Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Соціальні детермінанти кібервіртуального простору

Соціальні детермінанти кібервіртуального простору

Назва:
Соціальні детермінанти кібервіртуального простору
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,70 KB
Завантажень:
134
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Петренко-Лисак Алла Олександрівна
УДК 316+316.4.066+004.358
Соціальні детермінанти кібервіртуального простору
22.00.04 - спеціальні та галузеві соціології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата соціологічних наук
КИЇВ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі галузевої соціології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник:
кандидат соціологічних наук, доцент
Тарабукін Юрій Орестович,
доцент кафедри галузевої соціології факультету соціології
Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти:
доктор філософських наук, професор
Ожеван Микола Андрійович,
завідувач відділом інформаційної безпеки та міжнародних інформаційних відносин Національного інституту проблем міжнародної безпеки при Раді національної безпеки та оборони України
кандидат соціологічних наук
Бойко Наталія Леонідівна,
науковий співробітник відділу соціальної психології Інституту соціології Національної Академії наук України
Захист відбудеться “24” грудня 2007 року о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.001.30 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01017, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 314.
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці імені М.О.Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01017, м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “21” листопада 2007 р.
Т. в. о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої
ради В.Ф. Іванов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Модернізація сучасного соціуму шляхом впровадження до життя продуктів комп’ютерної техніки та технологій (КТТ) несе за собою цілу низку новоутворень в соціальному бутті. КТТ, виступаючи суспільно ендогенними утвореннями, розвиток яких можна представити як соціально-технічний процес, сприймаються сучасним цивілізованим світом як факт, що відбувся. КТТ є носіями, що втілюють кібервіртуальність, яку ми розуміємо як електронно-технічний тип віртуальності, що являє собою результат технічної творчості соціальних суб’єктів з використанням КТТ та ІКТ (інформаційно-комунікативних технологій). Мобільні пристрої, ПК (персональний комп’ютер) та кібервіртуальність стали не тільки невід’ємними атрибутами, символами сучасності, але й чинниками змін. Комп’ютеризація, будучи обумовленою соціально-економічними потребами, звільнила людину від великих витрат часу, ресурсів та енергії, нетворчої, одноманітної та рутинної діяльності. Комунікативно-інформаційна система кібервіртуального простору - Інтернет - надала можливість розширення та пришвидшення контактів, розміщення та збереження величезної кількості різноманітної інформації (за змістом, видами і формами), що надало більших можливостей індивідам, аби долучитися до світової спільноти та різних культур.
Стрімкий розвиток КТТ вимагає від сучасної соціологічної науки нових теоретичних підходів. Ці нові теорії мають звернутися до процесів, що відбуваються в умовах прискореного суспільного розвитку, масштабних взаємозв’язків, миттєвих комунікацій та складних соціальних технологій. В динамічних умовах сучасної суспільної еволюції особливо відчутна потреба користування методологією соціологічного аналізу, сприйнятливою до малих причин, котрі можуть породити великі наслідки. Світова теорія та практика вивчення в руслі даної тематики активно продовжує свій розвиток (Д.Белл, А.Тоффлер, Й.Масуда, Д.Тапскотт, Дж.Гол, К.Мей, М.Носов, Д.Іванов, М.Кастельс, Х.Рейнгольд, Ф.Уебстер, Т.Еріксен, П.Віріліо, А.Ракітов, А.Урсул); але якщо в світі вже замислюються про наслідки, визначають тенденції та прогнозують перспективи, то в Україні переважно доводиться надавати аргументи на захист існування та визнання кібервіртуальної компоненти соціального простору, її специфіки та соціальних особливостей (В.Щербина, Н.Рудницька, М.Ожеван, Н.Бойко, Б.Головко, Д.Дубов, О.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Соціальні детермінанти кібервіртуального простору

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок