Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Оперативно формовані джерела автономного аварійного живлення електроприводів головних вентиляторних установок шахт

Загрузка...

Оперативно формовані джерела автономного аварійного живлення електроприводів головних вентиляторних установок шахт

Назва:
Оперативно формовані джерела автономного аварійного живлення електроприводів головних вентиляторних установок шахт
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,62 KB
Завантажень:
19
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО освіти І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНА ГІРнича АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
САМІ МУХАМЕД АмІн Раджи Хаджахмад
удк 622.62-83:621.313
Оперативно формовані джерела автономного аварійного живлення електроприводів головних вентиляторних установок шахт
05.09.03 - "Електротехнічні комплекси та системи"
 
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ - 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі систем електропостачання Національної гірничої академії України Міністерства освіти і науки України, м. Дніпропетровськ.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент
Рогоза Михайло Валентинович, Національна гірнича академія України, Міністерство освіти і науки України, професор кафедри систем електропостачання.
Офіційні опоненти:
Доктор технічних наук, професор Сінчук Олег Миколайович завідувач кафедри систем електричної тяги Української державної академії залізничного транспорту, Міністерство транспорту України (м. Харків).
Кандидат технічних наук, доцент Чорний Олексій
Петрович, Кременчуцький державний політехнічний університет Міністерства освіти і науки України,
доцент кафедри комп'ютерних і інформаційних систем.
Провідна установа:
Донецький національний технічний університет, Міністерство освіти і науки України, кафедра електропривода та автоматизації промислових установок
Захист відбудеться “_14_”_березня_2002 р. у _14-00_ час. на засіданні спеціалізованої вченої Ради Д 08.080.07 у Національній гірничої академії
України Міністерства освіти і науки України (49027, м. Дніпропетровськ, 27. пр. Карла Маркса, 19. тел. 47-24-11)
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національної гірничої
академії України за адресою: м. Дніпропетровськ, 27, ін. Карла Маркса, 19.
Автореферат розісланий “_11_”_лютого__2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
канд. техн. наук, доцент В.Т. Заїка


ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ
Стан і актуальність проблеми. Проблема аварійності електроустаткування, надійності систем електроживлення промислових підприємств, соціально-побутового сектора, сільського господарства є загальновизнаною і, поряд із проблемою енергозбереження, відноситься до числа найважливіших, пріоритетних у країні. Досвід показує, що збитки від аварійних перерв енергозабезпечення з кожним роком зростають, незважаючи на недовантаження виробничих потужностей. Це пояснюється тяжкістю і кількістю аварій, прямо пов'язаних зі зношеністю обладнання. У цьому зв'язку очевидне зростання витрат на ліквідацію аварій.
Одним з важливих шляхів локалізації наслідків під час аварійного припинення електропостачання об'єкта є резервування потужностей, що генерують, в обсязі, який забезпечує аварійне живлення споживачів. Електроприймачі 1-ї категорії повинні, відповідно до правил пристрою електроустановок (ПУЕ), забезпечуватися електроенергією від двох незалежних джерел живлення, що взаємно резервують. Відновлення живлення споживачів здійснюється шляхом автоматичного включення резервних джерел (АВР) замість ушкоджених. Пристрої АВР застосовують для включення резервних ліній, трансформаторів, сполучних вмикачів і т. ін. Пристрої АВР одержали широке поширення і дають можливість відновити електропостачання через 0,3...0,4 с. Як показує аналіз даних про роботу АВР, їх успішна дія складає 90...95%. Однак, у випадку значних системних аварій довгої тривалості ці пристрої практично не впливають на надійність електропостачання гірничих підприємств.
Відповідно до ПУЕ в якості другого незалежного джерела живлення можуть бути використані, у тому числі, спеціальні агрегати безперебійного живлення, акумуляторні батареї. Через те, що потужність споживачів електроенергії гірничих підприємств досить велика, використання акумуляторних батарей не представляється можливим. Тому одним з альтернативних рішень є створення систем електроживлення шляхом формування їх з наявного штатного електротехнічного обладнання. Відомо, що ряд технологічних і транспортних машин має у своєму складі енергосилові установки з генераторами постійного або змінного струму: тепловози з дизель-генераторною установкою (потужність таких установок знаходиться в межах (2500.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Оперативно формовані джерела автономного аварійного живлення електроприводів головних вентиляторних установок шахт

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок