Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОБЛЕМИ ПОЕТИКИ І. Л. СЕЛЬВИНСЬКОГО: ЛІРИЧНИЙ СУБ’ЄКТ, ПОРТРЕТ, ПЕЙЗАЖ

Загрузка...

ПРОБЛЕМИ ПОЕТИКИ І. Л. СЕЛЬВИНСЬКОГО: ЛІРИЧНИЙ СУБ’ЄКТ, ПОРТРЕТ, ПЕЙЗАЖ

Назва:
ПРОБЛЕМИ ПОЕТИКИ І. Л. СЕЛЬВИНСЬКОГО: ЛІРИЧНИЙ СУБ’ЄКТ, ПОРТРЕТ, ПЕЙЗАЖ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,65 KB
Завантажень:
22
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ТАВРІЙСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ В. І. ВЕРНАДСЬКОГО
СТЕПАНОВА ІРИНА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 82.09-1(І.Л. Сельвинський)
ПРОБЛЕМИ ПОЕТИКИ І. Л. СЕЛЬВИНСЬКОГО:
ЛІРИЧНИЙ СУБ’ЄКТ, ПОРТРЕТ, ПЕЙЗАЖ
10.01.02 – російська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Сімферополь – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі російської та зарубіжної літератури Таврійського національного університету імені В.І.Вернадського Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – кандидат філологічних наук, доцент Горюнова Раїса Михайлівна, доцент кафедри російської та зарубіжної літератури Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського
Офіційні опоненти:
доктор філологічних наук, професор Щедріна Неля Михайлівна, професор кафедри російської літератури ХХ століття, Московський державний обласний університет, Міністерство освіти і науки РФ;
кандидат філологічних наук, доцент Рустемова Людмила Абрамівна, завідувач кафедри російської філології РВНЗ “Кримський інженерно-педагогічний університет”
Провідна установа
Запорізький національний університет, кафедра зарубіжної літератури, Міністерство освіти і науки України
Захист відбудеться “21” березня 2007 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 52.051.05 Таврійського національного університету імені В.І.Вернадського (95007, Сімферополь, просп. Вернадського, 4).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Таврійського національного університету імені В.І.Вернадського (95007, Сімферополь, просп. Вернадського, 4).
Автореферат розісланий “13лютого 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Лавров В.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. З настанням нового ХХІ сторіччя виникає потреба в підведенні підсумків попереднього літературного століття, об’єктивній оцінці творчості найбільш талановитих його представників. Один із них – І. Л. Сельвинський, лірик, епік, драматург, літературний критик. Його поетичний дар був високо оцінений сучасниками. “Поет-оркестр”, за визначенням М. Волошина, І. Сельвинський удостоївся схвальних відгуків М. Горького, Ю. Тинянова, А. Ахматової, В. Маяковського, В. Набокова. В 1920-і роки ім'я Іллі Сельвинського стояло поряд з іменами Б. Пастернака та В. Маяковського. Як лідер ЛЦК, теоретик конструктивізму та поет-експериментатор, Сельвинський посідає видатне місце в мистецтві авангарду. Він створив свою поетичну школу. Вплив Сельвинського визнавали багато поетів, у тому числі Е. Багрицький, П. Антокольський, С. Кірсанов, Б. Слуцький, Й. Бродський.
Однак, за різних причин, переважно ідеологічних, художня спадщина Іллі Сельвинського досліджена значно менше, ніж творчість багатьох його сучасників.
Літературний шлях поета був неоднозначним, складним, драматичним. Початок творчої діяльності Сельвинського (1920-і роки) відзначений помітними успіхами. Але за часів політизації мистецтва (1930-і – 1940-і роки) Сельвинський, як і багато його соратників з поетичного цеху, зазнав жорсткої критики з боку партійного керівництва країни. Він змушений був доводити, найчастіше безуспішно, своє право на думку, пошуки, творчість. Складність його становища в роки репресій відкрилася лише на початку 1990-х років, коли були опубліковані матеріали з історії політичної цензури“Литературный фронт”. История политической цензуры. 1932 – 1946 гг.: Сб. документов. – М., 1994.
.
У 50-і роки читацька аудиторія потягнулася до письменників, чиї імена раніше були під забороною. Ореол страдництва та знедоленості посилював значущість цих майстрів слова й водночас, на жаль, спростовував творчість тих, чиє життя, як здавалося тоді, за тоталітарного режиму, було влаштованим. Складався міф про конформізм Сельвинського. Внаслідок цього зменшувалась його популярність.
У період горбачовської перебудови головна увага знову була сконцентрована на поезії андеграунда.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ПРОБЛЕМИ ПОЕТИКИ І. Л. СЕЛЬВИНСЬКОГО: ЛІРИЧНИЙ СУБ’ЄКТ, ПОРТРЕТ, ПЕЙЗАЖ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок