Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛЮВАННЯ КОНФЛІКТНИХ СИТУАЦІЙ ЯК ЗАСІБ ОПТИМІЗАЦІЇ МІЖОСОБИСТІСНИХ СТОСУНКІВ В ПЕДАГОГІЧНОМУ КОЛЕКТИВІ

МОДЕЛЮВАННЯ КОНФЛІКТНИХ СИТУАЦІЙ ЯК ЗАСІБ ОПТИМІЗАЦІЇ МІЖОСОБИСТІСНИХ СТОСУНКІВ В ПЕДАГОГІЧНОМУ КОЛЕКТИВІ

Назва:
МОДЕЛЮВАННЯ КОНФЛІКТНИХ СИТУАЦІЙ ЯК ЗАСІБ ОПТИМІЗАЦІЇ МІЖОСОБИСТІСНИХ СТОСУНКІВ В ПЕДАГОГІЧНОМУ КОЛЕКТИВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,06 KB
Завантажень:
379
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
РІВНЕНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ГУМАНІТАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
РОМАНКОВА ЛІЛІЯ МИКОЛАЇВНА
УДК 159.922+159.98
МОДЕЛЮВАННЯ КОНФЛІКТНИХ СИТУАЦІЙ ЯК ЗАСІБ
ОПТИМІЗАЦІЇ МІЖОСОБИСТІСНИХ СТОСУНКІВ В
ПЕДАГОГІЧНОМУ КОЛЕКТИВІ
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Рівне – 2002


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Прикарпатському університеті імені Василя Стефаника Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор психологічних наук, професор
Карпенко Зіновія Степанівна, Прикарпатський університет імені Василя Стефаника, завідувач кафедри педагогічної та вікової психології
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор
Савчин Мирослав Васильович, Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка, завідувач кафедри психології
кандидат психологічних наук, доцент
Хлівна Олександра Миколаївна, Волинський державний університет імені Лесі Українки, завідувач кафедри медичної психології та психодіагностики
Провідна установа: Інститут психології імені Г.С. Костюка,
лабораторія психології особистості
імені П.Р. Чамати, АПН України, м. Київ
Захист відбудеться 6 грудня 2002 року о 12.00. годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 47.053.01 у Рівненському державному гуманітарному університеті за адресою: 33028, м. Рівне, вул. С. Бандери, 12.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Рівненського державного гуманітарного університету за адресою: 33000, м. Рівне, вул. Остафова, 31.
Автореферат розісланий 5 листопада 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Осьмак Л.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Провідним принципом сучасної освіти є гуманізація та демократизація навчально-виховного процесу, впровадження технологій співробітництва. Проте вирішення актуальних завдань вітчизняної школи ускладнюється наявністю недоліків і труднощів у педагогічній взаємодії, що загалом обумовлює зростання конфліктності та зниження ефективності навчального процесу.
Проблема педагогічних конфліктів, передусім міжособистісних в системі “вчитель-вчитель” є однією з найважливіших для загальної та педагогічної психології.
У конфліктів висока психологічна ціна – розмаїття негативних емоцій, стресів, переживань, розчарувань, втрат, провини. За умов конфлікту зміню-ється система відносин та цінностей, по-іншому сприймається реальність.
Провідну роль у попередженні конфліктів відіграє поведінка учасників конфліктної ситуації. Щоб управляти конфліктною ситуацією, необхідно добре розуміти психологічні механізми ескалації та перебігу конфліктів, знати динаміку їх прояву, передбачати можливі дії опонентів.
Можна виокремити кілька основних напрямків дослідження зазначеної проблеми у пострадянському просторі. Це розробка понятійної схеми аналізу конфлікту, передусім визначення сутності конфлікту і основних понять, які його описують, типологія конфліктів, їх причин і стратегій вирішення, умови запобігання конфліктам і рекомендації щодо конструктивного їх вирішення. Дослідженню цих проблем присвятили свої праці Анцупов А.Я. і Шипілов А.І., Бандурка А.М. і Друзь В.А., Бородкін Ф.М. і Коряк Н.М., Грішина Н.В., Дон-ченко О.А. і Титаренко Т.М. Ложкін Г.В. і Повякель Н.І., Петровська Л.А., Пірен М.І., Скотт Д.Г., Фішер Р. та Юрі У., Deutsch М, Lewin К.
Значну увагу в психологічній літературі приділено проблемі педагогічних конфліктів, зокрема міжособистісним конфліктним взаєминам між учителями. Предметом численних досліджень стали форми вияву конфліктів між учителями, їх причини, поведінкова характеристика вчителів, схильних до конфлікту.
Серед причин міжособистісних конфліктів найчастіше виділяють низький рівень духовної культури вчителя, його недостатню професійну майстерність, суперечливість інтересів, мотивів, духовних цінностей вчителів, такі індивідуально-психологічні особливості вчителя, як його характер, тип нервової системи тощо.
Однак практично не досліджено зв’язки між конфліктною поведінкою вчителя, різнорідними характеристиками його особистості та належністю до певного професійного типу.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: МОДЕЛЮВАННЯ КОНФЛІКТНИХ СИТУАЦІЙ ЯК ЗАСІБ ОПТИМІЗАЦІЇ МІЖОСОБИСТІСНИХ СТОСУНКІВ В ПЕДАГОГІЧНОМУ КОЛЕКТИВІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок