нафти, з метою зменшення залежності від зовнішніх джерел енергопостачання – важлива народногосподарська задача для України. Один з шляхів її вирішення – підвищення надійності і ефективності використання нафтовидобувного обладнання та скорочення видатків на його експлуатацію, що неможливе без застосування сучасних методів та засобів діагностування обладнання.
При експлуатації нафтових родовищ механізованим способом основний об'єм рідини, що видобувається, припадає на заглибні електроустановки для видобутку нафти - установки електровідцентрових насосів (УЕВН). Сьогодні в Україні, незважаючи на зменшення кількості свердловин, що експлуатуються за допомогою УЕВН, видобувається половина всієї нафти і більше 60% супутньої рідини. В основному установки ЕВН використовуються на родовищах Східної України. Так, по НГВУ “Чернігівнафтогаз” ними експлуатується 85% діючих свердловин.
Незважаючи на покращення якості експлуатації свердловин в останні роки значно ускладнилися умови експлуатації (збільшення глибини підвісу, значний вміст механічних домішок, значна обводненість пластової рідини та ін.), що призводить до скорочення терміну їх роботи. В зв'язку з цим мають місце багаточисельні відмови і аварії установок ЕВН, що обумовлені, зокрема, значним зносом робочих органів відцентрових насосів (ВН).
Як показав проведений аналіз, із методів діагностування за параметрами робочих процесів установки ЕВН: подачею, напором, потужністю, ККД і ін. (методи параметричної діагностики), жоден не знайшов промислового використання. Серед методів віброакустичної діагностики, які застосовуються на нафтопромислах, жоден не дозволяє визначити технічний стан ВН, а дає лише інтегральну оцінку в цілому по установці ЕВН. Таким чином, задача розробки методу діагностування безпосередньо ВН з метою підвищення надійності експлуатації і більш повного використання закладеного в них ресурсу, є актуальною і має важливе народногосподарське значення.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тематика роботи є частиною планових науково-дослідних програм по розвитку нафтопромислового комплексу України і базується на результатах держбюджетних науково-дослідних робіт “Розробка теоретичних та методологічних принципів діагностики обладнання нафтогазового комплексу України”, частина науково-дослідної теми №45/1, номер державної реєстрації в УкрНДІНТІ № 01980005799 та “Діагностування стану технічних об'єктів на основі обмеженої інформації про переміщення точок їх поверхні”, частина науково-дослідної теми Д6-Ф, номер державної реєстрації в УкрНДІНТІ №0198U005799, де автор був виконавцем розділів, присвячених розробці методології діагностування УЕВН.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: РОЗРОБКА МЕТОДУ ДІАГНОСТУВАННЯ ЗАГЛИБНИХ ЕЛЕКТРОУСТАНОВОК ДЛЯ ВИДОБУТКУ НАФТИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок