Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування та ефективність функціонування регіонального ринку овочевої продукції

Формування та ефективність функціонування регіонального ринку овочевої продукції

Назва:
Формування та ефективність функціонування регіонального ринку овочевої продукції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,95 KB
Завантажень:
39
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.В. ДОКУЧАЄВА
РУДЬ Вікторія Петрівна
УДК: 631. 145: 635
Формування та ефективність функціонування регіонального ринку овочевої продукції
Спеціальність 08.07.02. – економіка сільського господарства і АПК
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків - 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківському національному аграрному університеті ім. В.В. Докучаєва Міністерства аграрної політики України
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент
Муковоз Володимир Олександрович,
Харківський національний аграрний
університет ім. В.В. Докучаєва,
професор кафедри
економіки підприємства
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
Перебийніс Василь Іванович,
Полтавський університет споживчої
кооперації України,
завідувач кафедри
загальноекономічних дисциплін
кандидат економічних наук, доцент
Левкіна Руслана Володимирівна,
Харківський національний
технічний університет сільського
господарства ім. П. Василенка,
доцент кафедри
економіки і маркетингу
 
Провідна установа: Національний науковий центр “Інститут аграрної економіки” УААН, відділення організації виробництва та земельних відносин, м. Київ
Захист відбудеться 11 жовтня 2006 року о ___ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.803.01 у Харківському національному аграрному університеті ім. В.В. Докучаєва за адресою: 62483, м. Харків, п/в “Комуніст – 1”, навчальне містечко ХНАУ, корпус 1, к 213.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського національного аграрного університету ім. В.В. Докучаєва за адресою: 62483, м. Харків, п/в “Комуніст – 1”, навчальне містечко ХНАУ, корпус 1, чит. зала № 4.
Автореферат розіслано “8” вересня 2006р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.В. Македонський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
Актуальність теми. Продовольче забезпечення населення є однією з найбільш актуальних проблем сучасного суспільства. Задоволення його потреб в овочевій продукції - одне з головних завдань функціонування АПК. В останній час у зв’язку зі зниженням споживання м’яса та молочних продуктів середньодобовий раціон людини біднішає на протеїн, жири, кальцій, залізо, ретинол, бетакаротин, тіамін, рибофлавін та ніацин. Але вживання продукції рослинного походження, зокрема овочів, збагачує його у жирах, ретинолі та аскорбіновій кислоті. У продовольчому балансі задоволення споживчого попиту овочева продукція займає третє місце після м’яса і м’ясопродуктів, молока і молокопродуктів, що також підкреслює особливість та достатню самостійність овочевого у складі аграрного ринку України. Проте ринок овочевої продукції поки що залишається неврегульованим.
Аналіз сучасного стану розвитку овочевого ринку свідчить, що характерною особливістю є диспропорція розвитку попиту і пропозиції на його внутрішньому рівні. Тому розробка економічного механізму формування та забезпечення ефективного його функціонування значно полегшить завдання виробників у забезпеченні належного рівня споживання овочевої продукції у необхідному асортименті, обсязі та якості.
Проблеми розробки дієвих механізмів регулювання економіки, формування повноцінного ринкового середовища, ефективного функціонування ринку агропромислової продукції є актуальними для всіх країн з перехідною економікою. Вони довгий час розроблялися українськими та зарубіжними вченими і в достатній мірі розкриті в працях: П.Т. Саблука, В.А. Матусевича, Б.В. Губського, О.М. Трегобчука, Г.І. Мостового, Ю.С. Коваленка, В.В. Юрчишина, В.Я. Мессель-Веселяка та ін. Питанням розвитку плодоовочевого комплексу ще в 70-х роках було присвячено роботи видатних фахівців: З.І. Гризенкової, В.М. Гризенкова, Г.Й. Гануша, П.І. Вершкова, В.І. Жминька, А.М. Лук’янченка, Н.А. Мойса, А.П. Солмахіна, Г.Д. Мінаєва, Є.А. Фірсова, І.І. Лукінова, В.О. Плужнікова, А. М. Рудь, І.А. Чиженка та ін., в яких практично повністю розкрито теоретичні та практичні аспекти цього процесу у період сталої економіки.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: Формування та ефективність функціонування регіонального ринку овочевої продукції

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок