Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГЕОЛОГІЧНІ КРИТЕРІЇ ПРИДАТНОСТІ НЕКОНДИЦІЙНИХ ВУГІЛЬНИХ ПЛАСТІВ ДЛЯ ПІДЗЕМНОЇ ГАЗИФІКАЦІЇ (НА ПРИКЛАДІ ЛЬВІВСЬКО-ВОЛИНСЬКОГО БАСЕЙНУ)

ГЕОЛОГІЧНІ КРИТЕРІЇ ПРИДАТНОСТІ НЕКОНДИЦІЙНИХ ВУГІЛЬНИХ ПЛАСТІВ ДЛЯ ПІДЗЕМНОЇ ГАЗИФІКАЦІЇ (НА ПРИКЛАДІ ЛЬВІВСЬКО-ВОЛИНСЬКОГО БАСЕЙНУ)

Назва:
ГЕОЛОГІЧНІ КРИТЕРІЇ ПРИДАТНОСТІ НЕКОНДИЦІЙНИХ ВУГІЛЬНИХ ПЛАСТІВ ДЛЯ ПІДЗЕМНОЇ ГАЗИФІКАЦІЇ (НА ПРИКЛАДІ ЛЬВІВСЬКО-ВОЛИНСЬКОГО БАСЕЙНУ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,31 KB
Завантажень:
52
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ГІРНИЧИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Храмов Володимир Миколайович
УДК 553.94+622.278.(477.8)
ГЕОЛОГІЧНІ КРИТЕРІЇ ПРИДАТНОСТІ НЕКОНДИЦІЙНИХ ВУГІЛЬНИХ ПЛАСТІВ
ДЛЯ ПІДЗЕМНОЇ ГАЗИФІКАЦІЇ
(НА ПРИКЛАДІ ЛЬВІВСЬКО-ВОЛИНСЬКОГО БАСЕЙНУ)
Спеціальність 04.00.16 – геологія твердих горючих копалин
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата геологічних наук
Дніпропетровськ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті геології і геохімії горючих копалин НАН України (м. Львів)
Науковий керівник: доктор технічних наук
Стефаник Юрій Васильович,
завідуючий відділу проблем геотехнології
горючих копалин НАН України (м. Львів).
Офіційні опоненти: доктор геологічних наук
Савчук В’ячеслав Степанович,
Дніпропетровське відділення Українського державного
геологорозвідувального інституту, провідний науковий
співробітник;
кандидат геолого-мінералогічних наук,
старший науковий співробітник
Бик Святослав Іванович,
Інститут геології і геохімії горючих копалин
НАН України (м. Львів),
завідувач відділу геології твердих горючих копалин.
Захист відбудеться “_29_” _лютого_ 2008 р. о _14_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 08.080.05. при Національному гірничому університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, вул. К. Маркса, 19, тел. (0562) 47-24-11.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, вул. К. Маркса, 19.
Автореферат розісланий “_28_”_січня_2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 08.080.05
к. г.-м. н., доцент А. Л. Лозовий
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Пошук альтернативних джерел забезпечення газових та енергетичних потреб України з кожним роком стає більш актуальним. Величезна кількість некондиційних для шахтної промисловості вугільних пластів і пропластків Львівсько-Волинського кам’яновугільного басейну (ЛВБ) може бути утилізована методами підземної газифікації вугілля (ПГВ), що значною мірою вирішить проблему забезпечення енергопотреб України власними ресурсами.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. У роботі узагальнено результати теоретично-експериментальних досліджень, проведених автором у рамках науково-дослідних робіт, виконаних в Інституті геології і геохімії горючих копалин НАН України згідно з держбюджетною темою: ”Розробка енергозберігаючих геотехнологій переробки некондиційних вугільних пластів з подальшим отриманням синтетичних вуглеводнів (на прикладі Львівсько-Волинського кам’яновугільного басейну)” (0104U006352, 2006 р.).
Мета та завдання досліджень. Об’єкт дослідження – Львівсько-Волинський кам’яновугільний басейн. Предмет дослідження – некондиційні вугільні пласти (н.в.п.) Львівсько-Волинського кам’яновугільного басейну. Мета дослідження – обґрунтування комплексу геологічних умов для впровадження технологій ПГВ некондиційних вугільних пластів та визначення ділянки, придатної для підземної газифікації (ПГВ-ділянка), на прикладі ЛВБ. Методи дослідження. Застосовувалися наступні методики: формаційний аналіз для попереднього прогнозу просторового розташування некондиційних вугільних пластів і пропластків у басейні; літолого-стратиграфічний метод при кореляції некондиційних пластів та вивченні складу вміщуючих порід; локалізація і картографічне зображення ділянок некондиційних вугільних пластів з урахуванням потужностей та тектонічних особливостей району; інтерпретація первинного геологічного матеріалу (розрізи і геофізичні дані вивчення свердловин). Основні завдання дослідження. Для досягнення поставленої мети необхідно було вирішити низку завдань:
1. Встановити закономірності просторового розподілу н.в.п.
2. Дослідити тектонічну будову басейну з виділенням окремих структурно-тектонічних блоків.
3. Вивчити гідрогеологічний режим карбонової вугленосної товщі та виявити залежність складу отриманого газу від кількості води у зоні синтезу.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Реферат на тему: ГЕОЛОГІЧНІ КРИТЕРІЇ ПРИДАТНОСТІ НЕКОНДИЦІЙНИХ ВУГІЛЬНИХ ПЛАСТІВ ДЛЯ ПІДЗЕМНОЇ ГАЗИФІКАЦІЇ (НА ПРИКЛАДІ ЛЬВІВСЬКО-ВОЛИНСЬКОГО БАСЕЙНУ)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок