Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІСТОРІЯ ХЕРСОНСЬКОЇ ЄПАРХІЇ (1775-1918 рр.)

ІСТОРІЯ ХЕРСОНСЬКОЇ ЄПАРХІЇ (1775-1918 рр.)

Назва:
ІСТОРІЯ ХЕРСОНСЬКОЇ ЄПАРХІЇ (1775-1918 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,78 KB
Завантажень:
278
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Тригуб Олександр Петрович
УДК 2 (091) (477.72) “16/19”
ІСТОРІЯ ХЕРСОНСЬКОЇ ЄПАРХІЇ
(1775-1918 рр.)
07.00.01- історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Донецьк - 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Миколаївській філії Національного університету “Києво-Могилянська Академія” (м. Миколаїв)
Науковий керівник - доктор історичних наук, професор Багмет Михайло Олександрович, професор кафедри політології Миколаївської філії Національного університету “Києво-Могилянська Академія”
Офіційні опоненти - доктор історичних наук, професор Мицик Юрій Андрійович, завідувач кафедри історії Національного університету “Києво-Могилянська Академія”
кандидат історичних наук, доцент Темірова Надія Романівна, доцент кафедри історіографії, джерелознавства, археології та методики викладання історії Донецького національного університету
Провідна установа - Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна Міністерства освіти і науки України (кафедра історії України)
Захист відбудеться 9 лютого 2001 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.051.02 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки за адресою: 83055, м.Донецьк, вул. Університетська, 24, ІІ корп. ауд.32.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Донецького національного університету (83055, вул. Університетська, 24)
Автореферат розісланий 3 січня 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.В.Крапівін
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. З того часу, коли Україна набула незалежності, почалися перетворення в напрямку відродження її духовності і культури. Особливу роль у процесі розбудови молодої Української держави відіграє налагодження цивілізованих відносин з церквою. І держава, і церква зацікавлені у співпраці. Церква, після гонінь, яких вона зазнавала протягом багатьох десятиліть, потребує допомоги держави, щоб відновитись і зміцнитись в історично притаманному їй статусі. Державі потрібна допомога церкви для морального оздоровлення суспільства, піднесення його духовного і культурного стану.
Упродовж останніх років в Україні зріс інтерес до релігії як до недостатньо освоєної ділянки духовної культури. Відбувається переосмислення ролі церкви та її служителів у житті суспільства і вітчизняній історії. Об'єктом конкретно-історичного дослідження все частіше стають різноманітні форми духовного життя, історія створення та головні напрями діяльності єпархій, а також окремих їх ланок: монастирів, церков, керівних установ православ'я. На противагу ще донедавна пануючим стереотипам про культурну малозначимість православно-церковної традиції нині утверджується думка про її важливість для підтримання спадкоємності розвитку української культури, для збереження миру і злагоди у суспільстві. Тому історичний аналіз створення та діяльності Херсонської єпархії видається нам актуальним.
Врахування як позитивного, так і негативного історичного досвіду сприятиме подоланню протистояння держави та церкви, яке залишилося з радянських часів, допоможе розв'язанню наболілих проблем і уникненню численних помилок при виробленні державних законодавчих актів, що покликані регулювати діяльність релігійних організацій.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертації є складовою частиною комплексної проблеми “Актуальні питання історії Нижнього Подніпров'я та Побужжя”, якою займається Миколаївський регіональний центр Інституту історії України НАН України (зареєстровано в УкрІНТЕІ – РК 0100U003788 від 03.08.2000 р.).
Мета і задачі дослідження. Історія Херсонської єпархії як комплексний аспект наукових пошуків залишається у колі малодосліджених проблем. І оскільки в українській та російській історіографії тема спеціально не розглядалася, це визначає головну мету дослідження: проаналізувати та узагальнити всі відомості про історію православної церкви Півдня України, охарактеризувати головні віхи розвитку Херсонської єпархії та напрями її діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ІСТОРІЯ ХЕРСОНСЬКОЇ ЄПАРХІЇ (1775-1918 рр.)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок